chybova hlaška pri spustení grub

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.08.2011 | 11:11
Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
ahojte mam problem mam instal mint do win xp ako cez system wubi a teraz mi nejde vobec spustit mint a pise mi iba toto


GNU GRUB version 1.98+20100804-5ubuntu3-1mint1

Minimal Bash-like line editing is supported.For the first word, TAB lists possible command completions. Anywhere else tab lists possible device or file completions

grub>

minimálne bash-ako linka editácia je podporovaný pre prvé slovo, záložka zoznam možných dokončení príkazu nikde inde záložke sa dá zariadenie alebo súbor dokončení toto je cca preklad toho co to vypisuje ale priznam sa nic mi to nehovori

uz som chcel prejst na mint 11 ale tak ne nemal som naladu na to a tak mam tam nejake veci a nespravil som si z toho zalohu a teraz sa k tomu neviem dostat a rad by som to spojazdnil vie mi niekto poradit ?
    • Re: chybova hlaška pri spustení grub 13.08.2011 | 11:46
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      nepísalo nejakú chybu počas inštalácie?
      • Re: chybova hlaška pri spustení grub 13.08.2011 | 11:53
        Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
        nie sak to som pouival uz skoro rok :) a teraz som ho vytiahol notas ze nieco kuk narychlo a kukaj ho toto mi dalo hlasku
        • Re: chybova hlaška pri spustení grub 13.08.2011 | 12:08
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          aha, v poriadku, môžeš preinštalovať. to môže byť najrýchlejšie riešenie, ak ma mint na CD alebo na USB kľúči.

          dobrá vec je neajké to livecd, nech sa ti stane s grubom čokoľvek, k svojim veciam sa dostaneš a môžeš zálohovať.

          ďalšia možnosť je zachraňovať grub, no s tým už neporadím.
          • Re: chybova hlaška pri spustení grub 13.08.2011 | 12:13
            Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
            aj ked som to instal ako cez wubi ? aj tak sa dostanem k veciam no mne sa to nezda
            • Re: chybova hlaška pri spustení grub 13.08.2011 | 12:33
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              jáj, cez wubi? tak to je jednoduché, wubi zrušíš a dáš nanovo. ako je to ale s dátami, to neviem

              niečo múdre sa píše tu: http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-1007816.html
              • Re: chybova hlaška pri spustení grub 13.08.2011 | 12:57
                Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                no skusal som ale nejde to proste ak to do 25 augusta nerozbeham musim sa rozlucit s tym no co uz ked je clovek taky ze zaloha nejak zlyhala :(
                • Re: chybova hlaška pri spustení grub 13.08.2011 | 13:19
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  z akého si mesta?
                  • Re: chybova hlaška pri spustení grub 14.08.2011 | 03:24
                    Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                    stano z daleka :) no ty siliptoj ja podunajska nizina ska 50 km od komarna nitriansky kraj
                    • Re: chybova hlaška pri spustení grub 14.08.2011 | 03:28
                      Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                      lipotva si oprava preklep
                      • Re: chybova hlaška pri spustení grub 14.08.2011 | 10:33
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        pýtam sa preto, lebo sú tu a na iných fórach ľudia z rôznych miest a oblastí. Možno tu je niekto aj pri Komárne a akurát to číta a mohol by s tým pomôcť :)
    • Re: chybova hlaška pri spustení grub 13.08.2011 | 16:41
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Tie dáta o ktorých píšeš že ich potrebuješ, máš vo WindowsXP, alebo v tom LinuxMint ??
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: chybova hlaška pri spustení grub 14.08.2011 | 03:27
        Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
        no v minte ako chcel som si to instal klasicky ale nejak ten particion manager pri instal chcel stale cely oddiel aj ked som to upravoval rucne stale zaberal cely hdd kde je win xp no nejak to neslo rozdelit mozno preto ze skusal som pred tym mamdrivu a ta mi ukradla 20 giga hdd ktore vidim iba v manazeri particii ale nedaju sa pouzit asi mi dosekalo hdd :)
    • Re: chybova hlaška pri spustení grub 13.08.2011 | 18:23
      WlaSaTy   Návštevník
      Wubi nie je na normálne používanie, ale len na detailnejšie vyskúšanie.

      Takže ak si tam mal niečo cennejšie, tak si ten velikánsky súbor niekam skopíruj, preinštaluj Wubi a potom ten starší pripojíme aby si si pretiahol dáta.
      • Re: chybova hlaška pri spustení grub 14.08.2011 | 11:36
        Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
        Takze vazeny ako skusil som este jednu vec a asi to pomohlo vo Win XP som urobil check disk schdk alebo ako sa to presne povie napise a teraz mi to nabehlo same mozno ale jedna vec je ista ze po tomto ukone sa obnovil grub sam a znova idem na Minte
        Dakujem vsetkym za radu pomoc