Nefungujuca zvukova karta

Sekcia: Hardware a Drivery 28.09.2005 | 13:34
Radeon   Návštevník
V Linuxe som zaciatocnik a mam Mandrivu 2005 LE. A moj problem je ze mi nefunguje zvuk. Mam integrovanu zvukovu kartu (windows ju detekne ako Sound Mixer a tato zvukova karta je komatibilna SB 16)a pri zapinani linuxu mi vypise tuto chybu: Sound server informational message: Error while initializing the sound driver: device /dev/dsp can't be opened (No such file or directory) The sound server will continue, using the null output device. Diky za pomoc
    • Re: Nefungujuca zvukova karta 17.09.2005 | 10:40
      Napster   Návštevník
      toto iste aj mne...ale na doplnujucej karte creative life 24 bit..som zvedavy ci nam niekto poradi
      • Re: Re: Nefungujuca zvukova karta 17.09.2005 | 11:35
        Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
        v prvom rade artsd ci uz ako sa to vola je podla mna bordel ;) alsamixer funguje ?:) "dmesg | less" ? a dajse vyhladat ALSA ?:) ci tam nieco je :) ak nie nemate zapnutu||loadnutu alsu v jadre ;) a posledne je http://www.alsa-project.org ;)
        A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
        • Re: Re: Re: Nefungujuca zvukova karta 17.09.2005 | 21:31
          Radeon   Návštevník
          Ja som tam tu alsu nenasiel... co mam robit aby som ju tam dostal????
      • Re: Re: Nefungujuca zvukova karta 18.09.2005 | 09:05
        metla   Návštevník
        skus MDK 10.1 alebo MANDRIVA 2006 alebo SUSE 10 RC1 tato karta tam ide bez problemov.MDK 2005 LE ti neporadim je udajne len pre INTEL tak som to ani neskusal
    • Re: Nefungujuca zvukova karta 17.09.2005 | 16:35
      dano   Návštevník
      si clenom skupiny audio?mne to minule vypisovalo nieco podobne a tymto som to vyriesil
    • Re: Nefungujuca zvukova karta 18.09.2005 | 00:33
      nobody   Návštevník
      To je to za dosku (chipset). 2005 LE by mal pouzivat ALSA. Je neico v /proc/asound/cards ?
      • Re: Re: Nefungujuca zvukova karta 18.09.2005 | 00:40
        Radeon   Návštevník
        Je to ALi M???? chipset a /proc/asound/cards taky priecinok neexistuje
        • Re: Re: Re: Nefungujuca zvukova karta 18.09.2005 | 09:51
          m0d0r   Návštevník
          niekedy sa nerad opakujem ale spravim to este raz ;) ================================================================ http://www.alsa-project.org =============================================================== tam najdes vsetko co potrebujes
    • Re: Nefungujuca zvukova karta 28.09.2005 | 13:34
      Rado   Návštevník
      To iste aj mne - mam sb16