Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista!

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.10.2011 | 13:56
Milan   Návštevník
Zdravim vas a opat prosim o radu.
Dnes som sa trochu hral s mojim Ubuntu 10.10 a cistil som ho.
Nepouzival som Evolve a "strasne" mi vadila ta obalka na hornej liste.
Isiel som do hlavnej ponuky, odznacil som Evolve a este k tomu som ho dal aj odinstalovat. Blbec....
Podarilo sa mi to dokonale, zmizla mi totiz cela horna lista so spravou napajania, spravou pripojenia na internet, hodinami, vypinanim....
Vypinam hlavnym tlacitkom, na net sa nepripojim....

Poradite mi ako odvolam co som privolal?

Vdaka za rady.
    • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 08.10.2011 | 14:07
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      gnome-terminal máš? ak nie, môžeš doinštalovať...
      • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 08.10.2011 | 14:24
        Milan   Návštevník
        Terminal mam.
        Nebudem vsak potrebovat aj pripojenie k internetu?
        To vdaka tej chybajucej liste nemam.
        Skusal som nainstalovat Evolve naspat cez centrum software, ale vyhodilo mi chybajuce spojenie...
        Mrkol som do Synapticu a tam po Evolve ani stopy.

        Teda to Evolve nemusi byt, nepouzival som ho a koli tomu som ho daval prec.
        Navrat hornej listy, so vsetkym co tam ma byt by vsak potesil.

        Ak sa to da cez terminal, tak prosim napis ako na to.
        Dik za ochotu.
        • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 08.10.2011 | 14:39
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          gnome-panel... joj, nemyslím :)

          evolution, nie evolve :)

          sudo apt-get install gnome-panel
          • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 08.10.2011 | 15:20
            Milan   Návštevník
            Vdaka za radu, bolo to ono.
            Islo to aj cez Synaptic.
            Sorry za chybne pomenovania, uz som zo 40 nazvov toho isteho objektu trochu pomyleny.
            Teraz som si vsimol, chyba tam znacka na vypnutie, restart...pocitaca.
            Poradis?
            Dik
            • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 08.10.2011 | 15:35
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              samozrejme, klikni pravým a nájdeš niečo ako pridať do panelu.
              • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 09.10.2011 | 17:45
                Milan   Návštevník
                Vdaka za rady, uz to mam.
                Chcelo sa to trochu pohrat, ale islo to.

                To ma prinutilo k rozhodnutiu nainstalovat si vytvaranie restore pointu.
                Ked sa zas budem hrat a nieco zmrvim je lahka cesta naspat.
                Len sa divim ze to Ubuntu nema priamo v zakladnej instalacii.

                Este raz dik.
                • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 16:46
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  najblizsie ked budes nieco odinstalovavat, odporucam sledovat to co vypise v casti "este sa odstrani" (alebo ako sa to vola)
                  a najma ked tam zbadas nieco ako gnome, gnome-panel alebo gnome-desktop ci nejaky iny program co pouzivas a kedze suvisi s tym odstranovanym odtrani aj ten,tak si dobre rozmysli ci to naozaj das odstranit
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 16:56
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    to je chyba ubuntu, maju to tak inteligentne vyriesene ze ked das odstranit daky balik ako je empathy a dalsie veci co tam su default tak to chce odinstalovat kadeco mozne, vratane sucasti prostredia, s tym mali ratat ze nie kazdemu sa bude pacit co mu tam oni daju,a takto blbo to potom funguje , pritom napriklad ten empathy vobec nieje potrebny pre beh gnome-panel, chapete ma nie? :)
                    R.K
                    • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 18:03
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Trochu Ťa opravím. Nejedná sa o chybu ale o vlastnosť. Každý inteligentný správca software ktorý má v ebe správu väzieb medzi balíkmi sa takto chová. Keby si išiel násilím vyhodiť knižnicu na spracovanie obrázkov typu JPEG, tak to pochopiteľne zruší všetky programy ktoré sú od tej knižnice závislé. Tega napríklad GIMP a rovno to sitahne dopreč aj grafické prostredie ktoré umožňuje použiť grafické témy keďže tie sú iež obvykle v JPG, PNG alebo SVG.

                      A Ubuntu sa opýtalo že či si je užívateľ vedomý a chce s tým zahodiť aj polku grafiky.
                      • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 19:50
                        Avatar default Debian  Používateľ
                        ved ale empathy nieje kniznica vyuzivana nejako ale pouziva nejake, ja teraz ked odinstalujem cez emerge v gentoo trebars kcalc tool tak sa mi neodstrani cele qt len koli tomu ze som odinstaloval na nom jeden zalozeny program, vsak to tak predsa nefunguje, nikde som sa s tym nestretol iba v ubuntu
                        R.K
                        • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 21:25
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                          ja som sa stretol s niecim podobnym vo fedore, suse, mandrive, debiane, v podsate vsade kde existuje balickovaci system pracujuci zo zavislostami :D
                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                          • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 22:39
                            Avatar default Debian  Používateľ
                            jasom mal luck, a zas je vsetko na ubuntu :D , dobre no tak ale je to spravne podla teba, je to tak dobre vyriesene , no podla mna nie, inteligentny balickovaci system ako je emerge :P odstrani len samotny program a ked das depclean tak aj jeho zavislosti a ak su niektore zavislosti pouzivane inym programom tak ich nezacne mazat a aj spolu s tymi dalsimi programamy, tak by to malo byt nie? :)
                            R.K
                            • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 22:40
                              Avatar default Debian  Používateľ
                              sorry vlastne emerge nenaraba s balickami ale so zdrojovym kodom, ale zavilosti riesi
                              R.K
                              • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 22:48
                                WlaSaTy   Návštevník
                                No, tak Skús v gentoo odinštalovať evolution z gnome desktop a povedz čo potom spravilo emerge. Mimochodom, to o tom že emerge nerobí s balíčkami si si kedy vymyslel?
                                • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 23:05
                                  Avatar default Debian  Používateľ
                                  tak som to myslel ze predkompilovane balicky ze rovno vybrane zavislosti programu, a nechce sa mi kompilovat cele gnome koli takemu experimentu :)
                                  R.K
                                  • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 23:08
                                    Avatar m4jkl   Používateľ
                                    nie nie, musis si stat za svojim tvrdenim :) takze nekecat a odinstalovavat :)
                                    • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 23:10
                                      Avatar default Debian  Používateľ
                                      to sa bude robit celu noc, to radsej pripustim ze ani emerge neni dokonali a dake tie chybycky ma, ale myslim si ze by sa tieto veci dali vyriesim dakym varovanim ktore by si kazdy vsimol
                                      R.K
                                  • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 10.10.2011 | 23:09
                                    Avatar default Debian  Používateľ
                                    a aj keby tak by to tak nemalo byt nie? take upozornenia ked uz si zviknuty len pisat yes si nevsimnes, to je trochu slabe nie ? oni o tom podla mna vedia a mali by patricne varovat pokial sa odstranuju tak dolezite veci ako su sucasti grafickeho prostredia, nejake vystrazne farby a tak podobne
                                    R.K
                                    • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 11.10.2011 | 00:17
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Oni to patrične varujú. Ak neveríš, tak si to vyskúšaj.

                                      A ohľadne toho tvojho gentoo. Ty máš nejako pokazený počítač že Ti prekladá gnome celú noc? To sa mi zdá dosť pravdepodobné keďže 64bit je obvykle oveľa výkonnejší. A zabudol si objasniť tvoju vetu o tom emerge.
                                      • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 11.10.2011 | 17:19
                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                        tak nie celu noc, no ani kde sa nerobilo dlho, tusim 3-4 hodiny, ale nechcem si to tahat do pc nato aby som to potom mohol odstranit, ja mam teraz najfajnovejsi system zariadeny ako som kedy mal tak si to nechcem pokazit :), neviem ci by ten emerge chcel po odstraneni empathy odstranit cele gnome alebo nie, ale myslim si ze nie, lebo ked dam daco unmerge (VYMAZAT) tak mi nikdy neponukne viac ako ten balik ktory chcem odstranit, az ked dam depclean zacnu sa odstranovat trebars zavilosti ktore po tom danom baliku ostali a nepouziva ich iny program
                                        R.K
                                        • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 11.10.2011 | 19:14
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Bavili sme sa o evolution, nie o empathy.

                                          Evolution je v gentoo súčasťou metabalíku gnome a je tam definovaný cez RDEPEND. Takže, emerge ho povolí odinštalovať bez toho aby to zrušilo celú desktop. Ale, pri najbližšiom konzistentnom spustení emerge ho tam začne pchať znova keďže to toho metabalíku patrí. Podobne by sa malo zachovať aj KDE (kde4-meta-pkg), ak si vyhodíš napríklad kate.

                                          Pričom Ubuntu dá na výber otázku či si si istý, že chceš vyhodiť kaskádovo celú grafiku keďže aplikácie a ich knižnice sú na seba naviazané. Keby to povolilo bez toho, tak to grafické sedenie ani nenabehne.

                                          Takže, je na Tebe či považuješ za korektné chovanie ak Ťa upozorní nástroj na správu balíčkov aj s farebným upozornením alebo ak Ti to nainštaluje sám znova.


                                          A ohľadne tvojej informácie ohľadne toho že emerge nerobí s balíčkami, tak si prosím Ťa spusti man emerge a druhú vetu z bloku DESCRIPTION.

                                          To, že nejakú vec nepoznáš, ešte neznamená že je tá vec zlá. To Ubuntu si si mohol vyskúšať kľudne aj vo virtuálke a aspoň by si vedel o čom hovoríš.
                                          • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 11.10.2011 | 22:24
                                            Avatar default Debian  Používateľ
                                            mne pchalo zakazdym blue devil ked som daval update systemu, a potom si nepamatam co som spravil a uz to nerobilio a prestalo ho tam davat, ale daco som proste urobil ze sa to vylucilo dako
                                            R.K
                                            • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 11.10.2011 | 23:06
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              Zas zahováraš. A deep clean v emerge odstraňuje aj balíky ktoré sa stále používajú.

                                              Ale, skús mi povedať prečo považuješ za zlú vec ktorú nepoznáš. Už som sa na to pýtal viac krát.
                                              • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 11.10.2011 | 23:10
                                                Avatar default Debian  Používateľ
                                                lebo sa mi to nepaci a keby som bol vyvojar tak by som to urobil inak
                                                R.K
                                              • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 11.10.2011 | 23:10
                                                Avatar default Debian  Používateľ
                                                lebo sa mi to nepaci a keby som bol vyvojar tak by som to urobil inak
                                                R.K
                                                • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 11.10.2011 | 23:29
                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                  Takže, keď chceš niečo zmeniť, tak začneš ohovárať. Ale na druhú stranu ma tvoje chovanie utvrdilo v tom, že už aj gentoo dokáže nainštalovať malé dieťa.
                                                  • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 11.10.2011 | 23:39
                                                    Avatar default Debian  Používateľ
                                                    nainstalovat gentoo je hracka, staci vediet anglictinu a dake zaklady s bashu a logicke myslenie a da sa to uplne v pohodicke spravit ;)
                                                    R.K
                                                    • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 11.10.2011 | 23:51
                                                      WlaSaTy   Návštevník
                                                      Pretože zmeniť môžeš iba to, čo už poznáš. To je logické. A o tvojom vzdelaní vypovedajú aj tvoje slová. Tie, ktoré tvrdili napríklad že emerge nepracuje s balíčkami.

                                                      Takže Ťa poprosím len o jedno. Nabudúce keď budeš chcieť niečo kritizovať, tak si to aj pozri. Inak budeš vyzerať ako umrnčané decko ktorému nemajú dôvod dať lízatko.
                                                      • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 11.10.2011 | 23:55
                                                        Avatar default Debian  Používateľ
                                                        ja nechapem stale ako to myslis s tymi balickami, vsak ono si to stiahne ma rozbali zdrojovy kod, potom spusti scripty na kompilaciu a naslednu instalaciu, uz som to raz napisal ja povazujem za balicek iba prekompilovane napriklad .deb .rpm , co je podla teba v gentoo balicek by ma zauujimalo, a ked sa mi daco nepaci je mi jedno aky mam na to dovod, mne sa to riesenia zavislosti nepaci aj tak a nezmenis na tom nic :)
                                                        R.K
                                                        • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 12.10.2011 | 00:24
                                                          WlaSaTy   Návštevník
                                                          Keby si bol jediným autorom jediného dostupného balíčkovacieho systému, tak by záležalo na tvojom názore. Ale Ty si si nepozrel ani návod ktorý obsahuje produktovú špecifikáciu. Takže iste uznáš, že diskusia s Tebou je len stratou času. Vyjadruješ sa k veciam, ktoré odmietaš spoznať ajkeď máš možnosť si to priamo vyskúšať. Teda, fakticky nevieš o čom hovoríš. A navyše urážaš prácu iných.

                                                          Možno je také über cool chovanie mainstream, ale mne je to jedno aj keď niesi jediný čo má tento problém.
                                                          • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 12.10.2011 | 15:20
                                                            Avatar default Debian  Používateľ
                                                            uvedom si jednu vec a to je pohlad bezneho uzivatela, raz mi brat nieco povedal ked som mu ukazoval linux,. tusim mu nesla tlaciaren a povedal ze zlaty windows , povedal ze jeho nezaujima ze ci sa to da dako spravit, skompilovat ovladace, ide mu o to aby to hned slo, nasledne na to som mu s tym pomohol a zacal mu vysvetlovat ako linux funguje a jeho moznosti, teraz linux bezne vyuziva v praci ako programator, to je ten lepsi pripad, je to podobne aj s ako s tou blbostou co je v KDE na indexovanie suborov, dokaze zozrat vela prostrediedkov a pritom sa da prisposobit aby sla v pohode, povedz mi preco to tak neni default? neni lepsie ked ma clovek veci hned lepsie? naco sa v tom babrat, tak isto to ja vidim s tymito balickami, cas aj vivojari su tak nechapem preco to nieje spravene tak aby to slo hned a nemusel by som to riesit ako tu autor temy ;)
                                                            R.K
                                                            • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 12.10.2011 | 19:36
                                                              WlaSaTy   Návštevník
                                                              A čo má prosím Ťa spoločného tvoj brat s tým že ohováraš produkty ktoré nepoznáš a že sa zamotávaš do diskusie o veciach ktoré prestali platiť už pred rokmi?

                                                              Mimochodom, naozaj si nemusel túto tému nemusel riešiť. Zadávateľ by urobil lepšie keby si naspäť nainštaloval metabalík ubuntu(_desktop) a mal by to v pôvodnom stave a na prvý krát. Tie tvoje domýšľavé dohady o vhodnosti alebo nevhodnosti nejakého systému ktorý ani nepoznáš vedú len k zbytočným flame wars. Bez ohľadu na to, že si preukázal že nepoznáš ani systém ktorý používaš.
                                                              • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 12.10.2011 | 22:31
                                                                Avatar default Debian  Používateľ
                                                                dobre teda taha sa to do nekonecna , koncim a idem si kuknut emerge manpage aby som urobil daco dobre pre seba :)
                                                                R.K
                                                              • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 12.10.2011 | 22:37
                                                                Avatar default Debian  Používateľ
                                                                teraz som s toho smutny lebo som chcel nieco povedat a len som napisal zbitocne blbosti , s ktorymi som len zabil cas, mas pravdu neviem sa vyjadrovat a kecam blbosti
                                                                R.K
                                                                • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 12.10.2011 | 22:54
                                                                  WlaSaTy   Návštevník
                                                                  Ako, v pohode. Každý z nás má svoje dni. Aj chlapi. A navyše, ja osobne si cením, že si nepoužil vulgarizmy a verbálny útok voči konkrétnej osobe. To bolo rozumnejšie chovanie ako má väčšina dospelých. Vrátane toho uja vo vláde čo už roky nedokázal povedať pravdu.
                                                                  • Re: Po odinstalacii Evolution zmizla cela horna lista! 12.10.2011 | 23:20
                                                                    Avatar default Debian  Používateľ
                                                                    nerad sa hadam na takej urovni, mam rad taku zdravu hadku kde sa nepouzivaju vulgarizmy, a k niecomu sa dopracuje a nejako to niekomu pomoze, ale teraz som zistil ze proste nemam pravdu tak v tom nemam preco dalej pokracovat
                                                                    R.K