Mint 11

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.06.2011 | 17:09
Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
Ahoj Vazeny tak skusil som live dvd LinuxMint 11 gnome a celkom sa mi pozdava iba mam problem
Momentalne som na LinuxMint 10 gnome a v tejto verzii mi nejde mikrofon ale to som tu uz skusal riesit aj cez google ale bez vysledku a na mint11 microfon ide teda skuska cez live dvd ale skype tam zas nejde mam otazku co po instal sa to spravi lebo priznam sa ak to nepojde nema vyznam pre mna menit verziu distra aj tak tento notas pouzivam iba ako cestovny komunikacny nastroj a zatial skype riesim cez win xp iba ma to nebavi stale koli skype skakat do win
dakujem za odpovede
    • Re: Mint 11 03.06.2011 | 20:16
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      delfínuj "skype tam zas nejde "
      • Re: Mint 11 03.06.2011 | 20:59
        Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
        definicia skype nejde je taka ze v mint 10 mi nefunguje microfon ani pri nahravani hlasu program zaznam zvuku ale v mint 11 live usb to uz ide ale skype ani v jednej distribucii nezaznamenava zvuk ked dam skusobny echo hovor a tak ale ked dam win tak vsio v pariadke :) a tak sa pytam ci ma niekto skusenosti stym ze ked sa to instal na ostro ci to bude fungovat ci to niekto uz takto riesil lebo zatial az na skype mi mint 10 vyhovuje a ak to zas nepojde tak podla mna nema vyznam menit verziu distra lebo ostatne tu bezi ako ma webka aj baterka ma dlhsiu zivotnost ako vo win iba mint ma o cosi horsiu moznost rozsirenia verzie a tak bud znova cista instalacia alebo ako som videl na oficial web stranke je moznost upgrade ale takym zdlhavejsim sposobom a momentalne nemam ani cas ani naladu sa tomu hlbsie venovat a preto som sa pytal vcom moze byt problem lebo ked by to slo tak obetujem cas a pustim sa do upgrade
        pred tym som pouzival ubuntu a tam sa mi pacilo upgrade jednym klikom aj ked na mint stranke toto prave odsudzuju ale mne ako beznemu uzivatelovi pc linux a tak bolo toto riesenie blizsie ale zas mint mi ako system viac vyhovuje ubuntu je take nejake ako kedy menej doladene
        alebo sa este opytam ked by som dal mind debian je to pre bezneho zaciatocnika co chce spolahlivy system vyhovujuce?
        • Re: Mint 11 03.06.2011 | 22:14
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          Nastav si hlasitost mikrofonu. Ja som mal ten isty problem ... bola od zaciatku nastavena na 0

          ak nie skus zadny konektor a nie konektor na predu skrinky.

          Mint Debian som pouzival ale chybali mi tam nejake drobnosti z Ubuntu. Presiel som na Mint 10 KDE a tu aj ostanem ... najblizsie budem menit az ked vyjde 12.04 LTS a uz len KDE nakolko gnome a ani unity sa mi nepacia.
          • Re: Mint 11 04.06.2011 | 00:48
            Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
            je to notas takze konektor musi byt ok sak je to vstavany a osobne mne sa KDE nepaci nesedi mi ale kazdy sme iny takze tebe ano mne nie :)a tie nastavenia je tam v skype iba pulse moznost a ta hlasitost no tu som dal na max stale nic ale v Zaznam zvuku to slo ako oci :) jak arabsky plnokrvnik na velkej liverpolskej :)
            • Re: Mint 11 04.06.2011 | 01:42
              Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
              No mne sa napr tiez velmi dlho KDE nepacilo ale teraz som bol nuteny odskusat ho ... lebo ani unity a ani gnome 3 mi nesedeli ... div sa svetu ale po chvilke som si zvykol a fakt mozem doporucit a to som bol uplne zarity gnome fanusik :-D napr teraz by som uz nazad ku gnome nesiel.

              Nikdy som si nemyslel ze tak lahko si na neho zvyknem... :-) ale teraz je krajsie ma lepsie efekty :-) a myslim ze co sa tyka drobnosti ktore su dopracovane do konca a daleko predbehlo gnome 2. Proste detajly robia celok :-) Gnome 2 sa da porovnat s Windows XP ale KDE je myslim v pouzitelnosti je na tom lepsie ako windows 7

              Minule som bol nuteny robit na Win7 a pozeram ... strasne mi chybali niektore prvky z linuxu :D uplne najviac asi tie plochy ... proste veci ktore som bral ako samozrejmost v tom windowse chybali :-( hlavne ked robim stranky. na jednej ploche mam Gimp s obrazkami.... na dalsej kod ktory ma stranka a na poslednej je len prehliadac. Cokolvek upravim tak len prekliknem plochu spravim refresh a mam to tam... ked som to robil vo windowse tak som mal 300 okien pootvaranych a sa mi to tam miesalo zavadzalo a celkovo sa mi zle pracovalo s tym... ale zas aj windows ma prepracovane detajly hlavne co sa tyka vseliakych vyskakovacich okienok a drobnosti.

              K tomu mikrofonu ... niekde by malo byt nastavenie vstupneho zariadenia na ten Skype tam to treba nastavit skus sa s tym pohrat.
        • Re: Mint 11 03.06.2011 | 22:36
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          aj v nastaveni skypu treba upravit vstupne zariadenie, to standartne nastavene nemusi fungovat aj ked mikrofon funguje, pohraj sa v nastaveniach zvuku systemu aj nastaveniach zvuku skypu

          k mint debian - podla toho co pises by som ti mint debian neodporucal - ovela menej odladeny (out of box) a vyzaduje viac casu aj znalosti (aj ked oproti samotnemu debianu je to klikacka)
          ale velka vyhoda je ze nexistuju verzie takze staci len aktualizovat a stale budes mat najnovsiu verziu

          este by som pridal - skus distro PinguyOS - je to premakana kombinacia ubuntu,mintu a dalsich vylepseni - takmer vsetko tam funguje out of box
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Mint 11 04.06.2011 | 00:50
            Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
            dik za radu o mint debian a ako som uz povedal je tam iba pulse a tie nastavenia no skusal som asi bude niekde pes zakopany a nakoniec to skonci tak ze znova na to nahodou pridem nejakym tym sposobom pokus omyl ibaze niekedy to skonci tak ze nejde program a musim ho dostat do defaultu cize uninsta a a instal a znova sa snazit:)
            ale dik za radu
            • Re: Mint 11 04.06.2011 | 14:48
              jozef   Návštevník
              Otvor si "Predvoľby zvuku" /ikona reproduktora/,vyber "Vstup" a v ňom nastav "konektor" na "Rear Microphone".
              • Re: Mint 11 04.06.2011 | 19:38
                Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                tak no skus poradit s tycho zaberov lebo podla toho co si mi napisal nic take tam nie je
                http://img856.imageshack.us/i/obrazovkam.png
                http://img143.imageshack.us/i/obrazovka1j.png
                http://img838.imageshack.us/i/obrazovka2d.png
                takze teraz som z toho jelen
                • Re: Mint 11 04.06.2011 | 19:49
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  alt+f2 -> gnome-terminal -> alsamixer a ak sa ti s tym nechce babrat daj vsetko na plno a uvidis, a ked to chces textovo nainstaluj si alsamixer-gtk alebo alsautils-gtk
                  R.K