Update Xubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.10.2011 | 00:55
Dragon   Návštevník
V PC mám Win7 a Xubuntu. Chcem Xubuntu 11.4 up-datovať na 11.10 ale to som ešte nerobil tak chcem sa spýtať ako sa to robí. Postup je rovnaký ako keby v P nebol inštalovaný Win7. Alebo sa to dajako odlišuje.
    • Re: Update Xubuntu 23.10.2011 | 01:49
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      podľa toho, kde to máš. ako si to inštaloval? kam?
      • Re: Update Xubuntu 23.10.2011 | 02:50
        Dragon   Návštevník
        Rozdelil som HDD na 2 partýcie. Pre Win a Xubuntu. Normálná inštalácia. ( Z CD na linux partíciu )
        Najprv bol inštalovaný Win7
        • Re: Update Xubuntu 23.10.2011 | 03:20
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          prva moznost je vyuzit stiahnutie balickov cez spravcu aktualizacii , no radsej odporucam stiahnut DVD, napalit (alebo CD), spravit plnu aktualizaciu sucasnej distribucie a potom zaktualizovat z DVD (zaskrtnut medzi zdroje DVD) a nech to taha odtial. no odporucam ti este pockat s aktualizaciou aspon dalsi mesiac (ver mi, viem co hovorim :D)
          • Re: Update Xubuntu 23.10.2011 | 05:18
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            Xubuntu mám, na nejaké výrazné problémy som nenarazil. Ale trochou čakania sa nič nepokazí :)
          • Re: Update Xubuntu 23.10.2011 | 17:50
            WlaSaTy   Návštevník
            Počkať, to áno. Pri vydaní sa vždy vyskytne zopár drobností. Ale čakať a použiť to isté CD/DVD, tomu nerozumiem. Bez dodatočného update z internetu je zbytočné čakať.
            • Re: Update Xubuntu 23.10.2011 | 18:02
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              mna napadlo presne to iste, pockat ale dat aktualizovat z netu
              ak sa nahodou neobjavi verzia 11.10.1
              co sa uz par krat stalo
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Update Xubuntu 23.10.2011 | 18:37
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                to sa neobjaví. tieto minoritné veci robí alebo pár bláznov mimo hlavný vývoj, alebo to oficiálne vzniká pri LTS vydaniach.
                • Re: Update Xubuntu 23.10.2011 | 19:53
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  skor to DVD bolo myslene praveze z dovodu aspon prvych balikov dostupnych pri instalacii, lebo zo siete to nie vzdy ide rychlo. ;) a aspon pri zlyhani su baliky dostupne na mediu a potom uz staci ten update && upgrade :)
                  • Re: Update Xubuntu 23.10.2011 | 20:09
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Neplaš, a zrátaj si to.
                    • Re: Update Xubuntu 23.10.2011 | 20:18
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      100 ... :D ... nie ... 100-stvrtok=mysql? :D
                      • Re: Update Xubuntu 23.10.2011 | 20:33
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Ja mať otázku od ktorej závisí rozhodnutie o používaní produktu a dostať takéto rozporuplné odpovede, tak ja zvážiť iný produkt. Už len kôli tomu, že odpovede byť nepoužiteľné. To mať pochopiteľne dosah aj na istotu že od takých ľudí nedostať rozumného slova.

                        PS: Ja som zvykol v pohode riešiť roky upgrade cez internet a ešte nikdy som s tým nemal nejaký problém. Je pravda, že sa občas niečo niekomu vyskytne, ale obvykle je to následok ručne zaneseného software do distribúcie ak tento SW nie je kompatibilný s novou verziou distra.