Mandriva 64bit Flash Player

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.04.2011 | 18:18
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Rozhodol som sa na svojom NTB vyskúšať Mandrivu 2010.2 64bit. Nainštaloval som ju s Gnome prostredím a všeobecne som celkovo spokojný.
Akurát sa mi vyskytol problém s Flash Playerom. Nainštaloval som si ho, ale napriek tomu sa mi neimplementoval do Firefoxu tam sa v zásuvných moduloch nenachádza. Aj napriek odinštalovaniu a opätovnému nainštalovaniu problém pretrváva.
Skúste poradiť čo stým.
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: Mandriva 64bit Flash Player 04.04.2011 | 00:28
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Stahni si Flash Player z tejto stranky: http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10_square.html
      Najdi v ktorom adresari mas nainstalovany Firefox, v tom adresari najdes aj adresar plugins, potom rozbal ten stiahnuty subor, tam najdes subor libflashplayer.so a ten nakopiruj (pod rootom) do toho adresara plugins.
      Nieco sa ti na Ubuntu/Mint nepaci, ze skusas Mandrivu? Ci len tak zo zvedavosti?
      http://www.itkids.sk/
      • Re: Mandriva 64bit Flash Player 05.04.2011 | 14:23
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        Ďakujem pekne. Toto bol presne ten postup čo mi pomohol, akurát pre upresnenie bolo treba vytvoriť aj adresár plugins, lebo sa tam nenachádzal.

        Skúšam z nutnosti a zvedavosti, tesne pred dopísaním bc. sa mi zosypalo Ubuntu na NTB prestala fungovať jazyková podpora slovenčiny a žiadne opravy nepomáhali bolo treba spraviť radikálne vyčistenie a pred vydaním novej verzie Ubuntu sa mi nechcelo inštalovať znovu. Tak som sa rozhodol skúsiť niečo iné.
        Momentálne ma trochu zamrzelo, že nainštalovanie KDE softu nieje také jednoduché ako v buntu. Pri spustení napr.k3b stále píše problémy z knižnicami.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: Mandriva 64bit Flash Player 05.04.2011 | 15:41
          Avatar default Debian  Používateľ
          ak mas cas tak testuj dalej, skus fedoru alebo cisty debian, laebo mandrivu s GNOME, ja som mal s KDE a jeho softom problemy vzdy, na hocakom systeme, vsade bol daky problem, skus preto radsej gnome alebo xfce dat, skor gnome
          R.K
          • Re: Mandriva 64bit Flash Player 06.04.2011 | 11:31
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            KDE som používal len chvíľu, ale nebol som s ním spokojný tak ako s Gnome. Zvykol som si však na k3b a Krusader. Tie sa mi v Mandrive s Gnome podarilo nainštalovať, ale nespustia sa.
            Fedora je napláne tú sa tiež chystám vyskúšať.
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
            • Re: Mandriva 64bit Flash Player 06.04.2011 | 13:08
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Keď budeš experimentovať s Fedora Linuxom, nezabudni že existujú staré-známe RPMFusion repozitáre, a ďalšie postupy opísané a doporučované napríklad v týchto neoficiálnych príručkách ...
              http://www.mjmwired.net/resources/mjm-fedora-f14.html
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Mandriva 64bit Flash Player 06.04.2011 | 14:47
                Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                Ďakujem rozhodne si to zapamätám.
                PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512