Qt Creator

Sekcia: Programovanie 19.03.2011 | 21:37
Slavo   Návštevník
Som začiatočník v C++ a potreboval by som poradiť. Ako ide som si zvolil Qt Creator. Problém je v tom, že keď naprogramujem jednoduchý konzolový program napr:
#include <iostream>
#include <cmath>
using namespace std;
int main(void)
{
double polomer, povrch;
cout << "Zadajte polomer kruhu: ";
cin >> polomer;
povrch = 3.14159 * pow(polomer, 2);
cout << "Povrch kruhu je " << povrch << endl;
return 0;
}
skompilujem ho a potom spustím tak sa mi nespustí terminál a nemôžem zadávať do programu potrebné údaje. Debugger mám nainštalovaný. Ako mám postupovť aby sa mi vždy spustilo okno terminálu.
Ďakujem za odpoveď.
    • Re: Qt Creator 20.03.2011 | 13:02
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Nevybral si si najstastnejsie. Najlepsie ako zacat programovat je otvorit si nejaky textovy editor nanajvys so zvyraznenim syntaxe. Tak pochopis viacej suvislosti. Qt creator je na nieco ine.
      PS: Kruh ma povrch?
      • Re: Qt Creator 21.03.2011 | 13:18
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Keď vyfarbíš obsah kruhu kriedou, môžeme mu hovoriť povrch :-)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Qt Creator 20.03.2011 | 13:04
      jano   Návštevník
      Ja osobne Qt Creator nepoužívam, ale myslím, že by tam malo byť niečo také na výber ako "run program in terminal".

      Ak tam nič také nenájdeš, tak spusť terminál a v ňom zadaj:
      cd cesta/k/binárke/
      ./binárka
    • Re: Qt Creator 20.03.2011 | 20:43
      Avatar LubomirR Debian Stretch  Používateľ
      Vľavo v paneli "Projects", tam sa nachádza "Run Settings" a v detailoch ("Show Details") je možné nájsť "Run in Terminal".
      "Microsoft would have us believe that helping your neighbour is the moral equivalent of attacking a ship."-- Richard Stallman