KDE- Specialne nastavenie okien

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.09.2005 | 15:43
Avatar svestka Suse 9.3  Používateľ
Dobry den! Trochu som sa zabaval so specialnym nastavenim okien pri konzole, lenze teraz neviem ako zmeny vratit spat. Su vypnute okraje takze menu nemozem aktivovat. Nefunguje ani klavesova skratka alt+F3 ako pri ostatnych oknach. Vie niekto poradit ako vratit zmeny spat? Dakujem za pomoc
    • Re: KDE- Specialne nastavenie okien 15.09.2005 | 17:05
      Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
      prekopiruj subor kwinrc s rootovskeho adresara do svojho adresara. Subor sa prepise a malo by to fungovat.
      • Re: Re: KDE- Specialne nastavenie okien 15.09.2005 | 17:50
        Avatar svestka Suse 9.3  Používateľ
        kde je ten subor? Nejaky som skopiroval z /root/.kde/share/config/kwinrc ale nic sa nezmenilo
        • Re: Re: Re: KDE- Specialne nastavenie okien 15.09.2005 | 19:13
          Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
          mal by si to skopirovat z /root/.kde/share/config/kwinrc do /home/tvoj_domovsky_priecinok/.kde/share/config/kwinrc Mne to tak islo. Ked sa ti to pokazilo tak si bol prihlaseny ako root alebo ako pouzivatel ? Ak si bol prihlaseny ako root tak skus vytvorit noveho pouzivatela. Prihlas sa ako novy pouzivatel. Novy pouzivatel by mal mat okraje okien zapnute. Prekopiruj jeho konfigurak do svojho priecinka a mohlo by to fungovat. Este je tu jedna moznost ze moze ti niekto aj konfigurak poslat. A skus este program kwin a napis do konzoly kwin --help ci to nema nejake defaul nastavenia.
          • Re: Re: Re: Re: KDE- Specialne nastavenie okien 15.09.2005 | 23:14
            Avatar svestka Suse 9.3  Používateľ
            nepomohlo. Skusal som skopirovat aj konsolerc ale to zmenilo iba temu konzoly... Neviem co dalej, poradte niekto.
            • Re: Re: Re: Re: Re: KDE- Specialne nastavenie okie 16.09.2005 | 17:22
              Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
              napada ma uz iba preinstalovanie KDE ...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE- Specialne nastavenie 17.09.2005 | 04:33
                Avatar svestka Suse 9.3  Používateľ
                musi existovat aj ine riesenie... Aj tak dik za pomoc, ak niekoho este nieco napadne tak piste prosim.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE- Specialne nastave 17.09.2005 | 09:35
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  ked uz nic ine tak skus: rm -rf ~/.kde tym zmazes vsetky nastavenia KDE.
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE- Specialne nas 17.09.2005 | 09:58
                    Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
                    hehe presne tak ;) a ozaj kde si prekopiroval ten subor z /root/.kde do tvojho adresara tak si zmenil prava ?:)?:)?:)?:) vies leboked nieco kopirujes ako root tak to zostane ako root a je dost mozne ze normalny uzivatel nema pravo ani na citanie toho suboru ;)
                    A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KDE- Specialne 17.09.2005 | 15:43
                      Avatar svestka Suse 9.3  Používateľ
                      prava boli v poriadku, ale uz som to konecne vyriesil aj bez toho aby som preinstaloval alebo vymazal kde :) Stacilo spusit v hociakej aplikacii cez Kde menu "Nastavenie chovanie okien..." a v zalozke pre jednotlive okna vsetky zmeny vratit spat... Fakt je pravda ze najvacsia tma byva pod svieckou, co uz....