grub file not found

Sekcia: Hardware a Drivery 02.10.2011 | 20:44
Avatar Zer0 Slackware 13.37  Používateľ
Zdravim mam problem cele to zacalo tym ze som reinstaloval debian pri installacii mi vypisalo ze grub zavadzac sa neda instalovat pomyslel som si ze ho mam nainstalovany a ze uz tam asi je a tak som skoncil instalaciu ale ked som spustil pc tak mi vyhodilo okno grub file not found a neviem co teraz mam tam nainstallovane win,ubuntu,a asi aj debian co mam robit nepusti mam k ziadnemu os
    • Re: grub file not found 02.10.2011 | 20:55
      Avatar default Debian  Používateľ
      zrejme sa zmazal config a ostal ti prazdny grub, mas to menu prazdne? ak ano je to tak, a jedina cesta ako to spravit je pripojit dake liveCD a zistit si cesty k jadru a inframfs suboru, a na akej particii to mas, ked si to zistis tak si podla navodu, alebo napriklad ja ti budem vediet povedat ako to v tom grube spravit , ked to budes vediet tie veci
      R.K
      • Re: grub file not found 02.10.2011 | 20:56
        Avatar default Debian  Používateľ
        grub.config najdes v /boot/grub/grub.conf , alebo aj menu.lst podla verzie, a musis vediet na akej particii ho mas, tam to potom nastavis
        R.K
        • Re: grub file not found 02.10.2011 | 21:05
          Avatar Zer0 Slackware 13.37  Používateľ
          1. krat osm to instaloval s debianom a ak sa dostanem do boot tak grub subor tam nemam
          • Re: grub file not found 02.10.2011 | 21:08
            Avatar Zer0 Slackware 13.37  Používateľ
            Hej a este som zabudom nemozem urobit subor lebo idem cez live cd tak ako to mam urobit ?
            • Re: grub file not found 02.10.2011 | 21:14
              Avatar default Debian  Používateľ
              mas 2 moznosti bud ti to tu vysvetlim a bude to trvat dlhsie, alebo to spravime naraz tak ze si ma pridas do priatelov na jabberi: radovan.kopca@jabbim.sk
              R.K
              • Re: grub file not found 03.10.2011 | 00:17
                Avatar Zer0 Slackware 13.37  Používateľ
                tak sa to podarilo :D
                navod :
                1.konzola (root) cfdisk a prilozte bootable na disk(iba na jeden disk) kde je grub(grub zistite kde je tak ze sa pozriete na debian a ubuntu /boot/"a tu by malo byt grub") reset ak nepomoze krok 2.
                2.kopiroval som z particie kde bol ubuntu /boot/grub priecinok grub do debian /boot/grub (lebo som nemal v debian priecinok /boot/grub) a nastavil som bootable na disk debian a islo :D

                • Re: grub file not found 03.10.2011 | 00:19
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  mala oprava, 1.konzola (root) cfdisk a prilozte bootable na disk(iba na jeden disk) , tim jednym diskom si myslel jednu particiu, to je rozdiel ;)
                  R.K
                  • Re: grub file not found 03.10.2011 | 20:23
                    Avatar Zer0 Slackware 13.37  Používateľ
                    Presne tak sry. Dik za opravu :D