Thunderbird - Import z *.pst file

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.09.2005 | 16:45
Avatar Koli Gentoo  Používateľ
Chcem sa opytat ci je mozne nejako naimportovat emaily stiahnute predtym cez MS Outlook a odzalohovane v *.pst file bez toho aby som mal nainstalovany znovu MS Outlook.
    • Re: Thunderbird - Import z *.pst file 21.09.2005 | 22:19
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Neviem, ci Thunderbird nainstalovany v Linuxe (alebo inom Unixe) nieco take dokaze. Ja som prenos posty z Outlooku riesil nainstalovanim windowsovskej verzie Thunderbird-u, ktora dokaze importovat nastavenie uctu a postu z Outlooku. Adresar s postou z windowsovskej verzie Thunderbird-u som potom prekopiroval do svojho domovskeho adresara linuxovej resp. FreeBSD verzie Thunderbirdu. V oboch pripadoch to fungovalo v pohode.
      • Re: Re: Thunderbird - Import z *.pst file 27.09.2005 | 01:01
        Avatar Koli Gentoo  Používateľ
        No presne tomu instalovaniu Outlooku som sa chcel vyhnut ale asi to inak nepojde. Dik
        • Re: Re: Re: Thunderbird - Import z *.pst file 27.09.2005 | 13:33
          peter golis   Návštevník
          len si treba vybrat spravnu verziu otlaku. totizto ten novy dokaze uchovavat postu v unicode a taky otlak personal folders file nie je potom citatelny v starych verziach otlaku. normalne sa to kedysi riesilo jednoduchym sposobom. clovek si zapol otlak, nahodil lokalny postovy IMAP server a presunul si tam vsetku postu. z neho si to potom clovek stiahol novym postovym klientom ;-) ale ked umoznuje mozila priamy export posty z otlaku, tak klobuk dolu.
          • Re: Re: Re: Re: Thunderbird - Import z *.pst file 27.09.2005 | 23:38
            Koli   Návštevník
            Mam nastastie oficialnu demo verziu Office 2003 Slovak na 30 dni tak myslim ze to s tym zvladnem a novsie asi MS zatial nevyrobil (keby niekto chcel mam toho plny karton). Lebo som si nanovo preinstalovaval Windows na notebooku (virus mi znicil povodny instal) a chcel som skusit ci sa bez ostatnych MS programov zaobidem. Ale asi to nejde :-(.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Thunderbird - Import z *.pst f 28.09.2005 | 16:45
              peter golis   Návštevník
              ak sa bez nich neaobides iba jednorazovo (pripad tohoto otlaku) tak mas moje sympatie :-)
        • Re: Thunderbird - Import z *.pst file 25.01.2009 | 22:49
          Avatar vojto   Používateľ
          Hoj. Pre teba mozno neskoro, ale ak niekto na tento problem natrafi, bude vediet, ze existuje napriklad projekt libpst http://www.five-ten-sg.com/libpst/.
          Treba nainstalovat najnovsie rpm stiahnute z tej stranky, rozbalit vysledny tar.gz archiv, potom postupovat podla prilozeneho README. Je to kratky postup.
          Aby mi to fungovalo, musel som namiesto v README odporucaneho ./configure pridat k nemu aj --disable-dii (teda ./configure --disable-dii), ale inak fungovalo bez chyb. Prave som skonvertoval skoro 1GB pst súbor (maily, kontakty). Vyzera to byt komplet.