irsetup

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.05.2011 | 10:48
peter   Návštevník
zdravim, neviete co to je irsetup, skusal som hladat na nete tak ze nejaky virus ci malware ci co, ale nikde som nenasiel ako sa to rychlo odstani, problem je ze ked spustim pod wine daky program (konkretne jeden patch) tak mi vyhodi chybu a v hlavicke pise irsetup a text je ze failed to open output file, a neda sa to zrusit jedine cez monitor systemu (kde tento proces je zase pomenovany ako irsetup) neviete mi poradit ako ho bezpecne odstranim?? skusal som avasta ale pri aktualizacii mi spadol a furt daku chybu pise, BTW: mam ubuntu 11.04
    • Re: irsetup 30.05.2011 | 12:29
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      vyskusaj na .wine adresar clamav antivirus(z repozitarov)

      ak nie tak:
      zmaz cely adresar /home/tvojemeno/.wine
      ale tym ti zmiznu vsetky programy nainstalovane cez wine (mozes skust zalohovat tie co nie su infikovane)
      wine si ten adresar pri dalsom spusteni obnovi (budes mat uplne cerstvu instalaciu wine)

      ak sa ti totizto podarilo chytit win virus tak bude len v tom adresari
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: irsetup 31.05.2011 | 11:50
      peter   Návštevník
      ten antivirak uz mam a bud ho neviem pouzivat alebo je to shit, ale brutalne rychlo zoskenuje nic nenajde.... a skoro ziadne nastavenia neobsahuje ...
      skusim teda asi len tu druhu moznost... skoda tych instalacii odznova ... ale ked to pojde tak vopred diki. ak nie ozvem sa
      • Re: irsetup 31.05.2011 | 12:25
        peter   Návštevník
        ok skusal som vymazat wine, aj s celou skrytou zlozkou .wine a nainstaloval som nanovo cele wine a cezneho ten program a zase skusam patch a ta ista chyba s irsetup-om .... prosim co mam robit
        • Re: irsetup 31.05.2011 | 13:08
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          je ten patch odskusany niekde inde ?? po nativnym windowsom ??
          tam funguje ??
          lebo toto vyzera ze ten program alebo patch su infikovane irsetup-om

          ja neviem ci ide o virus(prepokladam to na zaklade 1 prispevku) alebo kniznicu
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: irsetup 31.05.2011 | 16:45
          peter   Návštevník
          ano je oskussany, vela uzivatelov ho ma stiahnuty z rovnakeho miesta, a co som si vsimol na tom fore skade to je k dispozicii tento problem maju minimalne dalsi 2 uzivatelia ubuntu(pricom ten problem tam nieje vyrieseny), skusal som kontrolu avastom a aj spyware terminator, a nenaslo nic, niekde pisali ze vraj exterminatorom sa to da ... ale neviem zohnat serial key, a tiez dakde pisali ze to moze byt niekde v registroch windowsu ... toho vo wine ... tak kde moze byt problem??
    • Re: irsetup 31.05.2011 | 17:03
      WlaSaTy   Návštevník
      irsetup je generický názov. Chyba tým pádom môže mať pôvod komunikácii cez infračervený port, ak tento port nie je dostupný.

      Neinštaloval si nejaký program na obsluhu telefónu alebo TV karty do wine?
      • Re: irsetup 31.05.2011 | 18:09
        peter   Návštevník
        nie nic som neinstaloval, infra nikdy nepouzivam, a vlastne som aj cele wine preinstaloval a vymazal aj priecinok .wine tak tam by nemala byt chyba, jedine co sa zmenilo je ten novy patch, ktory vyhadzuje tu chybu
        • Re: irsetup 31.05.2011 | 23:48
          WlaSaTy   Návštevník
          A čo za patch to vôbec bol? Dúfam že nie crack z warez fóra. Tie sú už roky zavírené a projekt wine už taktiež dokáže hosťovať botnet.
          • Re: irsetup 31.05.2011 | 23:57
            peter   Návštevník
            http://www.dotabot.net/uploads/setup_1.26a.rar
            je to instaler pre spustenie eurebattle.netu, citam tam ze maju viaceri vseliake problemi, ale ty co maju linux konkretne tento, a neviem ci je to v stadiu riesenia ci nato kaslu...
            je tam ze si mam stiahnut daky subor w3lh.dll a nakopcit ho do w3 priecinku vo .wine ale to som este pred tym nez ten server padol urobil a problem zotrvaval, teraz len cakam a rozmyslam ci som to presne tak urobil ci ne... a cakam kym ten server znova nabehne.(co je to posledne co ma napada urobit)
            • Re: irsetup 01.06.2011 | 14:58
              WlaSaTy   Návštevník
              No, ano. Tým si mohol začať otázku.

              Nainštaloval som si WoW, a išlo/nešlo. Priinštaloval som niečo ďalšie čo má domovskú stránku tam a tam. Potom mi začali/nezačali problémy s irsetup.

              Všetky programy mám legálne, alebo som si naťahal do wine vírusy z warezu. A chcem to nielen preskenovať, ale aj odstrániť vírusy z programov.

              Tá posledná časť vety je najdôležitejšia. Antiviráky ktoré boli schopné korektne odstrániť vírus alebo mallware priamo z nakazeného programu boli platené. Voľné verzie boli vhodné len na zablokovanie prístupu k nákaze a k odmazaniu priečinku s bordelom.

              PS.: Linux nie je nástroj na zakrývanie warezu. Nevravím že je to tvoj prípad, ja len aby reč nestála.
            • Re: irsetup 01.06.2011 | 16:52
              peter   Návštevník
              nejedna sa o wow ale o w3, nieje to zalezitost tahana kade tade z warezov, ale uz roky napalena a skontrolovana verzia, jedine co je stiahnute je patch tej je original z blizzardovskej stranky(cize riziko infikovania asi nebude velke) - po tade je to vsetko funkcne ako ma, ale potom je treba zo stranky servera (eurobattle.net) stiahnut ich installer ktory s kazdym patchom vyjde novy, a s nim su problemi ktore maju co som si vsimol viaceri pouzivatelia ubuntu 10.04, cize stiahnem spustim a vybehne ten spominany error a neda sa inak zrusit iba killnutim procesu,
              dalej na ten stranke (http://eurobattle.net/showthread.php?t=143065) je malinky postup ako nato a je tam aj drobna zmena pre uzivatelov linuxu co je aby stiahli dany subor (w3lh.dll) a vlazili ho do hlavneho adresara W3, avsak aj po tejto cinnosti je reakcia "installera" rovnaka a neurobi nic len vyhodi chybu,
              BTW: neviem ci je ten IRSETUP virus ci co to je, to len pri googlovani o tom tak pisu iny....
              BTW2: zatial nikdy neboli problemi s ubuntu a tymito zalezitostami, ten installer sa stale spustal normalne