openSUSE boot splash

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.05.2011 | 11:11
Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
Ako zapnut bootsplash na jadre 2.6.39 kompilovanom zo zdrojakov?Namiesto bootsplash sa mi zobrazi obrazovka len so systemovymi vypismi
    • Re: openSUSE boot splash 26.05.2011 | 14:39
      WlaSaTy   Návštevník
      Obvykle stačí na začiatok použiť zodpovedajúce distribučné zdrojáky a distribučnú konfiguráciu z ktorej postupne odoberáme nepotrebné voľby.

      Postupoval si inak, že?
    • Re: openSUSE boot splash 26.05.2011 | 15:18
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      Ja pustim program startupmanager a tam odfajknem splash a vyberiem si rozlisenie a bitovu hlbku farieb... ulozim nastavenia pri vypnuti programu... restartnem a uz ide ...
      • Re: openSUSE boot splash 27.05.2011 | 10:18
        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
        stiahol som zdrojak 2.6.39 prekopiroval som config subor z 2.6.37-desktop a dal som make oldconfig
        • Re: openSUSE boot splash 27.05.2011 | 19:57
          WlaSaTy   Návštevník
          Väčšina distribúcií má aplikované doplnkové záplaty aj pre ten teplomer. Preto je vhodnejšie na začiatok zobrať zdrojáky distribučného jadra a na ňom sa zahrať.

          V opačnom prípade je dobré aplikovať podľa potreby záplaty. Ak nevieš ktoré, tak aspoň povedz na akom distre sa teraz hráš.
          • Re: openSUSE boot splash 27.05.2011 | 20:16
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Napísal v názve témy, že "opensuse boot splash"
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: openSUSE boot splash 28.05.2011 | 15:28
              WlaSaTy   Návštevník
              Áno, napísal. Ale nie je jasné na akej distribúcii chce spojazdniť OpenSUSE boot splash. Preto je v jeho záujme upresniť to. Ale, ak si iného názoru, ...
              • Re: openSUSE boot splash 29.05.2011 | 11:22
                Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                openSUSE 11.4
                • Re: openSUSE boot splash 29.05.2011 | 20:58
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Výborne. Takže Ti chýba balík kernel-sources. Mal si ho nejaký dôvod odignorovať?
                  • Re: openSUSE boot splash 30.05.2011 | 12:11
                    Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                    balik kernel-source je naistalovany ja som kompiloval zo zdrojaka stiahnuteho z kernel.org
                    • Re: openSUSE boot splash 30.05.2011 | 18:16
                      WlaSaTy   Návštevník
                      To ja viem že si nekompiloval zdrojáky distribučného jadra. Len som sa chcel uistiť že či si pozrieť v distribučných zdrojákoch o ktorý patch sa jedná, alebo či to bude musieť pozrieť niekto iný.
                      • Re: openSUSE boot splash 30.05.2011 | 18:41
                        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                        nepozeral som, skusal som aj bootsplash preistalovat nic sa nedialo a je to linux 2.6.39rc7
                        • Re: openSUSE boot splash 30.05.2011 | 20:27
                          WlaSaTy   Návštevník
                          To bolo jasné už od počiatku. Zapol si si podporu frame buffer-u? V distribučnom jadre to môže byť inde.
                          • Re: openSUSE boot splash 31.05.2011 | 17:07
                            Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                            ano
                          • Re: openSUSE boot splash 31.05.2011 | 17:13
                            Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                            ano
                            • Re: openSUSE boot splash 31.05.2011 | 23:43
                              WlaSaTy   Návštevník
                              A aktivoval sa?
                              Parametre pre štart jadra aj s initrd sú nastavené korektne?
                              • Re: openSUSE boot splash 01.06.2011 | 14:59
                                Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                                ano su
                                • Re: openSUSE boot splash 01.06.2011 | 15:09
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  A aktivoval sa? Skús prezradiť ako si to zistil.
                                  • Re: openSUSE boot splash 02.06.2011 | 13:16
                                    Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                                    lebo tam pisalo nieco o framebufferi, a to iste ako na distribucnom jadre kde je povoleny
                                    • Re: openSUSE boot splash 02.06.2011 | 23:41
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Neviem čo v tvojom ponímaní znamená slovo "niečo", skús to objasniť. Funkčný frame buffer sa prejavuje zobrazením grafického loga. Obvykle sa v ľavom hornom rohu objaví toľko sediacich tučniakov, koľko máš procesorov. Pokiaľ tam neboli (čo podľa tvojich slov neboli), tak je asi zdroj problému jasný.

                                      Ešte stále nechceš skúsiť preložiť distribučné jadro, aspoň na začiatok?
                                      • Re: openSUSE boot splash 03.06.2011 | 21:16
                                        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                                        nie trva to 5.5 hodiny...a bootsplash na distribucnom jadre funguje
                                        • Re: openSUSE boot splash 04.06.2011 | 15:33
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Pretože make olgconfig pri prechode z distribučného jadra na vanilla nestačí. Niektoré voľby sú v iných častiach a preto sa nemusia aktivovať.

                                          Ale, nezdá sa mi že by bol veľký problém preložiť distribučné jadro bez volieb ktoré tam nechceš mať.
                                          • Re: openSUSE boot splash 04.06.2011 | 18:07
                                            Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                                            ja som chcel kompilovat jadro kvoli rychlosti, lebo rucne skompilovane jadro 2.6.39 nabootuje za 20s a distribucne 2.6.37.6 za 40s(po nastartovanie GDM)
                                            • Re: openSUSE boot splash 04.06.2011 | 19:19
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              A kde je problém? Tak si nastav na distribučnom jadre aby boli potrebné ovládače natvrdo v jadre a nie ako moduly. A vypni ovládače ktoré nepotrebuješ.

                                              A porovnaj si predaj tým konfig aby si našiel ten chýbajúci kúsok ktorý sa asi zapatrošil do initrd.
                                              • Re: openSUSE boot splash 04.06.2011 | 19:30
                                                Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                                                ale ako zapnem bootsplash neunguje ani splash=0
                                                • Re: openSUSE boot splash 08.06.2011 | 21:10
                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                  No. Poďme po poradí. Nato aby si mohol zapnúť bootsplash, tak musíš mať najprv zapnutý frame buffer ktorý sa stará o grafické zobrazovanie pri štarte. Ten môžeš zapnúť až keď budeš mať povolené ovládače tvojej grafiky v jadre (jedná sa o iné ovládače ako sú pre X Window System).

                                                  Vieš akú máš grafickú kartu, a čo smáš zaškrtnuté v konfiguráku jadra v sekcii Device Drivers/Graphics Support? Je tam toho dosť čo by sa oplatilo zaškrtnúť. Ako som spomínal, tak samotný make oldconfig to nemusel zapnúť tak ako je to potrebné pri migrácii z distribučného jadra na vanilla jadro. A veľa krát to ani neurobí.
                                                  • Re: openSUSE boot splash 09.06.2011 | 10:12
                                                    Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                                                    ale ovladace grafiky v jadre sa kompilovali
                                                    • Re: openSUSE boot splash 09.06.2011 | 19:06
                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                      Asi už nemá význam pýtať sa ktoré. Tá otázka tu už myslím padla, na stenu.

                                                      A: Ako si kúpim rohlík?
                                                      B: No, pôjdeš do obchodu a vypítaš si ho. Na pokladni zaplatíš zaň peniazmi ktoré musíš mať. Buď v hotovosti, alebo na karte. A obchod musí byť otvorený.
                                                      A: Ale ja chcem počuť čo poviem predávačke.
                                                      B: To je jedno keď nemáš peniaze alebo je obchod zavretý. A podľa toho že Ti v peňaženke nič necinkalo alebo nešušťalo, tak tam ani chodiť nemusíš.

                                                      Čo myslíš, v čom sa to líši?
                                                      • Re: openSUSE boot splash 10.06.2011 | 11:06
                                                        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ
                                                        asi si nahodim 2.6.39 z openSUSE Tumbleweed repozitara.