Noob otazka k efektom

Sekcia: Konfigurácia 12.05.2011 | 15:41
Spendlik   Návštevník
Ahojte,
mám jednu novacikovsku otazku. Presiel som si viacerymi distrami (v podstate stale hladam) na mojom netbook-u HP Mini. Predposledne distro bolo openSuSE s Gnome. Nakolko som vsak nerozbehal poriadne wifi vratil som sa spat k Ubuntu (tento krat vsak v poslednej verzii 11.04 - s tym ze nepouzivam Unity ale prepol som sa do Gnome classic). V openSuSe ma vsak dostali rozne efekty, ktore boli pouzite pri oknach - pri presuvani sa okna roztriasli (taky klasicky jelly efekt), minimalizovanie velmi podobne tomu z MacOS, prepinanie medzi oknami tiez velmi pekny efekt. No a moja otazka (resp. otazky) zneju nasledovne.

Je nieco mozne taketo spravit aj v Ubuntu s Gnome? Ja som hladal na nete a pochopil som ze asi potrebujem nejaky soft ktory to umozni nastavit (tak trochu som nepochopil co je vlastne Compiz, aj ked urcite tusenie mam).
Je nieco take mozne aj pri Xfce desktope - rozmyslal som aj nad Xubuntu (vraj by to malo byt rychlejsie ako Ubuntu s Gnome - ale ci je to pravda asi vedia miestni borci lepsie ako ja).

Dakujem za akukolvek info
Spendlik
    • Re: Noob otazka k efektom 12.05.2011 | 15:51
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ccsm potrebuješ, v rôznych *buntu based je predinštalovaný.

      ccsm = compizconfig settings manager
    • Re: Noob otazka k efektom 12.05.2011 | 18:00
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      na xubuntu zabudni, je pomalsie ako gnome, menej uzivatelsky priatelske a zozerie rovnako vela ramky
      radsej sksu lubuntu s LXDE

      k tym efektom

      potrebujes mat nainstalovny kompozitny manager - napr. COMPIZ
      ten potrebujes nejako nastavit a teda potrebujes ccsm (ako pisal stano)
      dalej odporucam doinstalovat extra pluginy pre compiz
      a balik fusion-icon ktory nastav spustat automaticky po starte

      a uz ti zostava len jedine stravit hodiny casu nastaovanim tisicov efektov a srandiciek v ccsm

      btw - vsetko potrebne najdes v repozitaroch ubuntu a aj vacsiny inych distribucii, staci otvorit synapric a dat vyhladat compiz
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Noob otazka k efektom 12.05.2011 | 18:41
        Spendlik   Návštevník
        Super....dakujem za odvpoede!!!