Mozilla Thunderbird problem

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.07.2011 | 12:54
Avatar d-man   Používateľ
Dobrý deň.

Som uživateľom operačného systému Linux Mint 10 (Ubuntu 10.10) a pre správu e-mailov používam Thunderbird klienta, ktorý doteraz fungoval vynikajúco. Z ničoho nič, po pokuse prihlásiť sa do svojej e-mailovej schránky mi program vyhodil chybu:

"SSL received a record that exceeded the maximum permissible length.

(Error code: ssl_error_rx_record_too_long)"

a teda nie som schopný account spravovať prostredníctvom thunderbird, čo je viac ako nepraktické, pokiaľ sa jedná o 3 účty.
Gmail účet funguje tak ako má, zvyšné dva s doménou www.mail.websupport.sk nefungujú vôbec, iba po otvorení v prehliadači. Kde je chyba, podľa Vás a ako to napraviť?

Ďakujem
    • Re: Mozilla Thunderbird problem 27.07.2011 | 13:06
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      mozno pomoze:
      http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=39&t=1699775
      • Re: Mozilla Thunderbird problem 27.07.2011 | 13:10
        Avatar d-man   Používateľ
        Čo sa týka thunderbirdu, používam verziu 5.0, nie 3
    • Re: Mozilla Thunderbird problem 27.07.2011 | 13:10
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      po odzálohovaní priečinka z nastaveniami (.mozillathunderbird alebo len .thunderbird v tvojom home) sa dajú bez problémov nastaviť tie účty? dá sa vďaka tomu zistiť, kde presne sa chyba naskytla.
      • Re: Mozilla Thunderbird problem 27.07.2011 | 13:14
        Avatar d-man   Používateľ
        Presunul som .thunderbird priečinok, pri vytváraní nového accountu mi neustále vypisuje, "username or password invalid", pričom parametre sú zadané správne
        • Re: Mozilla Thunderbird problem 27.07.2011 | 14:05
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          tak je teda problém priamo s kontom, nie s programom
          • Re: Mozilla Thunderbird problem 27.07.2011 | 14:15
            Avatar d-man   Používateľ
            a ako sa teda vysporiadať s týmto problémom?
            • Re: Mozilla Thunderbird problem 27.07.2011 | 15:17
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              nemá mail provider nahodou zablokovane pop alebo imap ??
              aj na gmaili to treba povolit aby to fungovalo
              opytal by somsa poskytovatela admina či sa neico nemenilo vnastaveniach
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Mozilla Thunderbird problem 29.07.2011 | 11:02
                WlaSaTy   Návštevník
                Ale samotné protokoly pop3 aimap nepoužívajú SSL ktorý preferuje z bezpečnostných dôvodov zadávateľ. Takže skôr to vyzerá na zväčšenie kľúča. K tomuto by som odporučil vypítať si od poskytovateľa detaily o kľúči aj s krátkym návodíkom ako ho naimportovať a do akej verzie. Je možné že zadávateľ ma postarší systém (nečítal som všetky časti vlákna, ale nevylučujem) a tým pádom postaršieho poštového klienta ktorý to nezvládol. Alebo, len potrebuje prehodiť starý za nový kľúč.