wget+firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.04.2011 | 20:15
Peter++   Návštevník
Zdravim chalani.

Je mozne v ubuntu firefoxu alebo opere prednastavit nejaky kvalitny download manazer, napr. wget? Teraz mi nejde o stahovanie a ukladanie stranok (na to som uspesne pouzival FF + wget + flashgot + mozilla archive format), ale len o uplne nacitanie rozsiahlejsich stranok s obrazkami.

Dovod je ze uz dlhsi cas mam len nudzovy internet (O2 Data Neobmedzene) a kedze telefon ma len GPRS, tak si viete predstavit tu obrovsku rychlost, jednotky kBps.

Problemom je totiz to, ze v prehliadaci sa mi vsetky obrazky zacinaju nacitavat naraz, a skonci to tak, ze polovica obrazkov sa mi nenacita vobec, niektore len zcasti. Nepomoze ani refresh, lebo potom sa mi zase ine obrazky nenacitaju, ktore uz raz nacitane boli.

Dalsim problemom su taby. Tuto je to to iste ako s obrazkami. Proste potreboval by som to, ze do tabov nahodim linky, a tie stranky sa mi korektne nacitaju a o hodinu si mozem sadnut k PC a citat. Lenze firefox chce vsetky stranky nacitat naraz a potom to aj tak dopadne, servery to uz asi vzdaju, lebo pri tak malej rychlosti stahovania si myslia, ze spojenie sa prerusilo.

PS: rychlejsi net asi v dohladnej dobe mat nebudem:(

PS2: Dopredu sa ospravedlnujem ak na Vase otazky neodpoviem hned.

Diky za rady.

Peter.
    • Re: wget+firefox 13.04.2011 | 21:50
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj.
      Neviem či nechceš len znížiť poćet sieťových pripojení vo firefoxe. Kompletné nahradenie sťahovania v browseri niečim iným nemá význam, napríklad kôli implementácii java skriptu.
      • Re: wget+firefox 14.04.2011 | 10:26
        Peter++   Návštevník
        A ako vo firefoxe teda znizim pocet sietovych pripojeni?
    • Re: wget+firefox 14.04.2011 | 01:24
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Jediný nápad čo mám, vypnúť automatické načítavanie obrázkov a dať si zobraziť, len ten čo chceš. Existujú aj offline browsery, ktoré si všetko posťahujú a potom si to môžeš prezerať, nikdy som to nepoužil, ale už som na také narazil, pozri Googla.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: wget+firefox 14.04.2011 | 11:12
        Peter++   Návštevník
        Problem je v tom, ze ja tam potrebujem aj tie obrazky. Potom si tu stranku ukladam vo FF pomocou addonu mozilla archive format (maff).

        Instalacia nejakeho offline browseru nepripada do uvahy kvoli rychlosti netu a aj kvoli tomu ze ubuntu mam teraz len ako live cd.

        Mal som starsie ubuntu nainstalovane cez wubi, no potom mi os padol. Mal som to ako dual boot, ale teraz sa bojim nahodit posledne ubuntu 10.10, kvoli tomu aby mi to nerozbilo boot loader. Vraj v ubuntu 10.10 je uz grub2, tak teraz nechcem riskovat. Preinstalovavat win sa mi kvoli tomu nechce. A aj tak cakam na nove ubuntu alebo mint.

        Mne proste islo o to, aby som dostupnymi prostriedkami (livecd, FF, wget, plus nieco male stiahnutelne z netu) to dokazal spravit.
        • Re: wget+firefox 14.04.2011 | 11:37
          Peter++   Návštevník
          Aby nedoslo k omylu, tak to vysvetlim podrobnejsie. Ja nechcem tahat stranky cez nejaky program na disk a potom to otvarat vo FF, to sa da spravit wget-om, a okrem toho najpr musim vidiet, ze co je na stranke a az potom to ukladat ak ma to zaujima.

          Ja chcem dosiahnut to aby FF poziadavku nedaval operacnemu systemu ale externemu spolahlivemu programu (wget alebo 'virtualny proxy server') a ten program by komunikoval s os a internetom. Firefox by o takomto zasahu ani netusil, len stahovanie dat by bolo spolahlivejsie.

          Kazdu poziadavku firefoxu by riesil ten program a v takomto pripade by nebol problem ani s java skriptom, ako pisal WlaSaTy.
          • Re: wget+firefox 14.04.2011 | 18:20
            WlaSaTy   Návštevník
            Nie som si istý či je to ono, keďže som s tým už dlho nerobil. Ale skús zadať about:config a odfiltrovať connection.

            Prakticky, využil som to ešte v dobách keď firefox neexistoval a netscape bol platený program. Krabicu od neho stále mám.
            • Re: wget+firefox 15.04.2011 | 12:30
              Peter++   Návštevník
              No vyhladal som to 'connection' a naslo 4 polozky, tak som vsetky prestavil na hodnotu 1.
              Vyskusal som to na niekolkych strankach a naozaj sa to tvarilo,ze tie objekty taha po jednom. Ale ku koncu stahovania na jednej stranke, ked zostavali asi 4 obrazky,tak sa pustil aj do dalsieho a potom sa nacitavanie zastavilo, to 'koliesko' na tabe. No data mi nieco stahovalo dalej, neviem ci to bol FF alebo nieco v ubunte.
              Skoncilo to tak, ze dva obrazky sa nenacitali vobec a dva len scasti. Ale po refreshi sa dotahali aj ostatne.

              Toto ze par krat musim dat refresh, aby sa stranka nacitala vo FF cela (najma pri pomalsich pripojeniach), je u FF bezne uz roky. A je jedno ci som zmenil to 'connection' alebo nie.

              Asi to bude nejaky bug v tom firefoxe, alebo v modeme telefonu, neviem.

              Ked budem mat cas, tak skusim este zmenit to connection na 2 alebo 3, mozno to pomoze.

              Riesenim asi naozaj bude nejaky 'super rychly' net s FUPom par GB a s viazanostou x rokov...
              • Re: wget+firefox 15.04.2011 | 12:40
                WlaSaTy   Návštevník
                Pokiaľ Ti padá linka alebo konekcie, tak je treba riešiť stabilitu prenosu. Predpokladám že máš dosť slabý signál a to robí tieto problémy. Neviem čo máš za modem, ale niektoré mali možnosť pripojiť externú anténu. Podľa možnosti aj s zosíkom. Teda, tá palička na dvadsať metrovom netienenom dróte nepomôže, ale normálna anténa s boostrom áno.

                PS.: Ten workaround s znížením počtu konekcií je aby si linku nepreťažoval. Trochu to pomôźe, ale nevyrieši to permanentne daný problém.
                • Re: wget+firefox 17.04.2011 | 00:21
                  Peter++   Návštevník
                  Modem je v telefone, takze ziadna externa antena nehrozi.
                  • Re: wget+firefox 17.04.2011 | 12:05
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Tak to máš teda dosť blbý telefón. Môj má konektor na anténu.
                    • Re: wget+firefox 17.04.2011 | 14:15
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                      ja ani neviem zistit v ktorej casti mojho telefonu antena je (ani po odnati krytu) - Nokia N900
                      a myslim ze ani na predosej n97mini antena odhalena nebola
                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • Re: wget+firefox 19.04.2011 | 13:28
                        WlaSaTy   Návštevník
                        n900 má anténu schovanú pod plastom, bez originálneho konektora. Holt, PDA/Smartphone nie sú outdoor telefóny.
                        • Re: wget+firefox 19.04.2011 | 16:30
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                          pouzivas externu antenu pocas turistiky alebo tak nejak ??
                          lebo ja n900 pouzivam ako outdoorovy telefon (GPS logger, topo navigacia, geocaching)

                          je tak mozne zlepsit aj GPS signal ?? (myslim na inom potencialnom telefone)
                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                          • Re: wget+firefox 19.04.2011 | 20:54
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Skôr som myslel geret ktorý umožňuje plné využitie aj mimo mestskej aglomerácie.

                            A áno. Externú anténu som na toto využíval. Jak v pda pri gps, tak na hovory a dáta pri telefóne. Skús si v lese otvoriť napríklad Google maps. Ale na chalupu by som odporučil skôr smerovku a telefón s prípojkou na anténu. Keby to nebola reklama, tak sem fúknem aspoň názov obchodu čo vypredáva tento typ príslušenstva.
                            • Re: wget+firefox 20.04.2011 | 12:37
                              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                              ak sa ti chce posli mi prosimta odkaz na ten obchod
                              napriklad mailom (v profile)
                              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                              • Re: wget+firefox 20.04.2011 | 13:51
                                WlaSaTy   Návštevník
                                A načo Ti bude? V tom obchode určite nemajú tú prepojku čo nahradzuje kus plastu na N900.

                                Ale, ten obchod je v Snine a vlastní ho nejaký Ferko Jozef. To už google poradí.

                                PS.: Aby som netvrdil že mu robím pozitívnu reklamu, tak ja som u neho kúpil dve baterky. Síce boli za dobrú cenu (LED 3W, cena okolo 10 až 15E), ale na jednej som mal roztrhnuté tesnenie a na druhej zas chýbalo vypodloženie pod vypínačom. Preto opakujem, on má výpredaj. Na môj starý fón (N6310i) by som si u neho v pohode zobral externú anténu, tam je riziko dosť nízke.

    • Re: wget+firefox 15.04.2011 | 21:03
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja pouzivam O2 internet a cez Operu s aktivovanym rezimom TURBO (vzdy zapnute) mi prezeranie stranok aj s obrazkami (v trosku nizsej kvalite) ide takmer perfektne
      realna rychlost okolo 20kb/s
      mozno by si mohol skusit iny modem/telefon ak mas tu moznost
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: wget+firefox 16.04.2011 | 16:52
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Operu mám v telefóne a môžem potvrdiť, že to ide cez 02 internet celkom svižne.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: wget+firefox 16.04.2011 | 16:57
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          taktiez pouzivam operu mobile v mobile ale tam mi trosku vadi odozva (asi kym to opera server spracuje)
          obcas sa mi vstvany maemo-web-browser (nokia n900) zda rychlejsi (aj ked je asi len plynulejsi)

          a dokonca ked spravim z telefonu wifi-hotpost tak sa da O2 net pouzivat aj na 2 kompoch naraz (aj ked to je uz trosku utrpenie ak oba naraz nacitavaju stranku)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: wget+firefox 17.04.2011 | 00:43
        Peter++   Návštevník
        Iny modem ani telefon nemam. Tento co mam je SE k530i no ale EDGE nema, ma len GPRS a 3G.

        Na operu mini mi vystaci aj tento, no a kvoli 20kB/s netu k PC sa mi kupovat ani novy ani stary telefon. Na desktop je takyto net aj tak utrpenie.

        No a k tomu co som sa povodne pytal, nahradenie stahovania vo FF wgetom, alebo tam zaradit 'virtualny proxy server' ako ma opera mini. Viem, ze by mi to mozno vela nepomohlo ale zaujima ma to ci by to bolo mozne aspon teoreticky.
        Nikto z Vas s tym nema skusenosti?
        • Re: wget+firefox 17.04.2011 | 00:53
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          takto by som povedal:(ospravedlnujem sa za hrubost)
          "teoreticky to mozne je, prakticky je to v pi*i"
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: wget+firefox 19.04.2011 | 14:16
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        tiež by som takto postupoval. V Opere je tiež možnosť nastaviť zobrazovanie obrázkov - áno, nie, tie v cache...

        takže by mohlo byť fajn nastaviť veľkúcache na obrázky