Šuflýk na peniaze - Cash drawer

Sekcia: Hardware a Drivery 04.06.2011 | 02:35
Avatar asi Gentoo  Používateľ
Dobrý Deň.
Už dávnejšie sme rozbehli web-obchod a teraz otvárame predajňu.
Systém máme postavený na php, mysql a apache. Potrebujem naň zapojiť šuplík s peniazmi. problém je že potrebujem normálnu tlačiareň a nie termo-tlačiareň ktorá bi mi šuplík otvorila keď treba.
Viem že existujú USB verzie, ale viete o neakej ktorá by bežala na Linuxe? Ak je treba com port tak si ho zoženiem
    • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 04.06.2011 | 15:42
      WlaSaTy   Návštevník
      Samozrejme že existujú. Väčšina pokladní vo veľkých obchodných reťazcov beží na Linuxe.

      Ale, web a php. Neviem či si viem predstaviť reakcie obsluhy. Ncurses by som pochopil. Mňa ide poraziť keď mám v práci obsluhovať webovú aplikáciu.
      • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 04.06.2011 | 17:53
        Avatar asi Gentoo  Používateľ
        Ono PHP mysql ktorá už obsahuje údaje môžem použiť.
        Skôr ma zauíma či niekdo nevie priamo čipset alebo priamo produkt a typ aboy som ho mohol nájsť a kúpiť.
        Nehovoríme o webe (iba využití html, css a gecko) pre zjednodušenie práce, v princípe ide o vyrtuálnu sieť pri čom zdroj nezisťuje DNS , obrázky má v cache a server koná iba PHP/mysql a pravidelné externé zálohy... Rýchlosť je dosť rýchla na to aby človek nezbadal že sa niečo deje, výstup je genorovaný v html a posielaný úradníkovi ktorý nám robí účty a ten môže na niečo upozorniť priebežne.
        • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 04.06.2011 | 19:29
          WlaSaTy   Návštevník
          Som rád, že si upresnil tvoju otázku. Ale, nenapadlo Ťa opýtať sa skôr v obchode? Tam kde sa predávajú pokladne. Kompletný vývojový kit sa predáva ku každej lepšej zásuvke. Teda Pokiaľ ti nestačí model bez elektronického kľúča . Tie najlacnejšie si vystačia s tlačítkom na otvorenie
          • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 07.06.2011 | 00:04
            Avatar asi Gentoo  Používateľ
            Ďakujem ale v obchode mi moc nepomohli. Ponúkly mi riešenie cez Wokna...nevies neaký kompatibilný prestný typ?
            • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 07.06.2011 | 00:40
              WlaSaTy   Návštevník
              Aha. Koncové predajné miesto, bez podpory vývoja. Koľko do toho chceš investovať a akým spôsobom to má byť chránené?
              • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 07.06.2011 | 18:02
                Avatar asi Gentoo  Používateľ
                Softvérové riešenie nechcem, stvoril som vlastné a rád bys som ho predával. mám zdroj na upravený hardware,až na šuflýk.
                Myslím že do 100 libier za jedno relátko a magnet je dosť...
                Nevie s vás niekto náhodou neký program umožňujúci posielať signál na jeden kontakt lpt alebo com portu ako to bývalo s covoxom? (Verzia s termálnou tlačiarňou funguje na podobnom systéme, a púd môžem obmedziť odpormi a kondíkami) ak môžem čítať jeden kontakt a posielať výstup "1" na druhý, tak si môžem sám jeden upraviť. Zatial čo mám znalosti elektroniky, tvorba driveru je nad moje schopnosti.
                • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 07.06.2011 | 18:06
                  Avatar asi Gentoo  Používateľ
                  Po prípade do 100 euro.
                  Samozrejme radšej menej
                  • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 07.06.2011 | 19:05
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Tu ide o odolnost voci neopravnenemu vniknutiu. Bazmeg s relatkom mozes kludne nahradit cash box-om na klucik za 10 Eur. Ak chces nieco odolne voci kradezi, tak tam musi byt nieco viac ako relatko. Optimalne tam musia byt hodinky schopne overit ci signal na odomknutie je autorizovany podla tokenu zodpovedajucemu casovej znacke a klucu z pokladne. Taku vymozenost, ako ze to oprska utocnika sprejom (aj ked neviditelnym pod beznym svetlom) uz nerozoberam. To tiez logicky zdvihne cenu.
                    • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 11.06.2011 | 00:55
                      Avatar asi Gentoo  Používateľ
                      Nie nejde.
                      Pozícia pokladni je taká ž ak tam dakdo prelezie tak ho vyhodia robotníci zo skladu. Jediné o čo mi ide je kontrola kedy sa šuflýk otvorý počítačom. Na ochranu penazý pred ukradnutím je safe.
                      útočník nemá problém zadať predaj aby sa mu kasa otvorila.
                      Sprej máme pri dverách...
                      • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 11.06.2011 | 02:37
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Ále ide. Výrobca si nemôže dovoliť ponúkať tovar určitej bezpečnostnej kategórie ak ju nespĺňa. Presnejšie povedané, cash drawer musí fungovať aj ako trezor. K pokladni by si predsa nepredával troch skladníkov aby ju ochrańovali. Obchod s bielym mäsom je už dlhšiu dobu postavený mimo zákon. Z toho dôvodu sa nejaké lacné náhrady jednoducho nevyrábajú.

                        Ale, aspoň si konečne po týždni definoval čo chceš. Teda že chceš šuflík s senzorom, bez ochrany. Arudino a jeho klony budú pre Teba asi tiež predražené, prevodník z USBna LPT je na toto nepoužiteľný. Takže ostáva len zohnať počítač čo má na sebe LPT port a naň nacvaknúť napríklad snímač na okno a zamontovať to do šuflíka v stole.
                      • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 12.06.2011 | 00:37
                        miso   Návštevník
                        Prekvapuje ma Tvoja vydrz v diskusii s miestnym trollom, no aspon ze Ti vysvevetlil o co Ti ide :). Aby si nepovedal ze tiez len kecam a neporadim, urcite bude efektivnejsie cas investovat niekde inde, napr. na nejakom HW fore.

                        PS: trollovi nikdy nezdvovodnuj svoje poziadavky, neplodna diskusia sa len viac zamota.
                        • Re: Šuflýk na peniaze - Cash drawer 12.06.2011 | 16:18
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ahoj Mišo,
                          Nebudem sa Ta pýtať či si to HW fórum odporučil na základe LPT portu či už kôli spomenutej termo tlačiarni alebo snímači na okná. Ale umiestnenie obnosu peňazí do nechráneného zásobníka len zvyšuje pravdepodobnosť prepadu. Neviem čo by použila obsluha pokladne aj s troma skladníkmi proti v tomto prípade bežne používaným strelným zbraniam. Toto, čo tu ten chalan skúšal je úmyselný hazard zo zdravím a životom zamestnancov kôli ignorovaniu bezpečnosti.

                          Je tomu približne dva týždne keď som videl ako zopár sanitiek odnieslo 5 zranených ľudí kôli podobnému incidentu. Bol som odtiaľ len zopár metrov a jednu osobu som z nich dosť dobre poznal zopár rokov. Takže z mojho pohľadu bol ten trol na inej strane. Zaujímalo by ma, čo ten chalan povie pochôdzkárom keď mu vykradnú pokladňu a zrania niekoho z tých 4-och ľudí. Vyšetrovateľovi už nebude musieť nič hovoriť. A postihnutí alebo ich rodina ho nebudú chcieť počúvať.