cron

Sekcia: Konfigurácia 20.09.2005 | 00:39
Avatar nardew debian  Používateľ
xcel som si zadat do crona, aby mi kazdu minutu stahoval postu cez fetchmail. v /etc/crontab mam: */1 * * * * root fetchmail -v avsak vobec sa to nespusta. tak som xcel pre svojho user a vytvorit zvlast cron tabulku. zadal som crontab -e, ale vypisalo ze nemam prava. tak som do /etc/ vytvoril cron.allow a zapisal tam vjho usera, ale vkuse pise ze nemam prava.... viete ako to poriesit? d
    • Re: cron 19.09.2005 | 13:51
      frufru   Návštevník
      a preco ho chces spustat cez cron ked sa da spustit ako daemon??? /usr/bin/fetchmail --daemon 60 -f /etc/fetchmailrc 60 je interval v sekundach, ten nahrad takym ako potrebujes.
      • Re: Re: cron 19.09.2005 | 16:02
        Avatar nardew debian  Používateľ
        ale tak z principu preco mi nejde cron :)
        • Re: Re: Re: cron 19.09.2005 | 16:58
          frufru   Návštevník
          pre zaciatok skontroluj ci nemas v /etc/cron.deny uvedeneho uzivatela pre ktoreho chces crontab vytvorit potom este skontroluj ci mas pravo zapisovat do /var/spool/cron/crontabs crontab pre toho usera si vytvaral priamo pod nim alebo ako root??? skus este jednu vec. prihlas sa pod pozadovanym userom a skus to cez crontab -u uzivatel -e to je zatial vsetko co ma napada...
        • Re: Re: Re: cron 19.09.2005 | 17:06
          frufru   Návštevník
          este ma napadlo ze si pisal ze v /etc/crontab mas */1 * * * * root fetchmail -v skus tam doplnit cestu k fetchmailu cize */1 * * * * root /usr/bin/fetchmail -f /etc/fetchmailrc ozaj mas vytovreny subor fetchmailrc a mas na nom spravne nastavene prava?
          • Re: Re: Re: Re: cron 19.09.2005 | 17:12
            Avatar nardew debian  Používateľ
            ked zadam normalne v konzole pod rootom fetchmail -v tak to facha ok
            • Re: Re: Re: Re: Re: cron 19.09.2005 | 17:43
              peter golis   Návštevník
              root nezvykne mat na vela typoch distribucii nastavenu cestu pre pouzitie v crontabe. mozno by ten fetchmail bolo naozaj treba zadat s plnou cestou.
    • Re: cron 20.09.2005 | 00:39
      Avatar nardew debian  Používateľ
      jj, dik.... bolo v ceste