Gentoo Gnome3

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.07.2011 | 22:30
teiwaz   Návštevník
Ahojte, chcel by som nainstalovat gnome3. Presiel som navody co som si vyhladal ale zatial sa mi to nepodarilo neako poriadne nainstalovat.Zacal odznova a chcem sa spytat ci ma niekto osvedceny postup instalacie.

Chcem to co najjednoduchsie nainstalovat.



Momentale mam :
Gnome 2.31.1
Kernel 2.6.38

OS Gentoo
v make.conf mam nasledujuce USE flags.

XUSE="truetype X new-login xorg xscreensaver xv xcomposite xinerama opengl aiglx"
IMAGEUSE="jpeg gif tiff png svg pdf"
MEDIAUSE="alsa mad vidix asf win32codecs fbcondecor dvd mp4 aac x264 xvid nsplugin mp3 real gstreamer"
GENERAL="samba java bzip2 symlink sqlite spell xml"
SYSTEM="hal fam dbus aoss threads"
NOTUSE="-arts -qt4 -ipv6 -cups -nsplugin"
KDEUSE="-kde -qt3"
GNOMEUSE="gtk cairo glitz gnome firefox"

USE="${NOTUSE} ${SYSTEM} ${GENERAL} ${IMAGEUSE} ${XUSE} ${KDEUSE} ${MEDIAUSE} ${GNOMEUSE}"
Dakujem
    • Re: Gentoo Gnome3 19.07.2011 | 00:36
      karikari   Návštevník
      cau, s flagmi ti moc nepomozem ale mrkni sem...
      https://wiki.archlinux.org/index.php/Gnome#Upgrade_from_GNOME_2
      v skratke... Warning: Upgrading to GNOME 3 from a GNOME 2 session might cause a system crash.
      It is recommended that you run the update command from a TTY session or from another Desktop Environment / Window Manager.
      • Re: Gentoo Gnome3 19.07.2011 | 01:12
        WlaSaTy   Návštevník
        To je fain návod, ale nemyslím že arch používa source based balíčkovací systém.

        Čo hádže za chybu to emerge?
    • Re: Gentoo Gnome3 19.07.2011 | 01:51
      viktor   Návštevník
      cez packages.accept_keywords by som povolil testing branches pre gnome ako pre skupinu - nejaky metabalik a nasledne spustil emerge --update --deep -verbose world ale moc skusenosti s tym nemm, ale myslim, ze y to tak malo ist
      • Re: Gentoo Gnome3 20.07.2011 | 01:50
        WlaSaTy   Návštevník
        To bude bez pridania overlays úplne zbytočné. V štandardných repozitároch je tak akurát gnome-2.32.1. A navyše nastavenie testing/stable architektúry je transparentnejšie.
        • Re: Gentoo Gnome3 20.07.2011 | 11:46
          teiwaz   Návštevník
          Ahojte, dakujem Vam za odpovede. Cital som to viackrat. No zatial som sa nepohol dalej. Nemozem sa dopracovat k baliku gnome3. Stale mi svieti gnome 2.31.1.

          Postupoval som zo zaciatku podla manualu na tejto stranke
          Ale tiez som sa dostal iba po verziu 2.31.1. Takze ostavam kde som.

          Inak som si spravil dualboot s fedorou 15 ktora to ma v sebe a paci sa mi to.


          Len ma velmi trapi ze to nejde tak jednoducho ako som si myslel...
          • Re: Gentoo Gnome3 20.07.2011 | 18:04
            WlaSaTy   Návštevník
            keďže to nie je v štandardných repozitároch, tak spoľahlivý návod neexistuje. Ale, existujú návody opierajúce sa o možnosť pridania doplnkových repozitárov. to ale vnáša reálne riziko že sa jednoducho pobijú balíky ktoré sú v rôznych repozitároch. A to sa rieši veľmi zaujímavo, a zdĺhavo.

            takže si si vybral správne. hotové riešenie. :-)