devede a chybný súbor

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.08.2011 | 09:52
Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
zdravím súdruženkovia. Snažím sa napáliť dvd v programe devede, zvolím parametre, že to chcem napáliť ako dvd pal a keď tak učinené jesť, tak nič. Prehrávač hlási chybný súbor. Treba do toho devede doinštalovať nejaké kodeky? Či? Prípadne existuje nejaká iná, lepšia, poprípade funkčná alternatíva? Ďakujem.
    • Re: devede a chybný súbor 03.08.2011 | 10:08
      dash   Návštevník
      Ja pouzivam toto a nikdy sa mi nestalo, ze by neslo. Zlata konzola! :)

      mkisofs -r -R -J -l -L -allow-multidot -o /tmp/backup.iso -graft-points "/home/user1=/home/user1"
      cdrecord dev=0,4,0 -v --eject speed=4 /tmp/backup.iso
      • Re: devede a chybný súbor 03.08.2011 | 12:01
        Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
        nepochybujem o výhodnosti konzoly, ale keď do nej okopírujem to čo si sem napísal, asi si bude myslieť (konzola) že mi oné. Nejaký návod nevieš de by som našiel?
        • Re: devede a chybný súbor 03.08.2011 | 12:32
          WlaSaTy   Návštevník
          Sǐce neviem čo znamená oné, ale vieš pekne popísať problém. Keď si to po sebe prečítaš, ak možno pochopíš či Ťa niekto porozumel.

          Skús sem dať informáciu aký to bol súbor a či ho aj normálne prehráš. Z toho sa dá odhadnúť či máš kodeky. A z programu DEVEDE treba pozrieť či nezahlásil nejakú chybu. Predpokladám, že používaš jeho verziu priamo z repozitárov, teda tú, čo si rozumie s zvyškom systému.
          • Re: devede a chybný súbor 03.08.2011 | 12:59
            Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
            aký to bol súbor? No pôvodne to bol mov, z kamery, spracovany v openshoteditore, uložený ako dvd pal. Otvorený v programe devede a napáleny ako dvd pal. Program je z repozitárov a pri napalovaní chybu nehlási. Súbor je mpeg2 a pc ho prehrá.
            • Re: devede a chybný súbor 03.08.2011 | 17:31
              WlaSaTy   Návštevník
              Ešte tak vedieť, čo si predstavuješ pod pojmom DVD PAL. MPEG(2 TS) stream, ISO image, alebo len niečo s adresárovou štruktúrou obsahujúcou AUDIO_TS a VIDEO_TS?
              • Re: devede a chybný súbor 03.08.2011 | 20:41
                Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
                nemyslím že moje predstavy sú v tomto pripade dôležité. Program mi ponúkol možnosti ako to napáliť, z tých mozností som vybral pal dvd. Je na výber množstvo kodekov no a mňa zaujíma, aký kodek zvoliť aby to prehral bežný dvd prehrávač. Inak skúšal som aj iso aj audio a video ts.
                • Re: devede a chybný súbor 04.08.2011 | 13:46
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Tvoj názor sa môže líšiť od názoru použitých nástrojov. Teda od nástroja ktorý pripraví z zdrojových dát samotný Digital Versatille Disc a od názoru aký má prehrávač. Teda v tomto prípade záleží od typu zdrojových dát z ktorých sa ide napaľovať, od možnosti a potreby ich konverzie ktoré sa zobrazia v logu z programu. A tak isto záleží od výsledku ktorý nemusí prechrúmať prehrávač. Predpokladám, že si sa pozrel do logu z daného programu, skúsil vypaľovať na iné médium a inou rýchlosťou a že máš overené že prehrávač v pohode prechrúme aj vypalované médiá.

                  Niekedy je totižto chyba úplne banálna. Prehrávač odmietne zožuť vypalované médiá alebo médiá vypálené pri príliž vysokej (alebo nízskej) rýchlosti. Poprípade si vypalovačka kompletne nerozumie s danou sériou médií aj keď s danou značkou nemá problém. Tieto problémy sú obvykle pri tzv. značkových prehrávačoch ktorým potrebnú funkcionalitu nepribalil výrobca. alebo je chyba v tom, že veľkosť obrazu nezodpovedala norme a človek nezaškrtol vykonanie konverzie (resp. ju zrušil nech ho to nezdržuje a nech nestráca kvalitu).
                  • Re: devede a chybný súbor 04.08.2011 | 17:29
                    Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
                    ok, vidím že je toho viac ako dosť čo treba zohľadniť. Existuje teda nejaké všeobecné pravidlo na napalovanie domáceho videa? Napríklad kodek, typ súboru, mpeg, avi atď, rýchlosť napálenia a podobne?
                    • Re: devede a chybný súbor 04.08.2011 | 18:46
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Všeobecné pravidlo pri generovaní akých koľvek dát je zachovanie kompatibility. Ak sú dáta vygenerované nesprávnym spôsobom alebo sú dodané na nesprávnom kanáli/médiu, tak ich koncové zariadenie odmietne. A vtedy je potrebné skontrolovať chovanie použitých nástrojov a kompatibilitu prenosového kanálu alebo média. ale, to som už myslím že spomínal. Ďalśia možnosť je vyskúšať iný nástroj, napríklad brasero alebo k3b. teda ak je len aktuálne rozbitý pôvodný nástroj na ktorý ešte neboli na danom počítači aplikované záplaty.

                      PS.: alebo je možnosť jednoducho skontrolovať čo ten program robí a podľa toho sa zariadiť. ale to som už asi tiež písal.
                      • Re: devede a chybný súbor 04.08.2011 | 23:18
                        Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
                        ďakujem, skúsim to z inými programami. S tým devede to nejde.
                        • Re: devede a chybný súbor 05.08.2011 | 07:40
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ale prečo nepíšeš či Ti tvoj prehrávač zvláda akékoľvek vypálené DVD?
                          • Re: devede a chybný súbor 05.08.2011 | 10:40
                            Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
                            tie dvd ktoré sa mi dostali do rúk, ktoré som si požičal, išli normálne. Dvd ktoré som napaloval ja, nejde na 4 prehrávačoch, takže chyba bude asi pri napalovaní. Alebo v celom tom procese. Najprv som konvertoval natočene sekvencie, potom som to konvertoval po vytvorení filmu v openshote a nakoniec sa to konvertovalo v programe devede v rámci napalovania. Skúsim niečo natočiť a rovno to napáliť. Ak to bude hrať, problém bude v tých procesoch medzi tým.
                            • Re: devede a chybný súbor 05.08.2011 | 17:43
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Skús skopírovať nejaké DVD video na tvojom kompe. Môže byť, že tá vypalovačka už nezvláda ten zápis v takej kvalite ako očakáva prehrávač.

                              Alebo je tam hociaká iná chyba keďže log z toho programu si ani nepozrel, ani si sa nespýtal ako sa k nemu dopracuješ a ani si ho sem nedal (pre prípad že by tam bola nejaká hatmatilka). Bez neho sa dá povedať iba jedno:
                              Máš to pokazené.
                              • Re: devede a chybný súbor 05.08.2011 | 20:23
                                Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
                                no problém je v tom že neviem ani čo je log. Ale že to mám pokazené, to je fakt.:)
                                • Re: devede a chybný súbor 06.08.2011 | 19:41
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Log je niečo ako denník alebo ( detailný ) výkaz práce. Skús ten program spustiť v gnome termináli alebo v niečom podobnom a dozvieme sa čo to robilo a čo tomu vadilo.
                                • Re: devede a chybný súbor 07.08.2011 | 11:34
                                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                  Ak máš LM 11 tak toto môže byť pre teba relevantné, možno nejaký bug: http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=47&t=77030&start=0
                                  BTW,

                                  log je iba obyčajný textový súbor. Devede teraz zapisuje tento log textový súbor do tvojho domovského priečinku tj. /home/tvoje_user_meno/ tam (aj v podpriečinkoch) hľadaj taký súbor, ktorý má v názve reťazec devede
                                  :-)
                                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."