problem so slex na usb

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.10.2011 | 16:40
jasofa   Návštevník
Vitaj citatel mojho prispevku
Potrebujem dostat slex na usb kluc, aby som nasledne z neho mohol nabootovat NB. Mam 2 Kingstony - oba FAT 32 s dostatkom miesta.
Stiahol som slex pre usb z ich stranky, rozbalil a kedze to potrebujem pre win tak som spustil bootinst.bat ale...na obrazovke sa objavilo:
Setting up boot record for G:, wait please...
System nemoze najst zadanu cestu.
Disc G: should be bootable now. Instalation finished.

Ked vsak dam bootovanie s USB, tak mi vypise, ze ziaden OS nenasiel.

Toz v com moze byt problem?
    • Re: problem so slex na usb 20.10.2011 | 17:18
      Avatar mmatko   Používateľ
      na fat-e by to malo ist - skus ale nainstalovat lilo spustenim skriptu liloinst.sh ...
      • Re: problem so slex na usb 20.10.2011 | 17:30
        jasofa   Návštevník
        Malo ale neide.
        Nasledne ten USB potrebujem pouzit pre win a tak asi by som mal spustat nieco xxx.bat nie?
        • Re: problem so slex na usb 20.10.2011 | 18:11
          Avatar mmatko   Používateľ
          nie, ty budes bootovat slax a tomu je jedno, ci si zavadzac nainstaloval z linuxu al. win... zalezi na tom, odkial skript spustas - ak mas moznost z linuxu, tak skus nainstalovat lilo uvedenym skriptom...
        • Re: problem so slex na usb 20.10.2011 | 19:38
          Avatar mmatko   Používateľ
          skus dat particii na usb-cku, kde mas rozbaleny slax, bootovaci priznak... neviem, ci je to nutne, ale za pokus to stoji...
          • Re: problem so slex na usb 20.10.2011 | 23:51
            jasofa   Návštevník
            Tak sa mi to podarilo - uz to bezi, chyba bola pri rozbalovani, nebol boot v roote.
            Takze som spustil slex z usb - objavila sa mi aj pekna obrazovka s privitanim, ale dalej je zase problem a to:
            - ked dam aby sa otvoril/ spustil s graf jadrom KDE alebo vise tak to skonci pri:
            INIT: Switching to runlevel:4
            Starting up X session manager....

            a tam to stoji a stoji uz par 10 min

            Ked dam po opatovnom nabootovani text rezim a dostanem sa do neho, tak ked dam "mc" - co je nieco ako norton commander tak sa mi otvori, ale nemozem sa dostat na disk C - kde potrebujem (to je dovod preco to robim) vymazat jeden subor z WIN systemu. Furt mi tp ukazuje iba to co mam na USB.
            • Re: problem so slex na usb 21.10.2011 | 00:11
              Avatar default Debian  Používateľ
              musis ten disk mountnut, to sa robi ako root, napis fdisk /dev/sda , potom v ponuke daj p , uvidis particie, terba windows bude /dev/sda1 , das mkdir /mnt/windows a potom napises mount -t ntfs /mnt/windows /dev/sda1 , to /dev/sda1 najhradis tou particiou kde mas windpws, a to ntfs filesystemom aky to ma
              R.K
              • Re: problem so slex na usb 21.10.2011 | 00:13
                Avatar default Debian  Používateľ
                prepac to mkdir od toho uz treba robit potom co ukoncis fdisk to urobis tak ze napises q a das enter
                R.K
                • Re: problem so slex na usb 21.10.2011 | 10:30
                  jasofa   Návštevník
                  Tvoj prvsi prispevok som celkom ako tak pochopil, ale ten druhy vobec nie.
                  fdisk - co som teda nasiel na nete info je nieco ako portion magic na particie disku, dufam ze si nepreformatujem disk.
                  mkdir - je na vytvorenie adresaru, ja som v linuxe teda nezbehly, ale adresar win je predsa uz vytvoreny, nemal by tam byt nejaky povel ako bol kedysi v dos-e "cd\"
                  Vopred dakujem za odpoved
                  • Re: problem so slex na usb 21.10.2011 | 17:57
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    nie, cez fdisk si len zistis na akej particii mas windows, nabootuj slax, teraz napisem ako budes davat prikazy a komentare do zatvroky:

                    fdisk /dev/sda
                    p (to tam das a stlacis enter, vipise ti to tabulku, a s toho zistis na akej particii windows mas a aky je filesystem)
                    q (tim ukoncis fdisk)
                    mkdir /mnt/windows (tu vytvoris priecinok kde mountnes cize kde zapojis disk)
                    mount -t ntfs /mnt/windows /dev/sda1 (za ntfs nahradis filesystem ktory windows pouziva ak je ntfs tak nechas, a za /dev/sda1 dosadis particiu kde windows mas)
                    - vsetko rob ako root
                    potom otvor prehliadac suborov a chod do /mnt/windows , tam najdes subory ktore hladas , mozes ich upravovat ale iba len ak spustis svoj prehliadac suborov ako root, cize neviem co tam je ale
                    R.K
            • Re: problem so slex na usb 21.10.2011 | 00:24
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              pardón že do toho kecám a je to jemne OFF TOPIC, ale určite je to Slex? Nemyslíš český projekt Slax?
              • Re: problem so slex na usb 21.10.2011 | 10:23
                jasofa   Návštevník
                Ano mas pravdu, vsetkym sa ospravedlnujem za preklep.
    • Re: problem so slex na usb 20.10.2011 | 20:09
      Avatar default Debian  Používateľ
      co to do kelu chces spustat na winowse ked pri bootovani OS to je zona mimo operacnych systemov, daj si unetbootin do windowsu a kluc naformatuj na fat32 , potom otvor unetbootin a vyber duhu moznost ze vybrat iso, nalistuj kde ten slax mas a potom vyber dole zariadenie a daj nech sa to spravi a potom len po restarte v biose vyberes USB na prve miesto a nabootujes
      R.K