slovenská klávesnica

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.06.2011 | 11:55
Jojo   Návštevník
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu, m=am ubuntu 11.4 a nadstavil som si klávesnicu - SLOVENSKO tak, že hore chcem Z a dole Y.
Avšak, ak vypnem a zapnem PC mam to naopak a sa mi to slále vracia, je to tak, ajkeď vymazem ostatné možnosti iných klávesníc.

Vopred ďakujem za odpovede.
    • Re: slovenská klávesnica 19.06.2011 | 15:03
      WlaSaTy   Návštevník
      Ako naopak? Pri písaní musíš klávesy dvíhať namiesto stláčania, alebo sú klávesy vedľa tabelátoru zoradené v poradí poiuyt, alebo si si nenastavil variant qwertz aj pre primárnu klávesovú mapu a stále tam máś qwerty?
    • Re: slovenská klávesnica 19.06.2011 | 15:56
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Mozes si skusit dat do programov pri spusteni setxkbmap sk pre QWERTZ slovensku klavesnicu. ( variant setxkbmap sk qwerty, ak by si chcel mat QWERTY rozlozenie klavesnice )
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: slovenská klávesnica 24.06.2011 | 16:50
        Jojo   Návštevník
        A ako mám prosím naformulovať ten príkaz ?

        QUERTZ

        ked otvorim aplikacie spustane pri starte, dám pridať a aký mám dať príkaz ?


        Dik.
        • Re: slovenská klávesnica 24.06.2011 | 19:14
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
          Jedna klavesnica je qwerty a druha je qwertz. Pri starte v prihlasovacej obrazovke zadaj svoje meno a dole sa ti zpristupni menu kde si vyberas jazyk sedenia a klavesnicu. Vyber ktoru potrebujes a pokracuj v prihlasovani. Po tomto by ti mala ostat tato ako predvolena. Samozrejme ju musis mat pridanu v ponuke jez menu v systeme.