XFCE4 a zvuk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.09.2005 | 10:47
HynX   Návštevník
ahoj, mam VidaLinux 1.2 (co je vlastne Gentoo linux upraveny o installer). nainstaloval som si XFCE4 (ine WM nemam). problem je v tom ze mi tam nefunguje zvuk, v xmms nastaveniach output pluginov nemam na vyber ziadnu polozku, ani mplayer mi nejde, proste ziadna aplikacia co pracuje so zvukom. ale v konzole noxmms funguje bez problemov. mam nainstalovane drivre nforce 1.0.0306 pls poradte ako rozbehat zvuk pod xfce
    • Re: XFCE4 a zvuk 18.09.2005 | 17:05
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      hmmm ;) to nieje problme xfce podla mna ;) ale kde je problem neviem :(
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: XFCE4 a zvuk 18.09.2005 | 17:19
        HynX   Návštevník
        a v com by mohol byt problem???
        • Re: Re: Re: XFCE4 a zvuk 18.09.2005 | 17:50
          JaroS   Návštevník
          co pouzivas? alsa?, no zvuk ked ti nejde len v xfce a inac bezi, tak problem je asi v nastaveni zvuku /dev/mixer0 alebo nieco podobne. Neviem ake mas nastavenia hardware, takze tazko ti dakdo pomoze
          • Re: Re: Re: Re: XFCE4 a zvuk 18.09.2005 | 19:21
            HynX   Návštevník
            skus presnejsie specifikovat ake nastavenia hardwaru, ja to sem hodim a uvidime ;)
    • XFCE4 a zvuk 18.09.2005 | 23:48
      HynX   Návštevník
      pls, to fakt nik nevie v com moze byt problem???
      • Re: XFCE4 a zvuk 18.09.2005 | 23:58
        peter golis   Návštevník
        nie, skutocne nikto nevie co s tym. XFCE4 nie je zvukovy system v linuxe. V linuxe sa pouzivaju dva zvukove systemy, oss a alsa. ten prvy a najstarsi sa bude postupne odstranovat z linuxoveho jadra, takze nam ostava alsa. je alsa skonfigurovana (prikaz alsaconf)? aka zvukovka sa nachadza v pocitaci (prikaz lspaci) a popripade kolko ich je aktivnych (dolnkova v PCI/ISA slote a dalsia na doske)? nie le nahosou iba stisena zvukova karta na minimum (prikaz alsamixer)? a tak by sa dalo pokracovat s otazkami.
        • Re: Re: XFCE4 a zvuk 19.09.2005 | 18:32
          HynX   Návštevník
          sry ale nemusis zo mna robit totalneho debila, neboj ja viem co je XFCE4, je to windowmanager, tiez viem co je oss (Open Sound System) a alsa (Advanced Linux Sound Architecture) a navyse mam ovladac od nvidia.com NFORCE-Linux-x86_64-1.0-0306-pkg1.run, takze ziadny alsa ani oss (aj ked som cital ze funguje na oss) aka zvukovsa sa nachadza v pc zistis skor prikazom lspci -v | grep audio no a keby bola stisena zvukova karta na minimum, tak by sa urcite dal vybrat output plugin, no ale ja tam nemam ziadny PEACE
          • Re: Re: Re: XFCE4 a zvuk 19.09.2005 | 18:37
            Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
            no u teba bude mozno problem v tom ze pouzivas "originalne" drivery od vyrobcu dosky ;) tam si hladat hladat nekusal napr, FAQ a tak ?:) a za dalsie ;) ono to mozno vytvara ine device names v /dev/ tak aj to mozno treba nastavit :) alebo tam su divne prava :) alebo uz neviem ;) a v tom xmms ;) aky mas output driver nastaveny ?:)
            A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
          • Re: Re: Re: XFCE4 a zvuk 19.09.2005 | 18:40
            Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
            este sa spytam aky mas kernel ? ci nahodou tam nieje aj problem ? lebo v 306 ;) je posledny funkcny kernel support 2.6.12 ako tak kukam:) a sem si pozeral alebo ja uz neviem http://download.nvidia.com/XFree86/nforce/1.0-0306/KnownProblems.html
            A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
            • Re: Re: Re: Re: XFCE4 a zvuk 19.09.2005 | 20:09
              HynX   Návštevník
              na strankach nvidia.com som hladal, ale nic som nenasiel, FAQ, diskusiu, known problems, .... proste vsetko a nic :( aj na forums.gentoo.org som kukal kernel mam 2.6.12-rc3 a v tom xmms ;) aky mas output driver nastaveny ?:) prave ze tam ziadny na vyber nie je :( som skusal aj ako root
              • Re: Re: Re: Re: Re: XFCE4 a zvuk 19.09.2005 | 20:49
                Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
                a co tak uz potom skusit iba alsu a nie nforce drivery ?:)
                A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: XFCE4 a zvuk 19.09.2005 | 21:30
                  HynX   Návštevník
                  alsu som uz skusal, ale tam mi zas nejde dobre 5.1, Center nehral a v LeftRear isiel zvuk pre Center + LeftRear :( sa nastvem a reinstalnem, brrr
          • Re: Re: Re: XFCE4 a zvuk 20.09.2005 | 13:34
            peter golis   Návštevník
            ja som poodotkol ze k vyrieseniu problemu bolo malo informacii. nvidia pise o svojich ovladacoch ze su OSS a tym padom vyzaduju podporu OSS.
            • Re: Re: Re: Re: XFCE4 a zvuk 20.09.2005 | 22:50
              dusanp   Návštevník
              To jest asi by bolo dobré nainčtalovať balik s emuláciou oss pre alsu a to je alsa-oss.tar.gz alebo tak nejak určite taký balíček najdeš. ps. v mdk je to libalsa-oss0-1.0.8-2mdk.i586.rpm
            • Re: Re: Re: Re: XFCE4 a zvuk 20.09.2005 | 22:50
              dusanp   Návštevník
              To jest asi by bolo dobré nainčtalovať balik s emuláciou oss pre alsu a to je alsa-oss.tar.gz alebo tak nejak určite taký balíček najdeš. ps. v mdk je to libalsa-oss0-1.0.8-2mdk.i586.rpm
    • Re: XFCE4 a zvuk 20.09.2005 | 17:37
      Avatar titanik mint  Používateľ
      skus inu distribuciu
    • Re: XFCE4 a zvuk 21.09.2005 | 01:45
      HynX   Návštevník
      od zufalstva som preinstaloval system a uz vsetko funguje ako ma, ale nedalo mi ze v com bol problem a pak ma napadlo ze som si po reinstale nezmenil USE Flagy, takze vsetko bolo koli flagu "-gnome"
      • Re: Re: XFCE4 a zvuk 21.09.2005 | 10:47
        Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
        typujem ze to urcite nie ;)
        A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.