Instalacia jazyku v Linux MInt Debian

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.03.2011 | 11:46
Eugen   Návštevník
Vedeli by ste mi niekto poradit ako doinstalujem kompletnu podporu jazykov pre Linux Mint Debian ???

Pri instalacii som si vybral normalne slovencinu a dal nainstalovat system .... lenze po nainstalovani mi 3/4 systemu idu po anglicky .... napr kliknem menu vypnut PC a tam sa ma uz spyta po anglicky ze ci chcem Restart ale Shut Down...

Skusal som to tak ako je to aj v Ubuntu ze kliknem v nastaveniach na ikonku jazykov a ono si to same doinstaluje vsetky veci.... ale tam ta ikonka NIE JE ... a nikde inde sa to ani neda nastavit ...

Nie je na to nejaky prikaz ??? dost ma to hneva lebo polka veci na mna hovori anglictinou...
    • Re: Instalacia jazyku v Linux MInt Debian 13.03.2011 | 22:59
      smok   Návštevník
      Hlavná ponuka:
      systém -> správa -> jazyková podpora -> jazyk menu a okien = slovenčina -> použiť v rámci celého systému

      alebo
      menu -> správa -> ovládací panel -> jazyková podpora -> jazyk menu a okien = slovenčina -> použiť v rámci celého systému
      • Re: Instalacia jazyku v Linux MInt Debian 13.03.2011 | 23:09
        Eugen   Návštevník
        systém -> správa -> jazyková podpora - (NEXISTUJE)
        menu -> správa -> ovládací panel (NEXISTUJE)
      • Re: Instalacia jazyku v Linux MInt Debian 14.03.2011 | 21:30
        Eugen   Návštevník
        No mimochodom skusal som

        dpkg-reconfigure locales

        a slovenscina je tam nahodena a dal som ju pouzivat ako predvolenu pre system a ziadna zmena sa neudiala aj tak je vacsina celeho prostredia po anglicky ... Nieje nejaky balik Gnome localaes ??? alebo neico take ze by mi tam chybali nejake jazykove baliky ???
        • Re: Instalacia jazyku v Linux MInt Debian 21.03.2011 | 17:09
          Eugen   Návštevník
          no co ludia vedeli by ste mi poradit ???? fakt na mna hovori vacsina systemu po anglicky ... dokonca ani gnome nieje prelozene a pritom by malo byt
          • Re: Instalacia jazyku v Linux MInt Debian 21.03.2011 | 17:32
            Avatar default Debian  Používateľ
            myslim ze to nieje vobec mozne jednoducho, tiez som mal tento problem, aj vela ludi, nikde som nenasiel riesenie, ako keby to proste debian nepodporoval ziadnou jednoduchou metodou, zrejme ti neporadi nik, ak ta to stve moc , jedina vec ktoru viem poradit je zmena distra
            R.K
            • Re: Instalacia jazyku v Linux MInt Debian 21.03.2011 | 21:55
              Eugen   Návštevník
              Ale aj tak tomu nechapem ... ved ked je v Ubuntu maly soft ktory dokaze zmenit jazyk ... tak musi byt taky aj pre debian alebo aspon keby sa dal ten z ubuntu pouzit ... ved ubuntu je zalozene na debian ... sice ma dostvela veci uz prepracovanych ale aj tak je to gnome ako gnome ...
              • Re: Instalacia jazyku v Linux MInt Debian 21.03.2011 | 22:16
                Avatar default Debian  Používateľ
                ten nastroj na jazyky je zrejme od ubuntakov, debian ho nema, mozno sa da stiahnut a pouzit aj tam, vola sa gnome-language-selector , alebo len language-selector, ale ci to bude fungovat netusim :)
                R.K