Ubuntu nejde zapnúť

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.05.2011 | 15:32
Lukas   Návštevník
Zdravím, potreboval by som poradiť. Môj problém je asi takýto. Na svojom notebooku mám dualboot XP a Ubuntu. Problém je v tom že Ubuntu mám inštalované na externom USB disku. Grub je tiež inštalovaný na externom HDD. Čiže keď zapnem pc a mam zapojený externý USB disk tak sa spusti grub a môžem si vybrať systém. Ak tento disk pripojený nieje tak automaticky nabootuje XP. Až na to že dnes som zapol pc a keď je pripojený externý disk tak nič. Nič nenabootuje, nespusti GRUB jednoducho nič len čierna obrazovka so znakom _ a nejde urobiť nič len pc vypnúť. Ak disk odpojím tak pekne nabehne XP. Neviem čo odyšlo či grub alebo čo sa stalo. Prosím poraďte mi čo sa stalo a hlavne ako to viem vyriešiť opraviť. Za všetky odpovede ďakujem.
    • Re: Ubuntu nejde zapnúť 25.05.2011 | 16:45
      Avatar mmatko   Používateľ
      pripoj externy disk na iny pocitac - ak ubu nenabehne, skus preinstalovat grub... na notebooku mountni nejaky usb kluc pod XP, aby si vylucil chybu usb portu...
      • Re: Ubuntu nejde zapnúť 25.05.2011 | 18:48
        Lukas   Návštevník
        No presne toto som skúsil nenabehne ani na inom pc... A USB port je vporiadku. Asi to bude ten Grub. Ako ho mám preinštalovať?
        • Re: Ubuntu nejde zapnúť 25.05.2011 | 19:58
          Avatar mmatko   Používateľ
    • Re: Ubuntu nejde zapnúť 25.05.2011 | 20:41
      WlaSaTy   Návštevník
      Len taká drobnosť. Ako veľký disk to je? Niektoré stroje totižto odmietali štart z príliš veľkého USB HDD.
      • Re: Ubuntu nejde zapnúť 25.05.2011 | 21:05
        Lukas   Návštevník
        Je to 640 GB ale asi 3 mesiace to šlapalo bez problémov...