Debian a FAT32/NTFS

Sekcia: Ostatné 03.06.2011 | 23:42
trkota   Návštevník
Zdravím, potreboval by som radu. Ako mám pripojiť externý usb disk naformátovaný na FAT32 alebo NTFS? Mám ho rozdelený na dve časti - tú s EXT4 mi v pohode načíta, ale tú druhú nie. Ubuntu to mountovalo automaticky. Existuje na to nejaký program, alebo také niečo? Za odpovede ďakujem.
    • Re: Debian a FAT32/NTFS 04.06.2011 | 00:00
      trkota   Návštevník
      Už netreba. Mám to.
    • Re: Debian a FAT32/NTFS 04.06.2011 | 00:08
      trkota   Návštevník
      Tak asi nie :D Mountol som ho natrvalo, a teraz ho non-stop točí a nemôžem ho len tak odpojiť. Existuje niečo také aby mi to automaticky mountovalo po pripojení? Lebo neviem si predstaviť aby som musel ručne mountovať každé USB....
      • Re: Debian a FAT32/NTFS 04.06.2011 | 15:57
        WlaSaTy   Návštevník
        Ak ten disk predtým odpojíš cez umount, tak Ho môžeš vytiahnúť. Ale, ak to chceš mať vo fstab, tak použi parametre user a noauto. Inak sa môžeš pozrieť po kľúčovom slove automount. Bez prihlásenia do grafiky bude asi potrebné vytvoriť pravidlá pre dbus.
        • Re: Debian a FAT32/NTFS 04.06.2011 | 16:49
          trkota   Návštevník
          Už ho mám aj v fstabe, mountuje to bez problémov a tak isto aj iné usb. Problém mám len v tom, že keď to niekto na windowse neodpojí, tak mi ho na linuxe potom nechce načítať...
          • Re: Debian a FAT32/NTFS 04.06.2011 | 19:11
            WlaSaTy   Návštevník
            Automatic načítať. Ale, ide to. Skús si pozrieť načo je nástroj fsck.
    • Re: Debian a FAT32/NTFS 04.06.2011 | 19:23
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja som to vzdy riesil utilitkou ntfs-config (mala by byt v repozitaroch) a tam len zastuknes podporu zapisu na interne a aj externe zariadenia a zaroven mozes nastavit ich automount
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment