Screen - logovanie

Sekcia: Programovanie 14.07.2011 | 00:37
Avatar Jojov11   Používateľ
Zdravim,
potreboval by som aby mi nejaky script ktory je spusteny v screen-e logoval vystup do suboru.
Priklad: screen -A -m -d -S cs016 ./hlds_run -game cstrike -port 27016 +maxplayers 16 +map de_dust2 -pingboost 2 +sv_lan 0 -binary ./hlds_i686 | tee log.txt
Toto iba vytvori subor log.txt ale nic don neda. Ked to dam takto: screen -A -m -d -S cs016 ./start.sh | tee log.txt tak to funguje ale tak to nemozem byt. Musi to byt tak ako som tu napisal predtym.

Existuje nejaky sposob??

Dakujem.
    • Re: Screen - logovanie 14.07.2011 | 01:22
      WlaSaTy   Návštevník
      Screen je pekný nástroj. Ale, ak to nevyžaduje interaktivitu, tak by som to urobil cez nohup.
      • Re: Screen - logovanie 14.07.2011 | 02:19
        Avatar Jojov11   Používateľ
        Nejaky navod nemas? alebo ukazku lebo ked som to skusal tak to sice logovalo ale zase nerobilo to co ma.(nespustilo server)
        • Re: Screen - logovanie 14.07.2011 | 16:28
          WlaSaTy   Návštevník
          1) man nohup
          2) nohup prikaz -parametre >log 2>&1 &
          3) a až v scréňe tail -f log
          
          a ak to nespustilo server, tak to asi vypísalo chybu. a tú si je treba prečítať.
          • Re: Screen - logovanie 14.07.2011 | 19:37
            Avatar Jojov11   Používateľ
            Skusil som to a robi to iste. V log subore ukazuje ze vseko bezi OK ale server sa nespusti. Prikaz na spustenie je dobry lebo bez nohup to ide.
            A este taka malickost ako sa dostanem do toho spusteneho? Neviem ako to mam popisat. Proste ako je v screene ze screen -r a vypise spustene.
            Dakujem.
            • Re: Screen - logovanie 15.07.2011 | 12:16
              WlaSaTy   Návštevník
              A čo si skúšal? Ak si to skúšal viac krát, tak je možné že jedna inštancia stále beží a obsahuje sieťové porty.

              inák, nepíšes čo je to za program a či vyžaduje nejakú interaktivitu. Ak to potrebuje niečo aj pomačkať, tak sa stopne na signále SIGTTY.

              PS program nohup je na to, aby ostal program bežať aj po odhlásení. Ale uletí niekam dopreč, takže ho nájdeš len cez ps. na sledovanie výpisov z logu do ktorého sa pripisuje slúži ten tail.
              • Re: Screen - logovanie 23.07.2011 | 00:22
                Avatar Jojov11   Používateľ
                Prepac za neskoru odpoved ale mal som inu robotu a na som sa pozabudol.
                Je to Counter Strike 1.6 server.
                V pozadi nebezalo nic na tom porte lebo ked som to dal bez toho tak to islo.
                Existuju este ine sposoby logovania konzoly do suboru??
    • Re: Screen - logovanie 14.07.2011 | 09:53
      asdf   Návštevník
      Len taky vystrel do tmy, skusal si screen ..... 2>&1 | tee subor
      • Re: Screen - logovanie 14.07.2011 | 19:37
        Avatar Jojov11   Používateľ
        Nic, subor sa vytvori ale to je vseko. Nic don nezapise.
    • Re: Screen - logovanie 24.07.2011 | 03:18
      Denwi   Návštevník
      hm, cez screen -L by to neslo ? pripadne s pouzitim -c some_screen_config_file, pri com by si mal nastaveny config pre kazdy screen
      ,ktory by obsahoval iny nazov suboru do ktoreho by sa to logovalo...

      logfile nazov_suboru

      sorry za pravdepodobne nezmyselny prispevok, chce to trochu spanku...
      • Re: Screen - logovanie 27.07.2011 | 20:11
        Avatar Jojov11   Používateľ
        neviem ci som ta dobre pochopil ale nejde to. Pripadne skus napisat konkretny prikaz alebo uprav ten co som napisal v prvom prispevku.
        Dik :)
    • Re: Screen - logovanie 27.07.2011 | 21:48
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Co takto skusit logovanie priamo v screen?
      Zapina sa ^a + H. Vid man.
      • Re: Screen - logovanie 01.08.2011 | 03:18
        Avatar Jojov11   Používateľ
        myslis ako ked pouzijem peikaz screen a ked budem vnom tak mam pouzit to co si napisal? alebo sa to da zakomponovat nejako do prikazu pri spustani? Lebo ja to potrebujem vsetko spustit jednym prikazom pri spustani serveru.
        • Re: Screen - logovanie 01.08.2011 | 09:49
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          To je pre uz spusteny screen. Logovanie je mozne zapnut aj pri spustani pomocou parametru -L. Pripadne pre automaticke spustanie pridaj nastavenia do svojho .screenrc.
          • Re: Screen - logovanie 01.08.2011 | 16:09
            Avatar Jojov11   Používateľ
            Dakujem ti. Pomohlo :) Este by som potreboval aby ten logovaci subor vytvaralo niekde inde. Da sa to zadefinovat pri spustani nejako? Skusal som to s parametrom -c ale asi som ho zle pouzil lebo vtedy mi to nespravilo nic :D
            Este raz dakujem.
            • Re: Screen - logovanie 08.08.2011 | 14:41
              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
              man screen | grep -a1 -e logfile -e 'default dir'
              Vid man.