Akcia po otvoreni terminalu

Sekcia: Programovanie 03.10.2011 | 12:37
Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
Zdravim,
da sa neakym sposobom nastavit vykonanie akcie po otvoreni okna terminalu? konkretne by som chcel vypnut notifikacnu ikonu zenity po otvoreni okna s finch
keby som to zle vysvetlil tak tu je situacia:
1. zenity mi zobrazuje notifikacnu ikonu
2. otvorim okno s finch (pomocou tilda a prepnem sa don v screen)
3. zmizne notifikacna ikona
Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
    • Re: Akcia po otvoreni terminalu 03.10.2011 | 14:45
      Peter S.   Návštevník
      Tomu bodu 2 vôbec nerozumiem, ale ked si otvaráš nový terminál, system vytvorí nový shell (predpokladám že bash) a ten pri vytvorení spušta súbor ~/.bashrc, no a tam si môžeš čo to dať...
      • Re: Akcia po otvoreni terminalu 04.10.2011 | 01:26
        Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
        ano to viem, lenze ja nechcem otvarat novy terminal, vedel som ze som to asi zle vysvetlil takze este raz:
        Mam spustenu tildu, taktiez screen, a v nom finch ale vstetko to mam skryte a pracujem napr. s nautilusom, alebo v screene ale s MC
        Niekto mi napise a nasledne sa vykona akcia - zenity vytvori notifikacnu ikonu.
        Potom zobrazim tildu alebo sa v screene prepnem do okna s finchom a akonahle je finch o5 aktivny notifikacia sa zrusi.
        A toto sa chcem opytat ci sa nieco take da?
        Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!
        • Re: Akcia po otvoreni terminalu 04.10.2011 | 10:52
          Peter S.   Návštevník
          tak ja ti v tomto neporadím, možno niekto iný, ale myslím že sa to asi nedá...
        • Re: Akcia po otvoreni terminalu 04.10.2011 | 16:18
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Toto je možné, pokiaľ napríklad v Gnome máš spustenú na pozadí nejakú aplikáciu, ale tá musí mať plugin pre Gnome-notify a jemu poslať správa. Pokiaľ to program nezvláda, jediná možnosť je doprogramovať vlastnými silami plugin, alebo použiť program čo to vie, napr. Pidgin, Empathy. Pokiaľ ten program nič neposiela, nieje čo odchytiť ani v Zenity.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: Akcia po otvoreni terminalu 05.10.2011 | 02:19
            Avatar DimmuBoy #crunchbang!  Používateľ
            nj, mozno nieco posiela, ale ak tak cez dbus a to sa da kodit len cez python a pod. a to mi moc nejde. Mozno niekedy v buducnosti.
            OK aspon viem ci sa to da a ako.. dik ;)
            Google vie všetko, len sa treba vediet správne opýtať!