nenabootuje linux

Sekcia: Ostatné 23.07.2011 | 18:57
Avatar lila   Používateľ
Zdravim

Chcela som rozbehať linux na starom kompe, inštalačka prebehne vždy ok, len pri bootovani z disku mi odpoji obrazovku, klavesnicu... všetko :) Skusila som uz viacero distribucii, stale novy GRUB , no vždy to dopadne rovnako..poradite novačikovi? :)
    • Re: nenabootuje linux 23.07.2011 | 21:23
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj, súdružka žena.
      (Pls, bez urážky)

      1/ Popíš približne aký je to PC (procesor, kapacita HDD, RAM a pod.).
      2/ Aké linuxové distribúcie si neúspešne skúšala?
      3/ "inštalačka prebehne vždy ok, len pri bootovani z disku mi odpoji obrazovku, klavesnicu... všetko" čo to znamená, ako si inštalovala príslušnú linuxovú distribúciu, install z LiveCD, Full DVD, alebo ako ...?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: nenabootuje linux 23.07.2011 | 22:13
        Avatar lila   Používateľ
        Ahoj súdruhu :)

        1. jedna sa o 5 ročnu mašinu , procak AMD Sempron 2,8 GHz, HDD s 80GB, RAM 256 Mb ...
        2. crunchbang, debian, posledne xubuntu..
        3. pri crunchbang ma dostalo do systemu len raz (z disku), pri debiane vôbec, posledne xubuntu som skúsila live bez inštalácie, prvý raz ma pustilo, po reštarte už nie

        • Re: nenabootuje linux 23.07.2011 | 23:43
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Na to disku (HDD) máš iba Linux, alebo máš aj iné OS ?
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: nenabootuje linux 23.07.2011 | 23:46
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Popíš explicitne, čo pre Teba znamená :
          "3. pri crunchbang ma dostalo do systemu len raz (z disku), pri debiane vôbec, posledne xubuntu som skúsila live bez inštalácie, prvý raz ma pustilo, po reštarte už nie"
          Ako sa to prejavilo, aké hlásenia, čo sa stalo ??
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: nenabootuje linux 24.07.2011 | 00:32
            Avatar lila   Používateľ
            Na disku by som podla poslednej "uspešnej" inštalacie mala mať debian... xubuntu som neinštalovala len skúšala live. Prosto po slovensky povedané vždy keď by sa mala spustiť úvodna obrazovka, odíde myška, klavesnica, monitor... mašina ide ďalej.
            • Re: nenabootuje linux 24.07.2011 | 00:40
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              aku uz pisal wlasaty: ide znamena ze ventilator dalej huci, alebo su aktivne aj disky ?? (blika kontrolka aktivity diskov)
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: nenabootuje linux 24.07.2011 | 01:04
                Avatar lila   Používateľ
                jasne disky su aktivne, vsetko ide akoby nic
                • Re: nenabootuje linux 24.07.2011 | 01:07
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  skusila si acpi=off
                  alebo recovery mod - priamo do root shellu (bez grafickeho prostredia)
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: nenabootuje linux 24.07.2011 | 00:54
              Peter S.   Návštevník
              Takže system nabootuje ale ked sa ma skustiť grafické rozhranie, tak obrazovka sčernie? Z tvojho popisu nie je jasné či ti nenabehne linux ako taký alebo je problém iba s grafickým rozhraním.

              nie je tam možnosť v grube isť priamo do shellu? To by si mohla skusiť..
    • Re: nenabootuje linux 23.07.2011 | 23:57
      Peter S.   Návštevník
      vedela by si bližšie popísať "mi odpoji obrazovku, klavesnicu... všetko :)"?
      Mám to chápať tak, že vidíš BIOS, GRUB a potom už nič? A ked nevidíš nič, tak myslíš si že počítač štartuje (napríklad podľa aktivity disku) ?

      jednu vec by si mohla skusiť - pridať do grubu do riadku kernel 'acpi=off', že či náhodou to nepomôže
      • Re: nenabootuje linux 24.07.2011 | 01:30
        edel   Návštevník
        podobný problém som riešil aj ja včera..
        nedalo mi to tak som skúsil boot z usb
        všetko šlapalo ako hodiny nakoniec som zistil že odchádza dvd mechanika
        skús boot z usb možno tam je problém ..
        • Re: nenabootuje linux 24.07.2011 | 15:27
          Avatar lila   Používateľ
          bootujem z usb