ad-hoc WPA2

Sekcia: Hardware a Drivery 12.05.2011 | 15:46
Avatar Grawp   Používateľ
Chcem sa spýtať: rozbehal tu už niekto ad-hoc wifi s WPA2?
    • Re: ad-hoc WPA2 12.05.2011 | 18:01
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      takmer naisto ano
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: ad-hoc WPA2 12.05.2011 | 23:34
        Avatar Grawp   Používateľ
        A mohol by mi niekto poskytnúť nejaký návod?
        Zatial som skúšal len WPA https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Adhoc#Encryption a problém bol ten, že na druhom počítačí to detekovalo ako WEP a ručnom zadaní WPA a pripojení, spojenie nefungovalo v tom zmysle, že nešiel ping.
        • Re: ad-hoc WPA2 12.05.2011 | 23:35
          Avatar Grawp   Používateľ
          *a po ručnom
    • Re: ad-hoc WPA2 08.10.2011 | 14:24
      Majoo   Návštevník
      No pokiaľ mi je známe, tak wpa2 v adhoc mode na linuxe nejde - tiež sa mi to nepodarilo...
      maximum je wep...
      • Re: ad-hoc WPA2 08.10.2011 | 15:23
        Avatar Grawp   Používateľ
        Jo, už som to aj ja zistil. Riešenie je použiť open connection, zablokovať všetky porty okem ssh portu a použiť ssh na vytvorenie VPN tunelu. (prípadne openVPN, atď..)
    • Re: ad-hoc WPA2 30.10.2011 | 13:27
      Avatar Grawp   Používateľ
      V Kubuntu 11.10 už NetworkManager a všetko pod ním ad-hoc WPA2 podporuje. Takisto na výbornú funguje aj kde nm-applet:

      Uživatel konečne može vytvoriť adhoc sieť aj bez použitia DHCP. V starej verzii bola konfigurácia viditelná len keď bolo v dosahu zariadenie s rovnakou ESSID (tj. dalo sa napojiť na existujúce siete), alebo ak bola daná konf. nastavená ako DHCP server.
      V novom applete ukazuje vytvorené ad-hoc konfigurácie vždy, aby na ne bolo možné kliknúť a spustiť hocikedy.

      Dá sa napevno nastaviť BSSID ad-hoc siete, čo je velmi velmi doležitá vlastnosť. Tzn. nikto nemusí "vytvárať" ad-hoc sieť na ktorú sa ostatný "napoja" ! ( T.j. jedno zariadenie vygeneruje BSSID, ktoré si ostatné skopírujú z beacon packetov s "najsilnejšim signálom" a zhodným ESSID).
      BSSID može byť takto dopredu nastavené a spojenie bude fungovať okamžite, t.j netreba čakať na žiadne beacon packety.