notebook nejde zapnúť

Sekcia: Hardware a Drivery 02.04.2011 | 23:16
Avatar mixboy01 Linux Mint 18.2 Sonya  Používateľ
Zdravím.
Mám vážny problém s notebookom a obraciam sa na Vás a prosím Vás o pomoc. Môj notebook po zapnutí jednoducho nenabehne. Na chviľku sa zatvári že by sa aj zapol preblikne kontrolka a potom zmrzne ostane čierna obrazovka a nejaví žiadne známky života. Skúšal som boot systému aj DVD a aj z USB ale žiadna zmena. Skušal som to asi 15 krát a potom sa z ničiho nič notebook zapol a vyzeralo to ako by sni žiadny problem nenastal.. Stalo sa mi to už viackrát a ma obavu že ide o nejaku hardwerovu chybu... Nevie mi niekto poradiť ako by som zistil čo sa z mojim pc deje... V čom môže byť chyba?
Ďakujem za všetky odpovede..
    • Re: notebook nejde zapnúť 03.04.2011 | 00:56
      framfield   Návštevník
      skus RAMky. ak mas dve, tak po jednej vybrat. prip. zamenit za ine, ak mas moznost.
    • Re: notebook nejde zapnúť 03.04.2011 | 01:41
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      Ja som mal tento problem a po konzultacii so servisom a po odoslani notebooku do servisu mi vymenili zakladnu dosku a uz to nerobilo ... priklanam sa za dosku ... ale skusit mozes vsetko ... vyber vsetko co tam je ... a spusti ho ci ti nahodou nenabehne aspon uvodna obrazovka kde ti nacita parametre notebooku pripadne BIOS...
      • Re: notebook nejde zapnúť 03.04.2011 | 14:12
        Avatar mixboy01 Linux Mint 18.2 Sonya  Používateľ
        Ďakujem. Ja som mal tiež podozrenie že je to základnou doskou. Nevieš mi prosím povedať koľko môže stáť výmena tej dosky. Notebook je HP pavilion DV6 a už ho totiž nemám v záruke. Oplatí sa mi to vobec alebo sa mam radšej poobzerať po novom notebooku.
        • Re: notebook nejde zapnúť 03.04.2011 | 18:18
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          Presnu cenu za tu dosku a jej vymenu ti povie servis. Napis im email ale pocitaj tak okolo 200€ ..... 120€ doska + 80€ vymena ....

          Musis zvazit ze ci sa ti to oplati. Ci dat 200€ do opravy notebooku alebo prilozit este 150€ a mas novy ....

          Pokial si trochu zdatny s rozoberanim notebookov tak by som pohladal na internete taky isty pavilion aky mas .... len napriklad s poskodenym displayom alebo s odlomenymi šasmi. Doma ho potom rozoberies a vymenis vnutornosti do tvojeho...

          Este taka mensia rada ... na notebooku dosky odchadzaju stale lebo su dost namahane ci uz prenasanim alebo zohybanim plastov a tym ti tam vznikaju studene spoje ktore potom spôsobuju taketo chyby. Takze ked kupis taky isty pavilion tak pocitaj ze on ma za sebou uz dost dlhu dobu zivotnosti a moze sa ti stat ze vymenis dosku a za mesiac ti doska odijde znova a tym padom si prerobil za nahradne diely.

          ESTE SA S TEBOU PODELIM O PECENIE POLOVODICOVYCH DOSIEK
          Existuje este jedna moznost ktoru sice ja robim ale iba v pripade ked je notebook uplne mrtvy a vie mze ho uz nijako neviem dat dokopy ... Cize vsetko co som z neho mohol vytiahnut som vytiahol a vyskusal v inych PC a tym padom viem na 100% ze je zla doska. Vzdy vytiahnem dosku procak wifi ramky baterku a zistis co je zle ... tym ze to odskusam v inych PC

          Vytiahni dosku ... odstran komplet vsetky nalepky co na nej su .... vsetko co môze priškvrčať alebo sa zapalit. zober alobal a alobalom obttoč vsetky elektroliticke kondenzatory.... pridi do kuchyne nastav trubu na pecenie na 220-230 stupnov proste na maximum.... pockaj kym sa rozohreje .... zober sklenennu tacku ktora moze ist do truby ... VZIADNOM PRIPADE TAM NEDAVAT NEJAKU KTORA MOZE PRASKNUT A ROZSYPE NA MILION KUSKOV !!!! MUSI BYT URCENA NA PECENIE!!!! zakladnu dosku tam daj a le tak aby sa ziadne kontakty nedotyklai spodku ... proste aby bola doska vo vzduchu .... ja mam na to skrutky ktore som si zohnal a tie len nasrobujem na miesto kde su diery na sroby ktore drzali dosku v plaste..... ide proste o to aby som spravil z toho taky ako keby stolik vies aby stala vo vzduchu a nicoho sa nedotykala ... takuto potom polozim na normalny plech a dam ju piect

          Piect ju nehaj tak 5-10 minut ale truba musi byt rozohriata ked to tam davas .... sadni si pri tu trubu a pozeraj cez zklo do vnutra ... keby si videl ze zacina nieco po 7 minutach skvrcat alebo tak kludne ju vytiahni ... niektore komponenty odolavaju viacej niektore menej.

          Vyberaj ju velmi opatrne lebo ked s nou zahrkas tak ti vypadnu odtavene suciastky .... ja vytahujem cely rošt a neham ho pol hodku chladit pred trubou az potom s tou doskou hybem..

          Cely tento proces spravi to ze ti to teplo znova roztavi cínové konektory a zleju sa dokopy tym padom zmiznu vsetky studene spoje a problemy s nimi spojene. V elektronike sa malokedy stava ze odchadzaju priamo suciastky ... vacsinou su to studene spoje a podobne ... hlavne u notebookoch sa to deje... lebo su velmi namahane a stane sa ti napr ze sa ti otrhne konektor ktory ti spaja graficky cip s doskou a podobne ...

          Takto som opravil niekolko zakladnych dosiek a grafickych kariet ...
          pre inspiraciu tu mas link http://www.hojko.com/pecenie-grafickej-karty-t133349.html
          NERUCIM TI ZE TO POMOZE ALE KED UZ INA MOZNOST NEBUDE MOZES TO SKUSIT .... Ci vyhodit dosku upecenu alebo vyhodit dosku neupecenu je v podstate jedno ....

          Drzim palec nech znova pojde ...

          tu mas este video ako sa to robi a nie ze to tam das aj s krytom alebo tak ... to musi byt len cista zakladna doska ... plasty by sa ti rozpustili http://extrahardware.cnews.cz/jak-opravit-grafiku-upecte-ji-v-troube



          • Re: notebook nejde zapnúť 03.04.2011 | 22:07
            Avatar mixboy01 Linux Mint 18.2 Sonya  Používateľ
            Tak tato tvoja odpoveď ma viac ako veľmi zaujala. Ešte nikdy som nepočul o tom že by niekto piekol v rúre aj základné dosky... Určite to ako poslednú možnosť vyskúšam! Aj keď tým možno nič neopravím lebo som to nikdy nerobil ale ako si napisal bude jedno či vyhodim pokazenú dosku alebo upečenú dosku.
            Tak ďakujem veľmi pekne za tvoje rady.
            • Re: notebook nejde zapnúť 04.04.2011 | 00:50
              Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
              Profesionalne servisove strediska maju teplovzdusne pistole ktore dokazu zohrievat len urcite miesto a tym padom minimalizovat poskodenie inych suciastok. Lenze servisni pracovnici musia najst s lupou miesto kde je toto poskodenie a to pretavit...

              nakolko mne sa doma nikdy nechce to hladat ... a nemam ani tu pistol tak to robim takto ... sice je tam mensia uspesnost ale opravil som notebooky ktore ked sa zapli tak sa spustili len ventilatory ... a taktiez graficku kartu 8600GTS ktora nahadzovala fragmenty + mobilne telefony ktore svietili len na bielo po pade na zem a tak ...

              proste da sa to opravit ale rob to len v pripade ze si si na 100% isty ze to je ten komponent ...

              Integrovane obvody a ani ine polovodicove suciastky touto teplotou nebudu trpiet nakolko kremik sa topi az pri 1400 stupnoch.

              jedina suciastka ktora bude trpiet je elektroliticky kondenzator nakolko je šulcovy a vo vnutri sa nachadzaju rôzne vrstvy dielektrika ... na to tam davame ten alobal aby zmiernil prudke teplo ktore vyzaruju spiraly ... Moze sa ti stat ze ti napučia ... ale to neznamena ze su nefunkcne ... mne napucali niekolko krat a doska bezne funguje ... ale snaz sa aby nenapucali ... pozeraj sa na tu dosku ked bude vo vnutri a budes vidiet ako sa zacne ligotat cín na spojoch vtedy vies ze uz je rozpusteny .... chvilku ho tam nehaj este a potom to vytiahni ... ale opatrne lebo tie suciastky su rozpustene a tym padom ich tam nema co drzat .... takze vzdy musia byt tak aby nepadli dolu ked budu odtavene ... cize musia byt otocene hore...

          • RE: Re: notebook nejde zapnúť 01.08.2013 | 20:27
            Avatar ferri Fedora  Používateľ

            PECENIE "POLOVODICOVYCH" DOSIEK

            Dosky/Doska plošných spojov :-)

    • Re: notebook nejde zapnúť 03.04.2011 | 14:12
      gogiman   Návštevník
      BIOS ma kody ktore vypipa ak uz nevie chybu zobrazit. Pipa ti ked ho zpanes?

      Ak ano, skus hladat BIOS BEEP CODES pre tvoj bios na googly.
      • Re: notebook nejde zapnúť 03.04.2011 | 14:14
        Avatar mixboy01 Linux Mint 18.2 Sonya  Používateľ
        Nie ani nič nepípa ani nič nezobrazí. Len čierna obrazovka...
        • Re: notebook nejde zapnúť 03.04.2011 | 22:29
          Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
          Toto sa bežne stáva pri vadnej RAM skús najprv tie, ak máš možnosť nahraď jednu zaručene dobrou z iného NTB a skús ho spustiť. Vadnú základnú dosku ber ako poslednú možnosť.
          PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
          • Re: notebook nejde zapnúť 05.04.2011 | 11:57
            Avatar plazivec   Používateľ
            Toto isté mi robila obliata klávesnica na ACERi.
          • Re: notebook nejde zapnúť 14.05.2012 | 18:19
            jopal   Návštevník
            Mne pomohlo len vybrat a opat zasunut RAM-ky, aj vdaka tebe...
    • RE: notebook nejde zapnúť 30.07.2013 | 22:43
      Avatar okal   Návštevník
      Ahoj, mam taky isty problem na mojom notebooku HP G62. Zavrel otvoril a uz iba cierna obrazovka. Potom som ho cely rozobral vypucoval. Neslo, vybral som jednu ram a islo asi 3 dni a potom zase. Ram som skusal v druhom pc a isly mormalne. dal sok to servisu nech sa naro pozru a povedali ze doska je spatna a oprava 200€ , co sa mi zda dost. nemal niekto z vas nieco taketo?
      • RE: notebook nejde zapnúť 31.07.2013 | 01:18
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        ak je zla doska, je zle. i ked by som dal mozno este inde preverit. ako je stary notebook?
      • RE: notebook nejde zapnúť 31.07.2013 | 08:02
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Doska sa dá upiecť v trúbe, treba si pozrieť návody. Keď budeš dlhšie hľadať dá sa naraziť na fóra kde zistíš presné miesto na doske, vtedy stačí aj teplovzdušná pištoľ. Teda spravidla je to studený spoj.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: notebook nejde zapnúť 31.07.2013 | 21:27
      Avatar okal   Návštevník
      Tak vcera vecer som dal po notebooku 2 facky a ide, takze je tam niekde studeny spoj asi . Notebook ma skoro 2 a pol roka . V marci to boly 2 roky
      • RE: notebook nejde zapnúť 18.02.2015 | 11:41
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Ja som myslel, že bedňa si s tým pečením robí prču, a ajhľa tu je návod

        • RE: notebook nejde zapnúť 18.02.2015 | 11:49
          Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

          Já to robím bežne s 50% úspešnosťou. Ked je niekde studený spoj tak to dokáže spraviť.

          Osobne dávam dosky na 200 stupňov na 12 min. To je taký ustálený priemer.

        • RE: notebook nejde zapnúť 19.02.2015 | 01:30
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Pri pečení je dobré kondíky obaliť do alobalu aby odrážali teplo. Potom podávame s červeným vínom.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org