Presmerovanie domeny

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.07.2011 | 22:18
henry   Návštevník
Ahoj, chcem sa spytat ako sa to da spravit aby som presmeroval svoju domenu na moj apache server(linux)?
Ktore subory mam upravit? a co tam mam napisat?
    • Re: Presmerovanie domeny 19.07.2011 | 22:36
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      zmenis dany DNS zaznam, nasmerujes aspon A zaznam na tvoju IP. zalezi aj od toho, kolko domen ti pobezi na tom servri.
      • Re: Presmerovanie domeny 19.07.2011 | 22:59
        henry   Návštevník
        Pobezi mi jedna domena...a v ktorom subore to mam zmenit? zatial mam iba domenu 3.radu, daco.over.cz da sa to aj tu nastavit na moj server?
        • Re: Presmerovanie domeny 20.07.2011 | 13:12
          teiwaz   Návštevník
          Ak mas pristup upravit DNS zaznam (A) na danom servery over.cz (ic.cz). Tak ano.
        • Re: Presmerovanie domeny 21.07.2011 | 01:47
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          ako pise WlaSaTy, mozes v tomto pripade na to zabudnut ;)
          • Re: Presmerovanie domeny 21.07.2011 | 03:02
            henry   Návštevník
            s over.cz mi to je jedno, takze ked si kupim domenu napr. www.somlama.com tak ako ju nasmerujem na moj server?
            • Re: Presmerovanie domeny 21.07.2011 | 11:33
              Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
              Cez DNS zaznam :), ak ti ho neposkytne registrator tak si musis urobit DNS server a tam manazovat svoj zaznam ;), registrator iba nastavi nazov tvojho DNS servera na tvoj. Vacsinou pri reg. *.com domen je v balicku sluzieb aj DNS server, ktory manazujes cez web rozhraniea tam si uz nastavis A alebo C zaznam, forma zapisu zaznamu je zavisla od druhu DNS servera
              Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • Re: Presmerovanie domeny 21.07.2011 | 12:36
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokiaľ chceš mať len prístupný tvoj web servrík, ten čo máš na hranie a aby si sa o tom niečo trochu naučil, teda keď ho chceš mať prístupný z internetu, tak potrebuješ mať verejnú IP adresu, zapnutý počítač a DNS zánam. Ten DNS záznam Ti stačí napríklad cez dynDNS alebo podobnú zadarmovú službu. Mne to tak stačí.
      • Re: Presmerovanie domeny 21.07.2011 | 13:30
        henry   Návštevník
        presne tak to chcem len kôli učeniu, verejnú ip mám, už som si registroval aj domenu na dynDNS a kde zmenim ten zaznam?
        • Re: Presmerovanie domeny 22.07.2011 | 12:40
          WlaSaTy   Návštevník
          Ke+d si sa registroval, tak po prihlásení si mal možnosť vybrať si nejaký záznam na nejakej doméne. ten stačí len aktivovať. Buď cez ich klienta, alebo cez to webové rozhranie do ktorého si sa prihlasoval.