Nedá sa pingovať lokálne IP + router

Sekcia: Konfigurácia 05.06.2011 | 02:02
Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
Zdravím,

na notebooku som pripojený cez wifi. Ak som pripojený cez wifi, nejde mi pingovať: router (modem ide), server v lokálnej sieti.. v podstate všetko. Zo serveru v lokálnej sieti je ping >= 250 na notebook. A ešte jedna zaujímavosť - ak sa napojím na wifi, potom pripojím sieťový kábel, odpojím sieťový kábel, tak zrazu mi z notebooku pingovať router aj všetko ostatné ide. Notebook má sieťový driver ath9k a distro Debian Squeeze (6.0). Má niekto nápady ?

Ďakujem pekne.
Everything you can imagine is real.
    • Re: Nedá sa pingovať lokálne IP + router 05.06.2011 | 04:55
      senux   Návštevník
      Ahoj
      Nemas nahodou na wifi aj na ethernete nastavenu rovnaku ip alebo staticky ip z rovnakeho rozsahu? je to len tip ale nic nie je nemozne.
      Notebook ma nahodenu sietovku ktora nema pripojenie a snazi sa cez nu komunikovat a ked pripojis a odpojis kabel tak sa tym sietovka zhodi a komunikacia ide cez wifi.

      Skus pozriet ci v tom nemas nejaky bordel,z ineho OS si to neskusal ?
      • Re: Nedá sa pingovať lokálne IP + router 05.06.2011 | 12:51
        Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
        Ak idem cez wifi, ifconfig ukazuje IP u wlan0 - 192.168.0.152; cez kábel mám nastavenú statickú IP - 192.168.0.80.A z iného OS som to skúšal. Dokonca sa diali také veci, že keď som mal čerstvý OS, tak mi všetko šlo fajn. Potom som updatoval a zrazu BAAM.. už nešlo. Potom som stratil nervy a už to neriešil.. Nemôže to byť niečo s routerom, DNS-ká alebo tak ?

        Inak ďakujem za odpoveď !
        Everything you can imagine is real.
      • Re: Nedá sa pingovať lokálne IP + router 05.06.2011 | 14:18
        Avatar Michal Malík Archlinux | Debian  Používateľ
        Moc ti ďakujem za nápad ! Už mi to ide. Problém bol v tom, že eth0 a wlan0 sa vzájomne krížili.(tak lopatisticky: v ifconfig mal eth0 aj wlan0 svoju IP-čku, čo mu asi vadilo) Skúsil som: ifup eth0; ifdown eth0, potom: ping 192.168.0.1 a šlo ! Potom som usúdil, že by bolo fajn nájsť niečo, čo vypne automatické "zapínanie" eth0 a našiel som to v /etc/network/interfaces - riadok: allow hotplug eth0 .. zakomentoval som, reštartol som book a už ide :)

        Problém, čo "riešim" už asi rok vyriešený za noc, díky moc !
        Everything you can imagine is real.
        • Re: Nedá sa pingovať lokálne IP + router 05.06.2011 | 15:59
          senux   Návštevník
          Rad som pomohol :D