Linux + Apache

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.04.2011 | 17:04
Avatar Zoje Fedora 14  Používateľ
Dobry den.
Mam nasledovny case.
Potrebujem spravit web server na ktorom bude bezat apache, mysql, php. Jedna sa mi o to, ze server bude sluzit ako ulozisko dat. Na tento server sa bude uzivatel prihlasovat napr cez putty s tym, ze si bude moct na server kopirovat data, a taktiez ich bude moct mazat. Samozrejme ze uzivatel bude mat vyhradene svoje vlastne diskove pole, ktore bude velkostou obmedzene. Web interface tymto padom robit nepotrebujem.

Podarilo sa mi rozbehat apache, taktiez mysql. Predpokladam, ze budem potrebovat aj ftp dosintalovat.

Hlavny problem je v tom, ze ja osobne s tymto este skusenosti nemam a taktiez neviem ako principialne navzajom funguje apache a mysql. Neviem si predstavit ako dalej pokracovat, a tak by som vas chcel poprosit, ci neviete o dajakom manualy, ktory sa da niekde stiahnut, jednoducho dajaky navod ako sa celou tou konfiguraciou preluskat. Navod moze byt uplne kludne v anglickom jazyku.

PS: Fedora 14.
    • Re: Linux + Apache 14.04.2011 | 17:20
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Serial "Budujeme web server", ktory bol uverejneny na tejto stranke, si si nastudoval?
      http://www.itkids.sk/
      • Re: Linux + Apache 14.04.2011 | 17:31
        Avatar Zoje Fedora 14  Používateľ
        Jasne, pozeral som vsetky zatial zverejnene casti, teda Budujeme web server I, II, III. Velmi poucne, len nie som velmi poteseny tym, ze budem musiet cakat na dalsie publikacie kedze clanky "Budujeme web server I, II, III" riesia moj problem zatial len ciastocne.
        • Re: Linux + Apache 14.04.2011 | 17:38
          Avatar Zoje Fedora 14  Používateľ
          Uvazujem o kupe tejto knihy
          http://www.martinus.sk/?uItem=22618

          da sa predpokladat, ze v nej budu uvedene postupy, ktoru budu v plnej miere riesit moj problem?
          • Re: Linux + Apache 14.04.2011 | 17:47
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            pokial to nebude sluzit na zobrazovanie web stranok, tak apache a php nepotrebujes, cez putty ides len v ramci SSH/SFTP a tym padom musis userov jailnut. skor by som sa zameral na ten ftp server ... skus pozriet proftpd a mysql (vzajomnu spolupracu) na www.howtoforge.com ;)
            • Re: Linux + Apache 14.04.2011 | 17:59
              Avatar Zoje Fedora 14  Používateľ
              Ok, dakujem za radu =]

              Ale da sa to robit aj za pomoci toho apache servra?
              • Re: Linux + Apache 14.04.2011 | 18:01
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                byt tam moze, ale nebude vyuzity.
                • Re: Linux + Apache 14.04.2011 | 18:02
                  Avatar Zoje Fedora 14  Používateľ
                  lebo sa mi jedna o to, ze ak si uzivatej prida na server napr php script, tak aby mu aj nasledne fungoval.
                  • Re: Linux + Apache 14.04.2011 | 18:04
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    takze mu musis aj vytvarat virtualhosty a pri pridani usera pridat v jeho home adresari napriklad defaultne aj zlozku www (alebo inak pomenovanu), kde bude ukladat svoje webovske veci a vo virtualhoste mu tento priecinok setnes ako documentroot
                    • Re: Linux + Apache 14.04.2011 | 18:15
                      Avatar Zoje Fedora 14  Používateľ
                      pochybujem, ze sa ten apache server bude vobec vyuzivat, ale budem rad ak ho tam budem mat.

                      kazdopadne dakujem za vsetky vyssie tebou uvedene rady =]
                      • Re: Linux + Apache 14.04.2011 | 18:43
                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                        za malo, rado sa stalo. keby daco, pokracuj v tomto vlakne, temu oznacujem ako vyriesenu.