Programovanie v C

Sekcia: Programovanie 26.05.2011 | 00:38
Avatar sunnynko Ubuntu 14.04  Používateľ
Zdravim,

Chcel by som sa vas spytat co mi odporucate na zaciatok programovania v C pod Linuxom...doteraz som programoval iba pod win v dev-C++, existuje jeho nejaka alternativa v linuxe? Diky moc
    • Re: Programovanie v C 26.05.2011 | 01:03
      Avatar m4jkl   Používateľ
      no ak si bol spokojny s dev-c++, ktore uz sa roky nevyvija, tak vyskusaj code::blocks ;)
      • Re: Programovanie v C 26.05.2011 | 01:26
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Popr. geany
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Programovanie v C 26.05.2011 | 11:13
      mano   Návštevník
      Ja používam KDevelop, má to dobrú spolupácu s debugerom, valgridom, makom, verzovacími systémami a dokonca vstavanú podporu Javadocu. Takže môžem len odporučiť.
      Ďalšími možnosťami by mohli byť NetBeans pre C/C++, Eclipse alebo QtCreator, treba vyskúšať, čo sa ti bude najviac páčiť a vyhovovať
    • Re: Programovanie v C 26.05.2011 | 12:33
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Programovanie v C 26.05.2011 | 23:32
      Avatar sunnynko Ubuntu 14.04  Používateľ
      jedine co mi na tych IDE vadi je neustale vytvaranie workspace, nebol som zvyknuty a pravdepodobne mi to bude neustale aj vadit...skusil som codelite ten mi najviac asi sadol...ale tam je stale ten problem neustaleho vytvarania workspace...
    • Re: Programovanie v C 27.05.2011 | 00:50
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      vim ftw!
      • Re: Programovanie v C 27.05.2011 | 15:32
        Avatar Grawp   Používateľ
        Vi(m) je úžasný a neprekonatelný, ale nie ako integrované vývojové prostredie.
        Niekto to možno nepotrebuje, ale napr. ja využívam pravidelne tieto veci:

        Automaticke pridanie/zmazanie prazdnych riadkov, aby na konci suboru bol vzdy jeden.
        Automatické odsadzovanie/formátovanie podla syntaxu pri kopírovaní blbo formátovného textu zo schránky.
        Okamžité označenie výskytu označeného identifikátoru pri scrollbare.
        Hladanie deklarácii a iných odkazov... napr. jedným tlačitkom otvorím h súbor s deklaráciou cout a presuniem sa naň.
        Grafické označovanie breakpointov pre GDB. Grafické označenie riadkov na ktorých GDB je a podobne...

        Sú aspoň na niečo z toho pluginy do vim-u? Ak áno hodili by sa nejaké linky. Eclipse by som nevymenil za nič na svete (možno sa eclipse ktorý beží natívne a nie na jave), ale budem museť istý čas na jednom zariadení použivať vim, tak by sa niektoré veci hodili.
        • Re: Programovanie v C 27.05.2011 | 15:53
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Programovanie v C 27.05.2011 | 19:11
            Avatar Grawp   Používateľ
            wow. Vyzerá to dobre. Fakt ďakujem!
        • Re: Programovanie v C 27.05.2011 | 16:03
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          Konfiguracia je prostrednictvom ~/.vimrc. Neviem, co myslis pod "Okamžité označenie výskytu označeného identifikátoru pri scrollbare." a az na graficke oznacovanie breakpointov (mozno je nejaky plugin, ja pouzivam ddd) sa da vsetko, len je tomu nutne venovat cas na konfiguraciu.

          Vim ma inac dobru dokumentaciu a pekna knizka o vime je napriklad vimbook (dostupna vsade po Internete).