Notebook a grafika HP probook 6460b

Sekcia: Hardware a Drivery 08.05.2011 | 19:48
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
odkedy mam zlomeny klb na notebooku hladam si novy
s nasledujucimi poziadavkami:

inter core i5 sandy bridge
500GB hdd a viac
4GB ramky
fire wire, e-sata
aspon 5h hodinova vydrz na bateriu
14 alebo 15 palcov, s vyssim rozlisenim (idealne 1600x900)
nieco kvalitnejsie (nie acer,msi,asus,...) idealne lenovo
okolo 800€
a kompatibilita s linuxom

nasiel som toto:
http://www.pcmania.sk/produkt/440-intel-core-i5/LG643EA/

moje otazky:
1.Intel HD Graphics 3000 - bude fungovat pod linuxom bezproblemovo (dotarz som vzdy mal NV) ??
2.co nan poviete ?
3.neviete navrhnut nejaky podobny alebo lepsi notebook ?
4.k ho niekto ma nejake skusenosti ??

na oficialnej stranke HP (usa) sa pren da nastavit Suse entreprise linux 11 - je to nejaka zaruka kompatibility s linuxom ??

predpokladam pouzitie debianu alebo fedory
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 08.05.2011 | 20:09
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      K intel grafickým kartám: Už vyše roka používam Intel Graphics GMA 4500M a som spokojný. Úzkosť som začal pocitovať až nedávno, keď som potreboval spracovávať väčšie vektorové logo za pomoci tabletu a dlho sa to prekreslovalo.. No plánujem onedlho investovať do novej mašiny, čiže to tým vyriešim. Ide vo widescreen bez problémov, driver je priamo v jadre.

      Neviem však na čo chceš kartu používať, preto budem citovať z internetového fóra: "
      integrované intel karty nie su na výkon v hrách, ale na úsporu. čiže office, net, filmy, ... hranie nenáročných jednoduchých oddychových hier.

      Dajú sa na tom hrať hry 3 roky dozadu, ale opakujem to nie je karta na hry."

      Čiže aj podľa toho by som sa zariadil. Ja som dal za NB smiešnych 450 €, ak by som mal vyhodiť také peniaze ako plánuješ ty, tak by som si radšej ešte mesiac počkal, našetril a kúpil poriadne železo aj s poriadnou grafikárňou, ktorá vydrží dobrých pár rokov, to je môj názor.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 08.05.2011 | 20:18
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        jedine co ja potrebujem od grafiky je aby mi prehlada hd video, prehra ?? lebo notebook pouzivam ako multimedialne certum k HD telke
        posledne som hru hral pre takymi 3 rokmi, jedine co obcas pustim je Wesnoth a tam nebude problem
        s grafikou nerobim, a uprava par fotiek ta intelacka zvladne myslim ze tiez,
        k tomu oco ma desktop s NV qudro FX keby bolo treba daco :-D

        a k tomu cakaniu, moj notas je momentalne v stave ze ak zavriem monitor tak to bude naposledy a celkom dost ho potrebujem, kvoli skole aj praci
        aky je casvy predpoklad ze vyjde nieco nove co by bolo lepsie a nie drahsie
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 08.05.2011 | 20:31
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          The performance of the Intel HD Graphics 3000 can indeed be called impressive. In many older and current gaming titles it competes at a level of entry-level graphics cards like the Geforce G 310M, the GT 220M or the ATI HD5470. It multiplies the performance of the previous Intel GMA HD solution. In practice this means that older games can be played at high graphics settings and current games mostly at low graphics details.

          som nasiel TU

          a grafiky vyssie ako NV 310M su len v notasoch 1000€ a vyssie
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 10.05.2011 | 15:29
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      nevie niekto povedat ako je to s intelackymi grafikami a uspavanim do ramky ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 12.05.2011 | 21:09
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Suspend aj Hybernate funguje 100%, Intel GMA 4500m
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 10.05.2011 | 21:57
      Avatar ferry openSUSE Leap  Používateľ
      Nad touto hp produktovou radou uvazujem aj ja.
      Kupuj ho ale s FreeDOS, lebo Suse entreprise linux je spoplatneny. To nie je ten, co stiahnes z internetu.
      Pozri este na http://www.hpobchod.sk/. Je to tam prehladnejsie.
      • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 11.05.2011 | 11:16
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        no ja ho asi budem musiet kupit s W7, to ze tam davaju SUSE som len povazoval za moznu znamku kompatibility s linuxom
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 12.05.2011 | 20:38
          Avatar ferry openSUSE Leap  Používateľ
          Pokiaľ chceš používať dualboot kvôli nejakému win programu, ja používam už pár rokov virtuálny počítač s windowsom a mám pokoj.
          V mojom prípade sa jedná o prekladové slovníky, s ktorými má aj wine problém.
          • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 13.05.2011 | 18:13
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            ja som tiez mal(zlomil som klb monitora) na notase virtualne XP a vnom Nokia Suite a iTunes a podobne veci, a aj na tomto budem mat
            ale kupovat s W7 ho bohuzial budem musiet,
            stranka HP ho po konfiguracii na FreeDos ponuka za 820€ a ta ista konfiguracia ma v epicom.sk vyjde 750€ s W7

            dualboot uz roky nepouzivam ale nebudem silit odstranovanie Winu ked je tam legalne/oficialne (a HP k tomu ponuka aj nejaky doladovaci soft, uvidime)

            uz som ho objednal pondelok ho budem mat napisem kratku recenziu
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 13.05.2011 | 18:15
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            este som chcel dodat ze s legalitou Windowsov vo virtualnych strojoch to tiez nie je vyhrate, a kvoli tomu si windows osobitne kupovat nebudem
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 13.05.2011 | 21:19
              Avatar ferry openSUSE Leap  Používateľ
              Som si toho vedomý aj ja.
    • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 16.05.2011 | 19:34
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      takze notebook uz mam
      musim povedat ze som velmi spokojny

      momentalne cakam na final verziu fedory ale skusil som livko pinguyOS (ubuntu 11.04) a vsetko funguje krasne ako ma
      wifi bezproblemovo
      kamera tiez
      bluetooth tiez
      FN veci tiez - jas zvuk

      po instalacii na disk skusim suspend a citacku odtlackov prstov

      zatial si neviem vynachavlit
      hlinikoho horcikove telo a velmi prijemna klavesnica, zatial vyzera ze aj velmi dlha vydrz na baterku - ubuntu vyhlasilo 6h 30 minut po boote z usb, windows mi ukazuje teraz vyse 5h (standartna bateria)

      zvysok vyskusam neskor
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 19.05.2011 | 14:45
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        tak musim to trochu pozmenit
        zistil som ze BLUETOOTH fungovalo len prvy krat a nakolko vo wine sa zapina softwarovo, po deaktivacii gombikom(spolocnym pre wifi aj BT) sa uz znovu neaktivovalo (aktivivala sa len wifi)

        neskusal som to riesit ale vyzera to dost zle (aj ked BT mi chybat nebude)

        na stranke HP som nasiel nejake drivre pre SLED (mozno pojdu aj vo fedore - vyskusam ked vyjde 15 final)

        suspend2ram funguje perfektne a zo spanku sa zobudi ovela rychlejsie ako moj stary NTB s NV GT8600M
        okrem toho BT vsetko ako ma byt

        este som neskusl citacku odtlackov prstov (ale to ma vobec netrapi) + medzi SLED drivermi je driver aj na to
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 25.05.2011 | 20:26
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          BT uz funguje, potrebovalo aby ked som vypinal windows bolo aktivovane, nasledne sa zobrazilo aj v linuxe
          citacka v linuxe nefunguje, ovladacom (ci co to je) fprint nie je operovatelna - dalej som neriesil (odtlacok mam nastaveny pre bios)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 10.06.2011 | 17:18
        Miro   Návštevník
        Aky cip obsahuje Vas 6460b?
        Mne sa totiz nepodarilo sfunkcnit wifi pre Broadcom BCM 4313 ani s kompilovanymi drivermi od Broadcomu. Stale nie je mozne browsovat siete a ani nie je mozne pripojit sa na zadanu siet.


        V pripade, ze mate rovnaky cip, prosim o specifikaciu drivera, ktory pouzivate.

        Dakujem.
        • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 10.06.2011 | 18:34
          Meno presahuje limit   Návštevník
          ono by sa zislo, keby sa spomenulo distro, v ktorom si sto skusal... a btw. kazda distribucia ma ovladac "wl" vo svojich repozitaroch, len je to v tych neslobodnych, takze vacsinou je ich potreba explicitne povolit. Kazdopadne v novsich verziach kernelu je uz aj slobodny ovladac.
        • Re: Notebook a grafika HP probook 6460b 16.06.2011 | 21:21
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ano mam broadcom BCM 4313, pouzivam fedoru 15 64bit, a v nej mam povolene RPM fusion repozitare a z nich nainstalovane broadcom-wl, kmod-wl (alebo akmod-wl nie som pri notase) a este jeden-wl (ten sa nainstaloval ako zavislost)

          a vsetko funguje pomerne dobre
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment