toshiba satellite pro 4300 <-> aký linux

Sekcia: Hardware a Drivery 08.06.2011 | 18:17
Avatar jkp fedora  Používateľ
Ahojte,
mám doma toshiba satellite pro 4300 series
10GB hdd, 64MB SDRAM,
mobile intel celeron processor, 100mhz

potrebujemten noťas rozbehať na majlovanie a základné prehliadanie webu. žiadne hry od toho neočakávam.

je možné na to hodiť nejaké slušné distro? má to cd-romku
skúšal som fedora 13 xfc (tú mám jedinú stahnutú z tých starších verzií), ale nevládze to spustiť text install

vďaka za rady
    • Re: toshiba satellite pro 4300 <-> aký linux 08.06.2011 | 18:32
      XjCook   Návštevník
      Na tvojom mieste by som vyskusal Tiny Core Linux, cele distro ma len 10mb, v RAM zabera 36mb, minimum je 48mb ;)

      Dalsia moznost je, ze si tam nahodis napr Arch, Gentoo, Debian (minimalisticka instalacia) a upravis si system k obrazu svojmu...vlastne jadro, pouzitie nenarocneho GUI - napr OpenBox/Awesome :)

      + ak by sa dalo tak upgrade na 128mb ti velmi pomoze

      PS: na nenarocne prehliadanie webu je super textovy prehliadac Links (bez X11 by ti Linux fical paradne)
    • Re: toshiba satellite pro 4300 <-> aký linux 08.06.2011 | 21:55
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj,
      ten typ notebooku sa vyrábal s CPU o takte 600 až 700 MHz, to 100Mhz je rýchlosť zbernice. Pokiaľ sa Ti podarí do neho napchať nejakú bazárovú RAMku, tak to bude stále šunka o výkone mobilu. Na druhú stranu to ale má normálny displej na ktorom aj niečo uvidíš. A nejaké filmy (bežný DivX do veľkosti plochy 1/4 DVD) by to malo prehrať. Flash alebo nové weby to asi nezvládne.

      Skúsiť na tom môžeš hocičo. Ale pokiaľ do toho nedáš RAM, tak len nejaké śpeciálne distribúcie ako napríklad Puppy Linux. Myslím že tu bola kedysi téma v databáze znalostí o tom aké distrá sú vhodné na recyklačné staré mašiny.

      PS.: toshiba má stále na svojej stránke technické informácie o tom stroji. Takže sa na ich základe môžeš opýtať v bazári.