Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.05.2011 | 11:25
Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
Ahojte. :) Ak ste niekto nechápal, prečo keď vytvoríte live USB v Unetbootin pod Linuxom, naformátujte ho naprv ako ext2, 3, 4 a potom cez Unetbootin vytvorte live USB. Malo by to ísť. Trápil som sa s tým, našiel som riešenie na jednom zahraničnom fóre, tak reku, že sa podelím o skúsenosť. Však na to tu sme. :-)
http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
    • Re: Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe 26.05.2011 | 16:14
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      to je pekne ze si nasiel riesenie, ked si nehodil odkaz na to ze kde :-DD

      BTW ja mam radsej MULTISYSTEM ten umoznuje nahodit na USB viac iso distier pomocou par kliknuti a pridat aj perzistent overlay, ci dokonca spravit CD ktore umozni boot z USB (vhodne pre pc bez podporu bootu z USB)
      (stranka fo francustine - google translate prelozi celkom slusne)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe 01.06.2011 | 17:12
        Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
        Určite, že sú aj zaujímavé flexibilnejšie riešenia ako Unetbootin, ja som len chcel poradiť tým, ktorí chcú práve jedno distro na kľúči a chcú si to spraviť práve cez Unetbootin, lebo možno poznajú len ten Unetbootin. Tú stránku, na ktorej som našiel riešenie, som zavrel skôr, ako som išiel založiť túto tému a potom sa mi ju už nechcelo hľadať, preto som ju neuviedol.
        http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
        • Re: Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe 02.06.2011 | 15:16
          Avatar default Debian  Používateľ
          nemusi byt nahodou kluc naformatovany na Fat format, mne to inak nechcelo fungovat :)
          R.K
          • Re: Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe 02.06.2011 | 16:34
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            kolega pavelka napriek tomu ze tvrdi ze nasiel riesenie a chce sa podelit ocividne nie je ochotny ho sem napisat a odkaz na zdroj nema

            tak by som navrhol zamknut temu
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe 12.06.2011 | 16:27
            Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
            A neskúšal si to pod Windowsom? :-) Lebo ja keď som to skúšal pod Windowsom, nemusel som meniť súborový systém, ak sa dobre pamätám. Súborový systém som menil na ext3 v Unetbootin na Linuxe a dám ruku do ohňa za to, že keď som vytvoril to live USB naformátované ako FAT32, vyhadzovalo mi to boot error a keď som to naformátoval ako ext3, podarilo sa mi vytvoriť funkčné live USB. :-)
            http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
            • Re: Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe 13.06.2011 | 09:15
              Avatar default Debian  Používateľ
              ja som to skusal v linuxe, a kazdy suborovy system okrem FAT32 nefungoval, nechapem tomu :)
              R.K
    • Re: Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe 05.06.2011 | 13:26
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Andrej Pavelka napisal do dalsej temy a tak to sem presuvam:
      Ahojte. :) Ak ste sa už pokúšali vytvoriť live USB cez Unetbootin pod Linuxom a potom pri bootvaní z USB sa vám len zobrazovala chyba boot error, skúste môj postup, ku ktorému na inšpirovala diskusia na tomto zahraničnom fóre:

      1.) USB flash disk som naformátoval ako ext3.
      2.) Otvoril som Unetbootin, vybral som iso súbor obsahujúci linuxovú distribúciu a zariadenie, na ktoré sa má nahrať (USB flash disk). Keď som mal vybratý iso súbor aj zariadenie, stlačil som OK.
      3.) Keď sa systém zapísal na USB disk, reštartoval som počítač.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe 05.06.2011 | 13:44
        Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
        Joooooj, to som preto založil novú tému, lebo admin dodoedo mi poslal e-mail, v ktorom ma požiadal, aby som založil novú tému, s uverejnenými odkazmi a popísaným riešením, lebo tu boli určité nezrovnalosti:

        1.) Vraj chýbajúce riešenie, ale to tým riešením problému som myslel naformátovať USB flash disk ako ext3(2, 4).

        2.) Chýbaujúci odkaz na zahraničné fórum, ktoré mi pomohlo vyriešiť problém s chybou pri bootvaní z flash disku. To uznávam, to som sem mal dať.

        Tak preto som novú tému vytvoril.
        http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
        • Re: Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe 05.06.2011 | 17:12
          WlaSaTy   Návštevník
          Ako, pohoda. Ale neviem či náhodou nemyslel nový príspevok v databáze znalostí. Tam, vpravo hore. Pod políčkom na vyhľadávanie. Tam by tomu riešeniu bolo asi lepšie. Tam to prachom nezapadne.
          • Re: Vyriešené - boot error pri live usb vytvorenom v Unetbootin v Linuxe 05.06.2011 | 18:01
            Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
            Podla mna tiez myslel databazu znalosti. Zakladat novu temu vo fore len kvoli doplneniu existujucej temy vo fore je nezmysel.
            Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity