LAN to LAN VPN

Sekcia: Konfigurácia 14.10.2011 | 12:31
Avatar dm12   Používateľ
Dobrý den, potřebuji poradit. Mám dvě budovy asi kilometr od sebe a síť LAN mezi nimi je propojená pomocí WIFI. V obou lokalitách je stejný rozsah adres 10.0.0.0/24. Potřebuji vyřešit, nejspíš pomocí VPN, aby komunikace mezi oběma objekty byla šifrovaná. Zkoušel jsem OpenVPN v režimu bridge, ale bohužel bez úspěchu. Mohl by mi někdo poradit, jak má být správně v tomhle případě implemenotvaná VPN když mám obě strany na stejném adresním rozsahu a jedná se o jednu a tu samou vnitřní síť? Lze vůbec udělat VPN uvnitř sítě když nejdu z jedné strany na druhou přes internet? Případně napadá někoho jiné řešení? Děkuji za každou radu.
    • Re: LAN to LAN VPN 15.10.2011 | 14:35
      yosarian   Návštevník
      aka je struktura siete? kazda budova ma svoj router nastaveny ako gw na pocitacoch v nej?
      podla mna ak nerozdelis siete, nemozes routovat komunikaciu cez VPN. A neviem naco to potrebujes, ale ak pouzijes WPA2, mas celkom slusne sifrovanie, jedine ze by si chcel strazit komunikaciu pred niekym napojenym na tu wifi (znutra).
      • Re: LAN to LAN VPN 15.10.2011 | 22:24
        Avatar dm12   Používateľ
        Neroutuju komunikaci nijak. Wifi je v bridge takže se to chová jako normální spoj provedený drátem. Jde i o to že bych přes tu wifi potřeboval z jedné lokality do druhé protáhnout druhou síť 10.0.230.0/24. Připadalo mi řešení pomocí OpenVPN v bridge módu se dvěma instancemi jako ideální ale nějak mi to vůbec nefungovalo. Potřeboval bych poradit jak by to mělo být správně zapojený. Problém je v tom, že asi úplně nerozumím jak funguje bridge. Takže nějaký schéma kde je to názorně popsaný by mi mohlo pomoct. Konfugiraci OpenVPN a všeho ostatního kolem bych měl zvládnout bez problémů. Wifi je postavená na Mikrotikách RB433AH a tam údajně šifrování nastavit nejde. Neznám Mikrotiky a když jsem se do nich díval, tak mi nijak userfriendly jejich konfigurování nepřipadá a proto se do nich neodvažuju zasahovat.