problem pri instalacii ubuntu

Sekcia: Ostatné 05.11.2011 | 13:52
Avatar lukas530   Používateľ
Ahojte, potreboval by som pomoct s instalaciou ubuntu 10.10 konkretne ked spustim instalacku z live bootu potom pri rozdelovani diskov my tam nezobrazuje moje particie ktore mam na hdd. Mate napady ako to vyriesit?

Vopred Dakujem.
    • Re: problem pri instalacii ubuntu 05.11.2011 | 14:07
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      čo presne ukazuje? veľmi by pomohlo, keby si odfotil obrazovku a dal obrázok napríklad na imageshack.us
      • Re: problem pri instalacii ubuntu 05.11.2011 | 14:17
        Avatar lukas530   Používateľ
        ok hned to bude
      • Re: problem pri instalacii ubuntu 05.11.2011 | 14:31
        Avatar lukas530   Používateľ
        http://imageshack.us/photo/my-images/225/screenshotcuo.png/
    • Re: problem pri instalacii ubuntu 05.11.2011 | 18:17
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      na zaklade obrazku, ak na tom disku nemas ziadne data, tak daj vytvorit novu tabulku oblasti, lebo disk rozpozna
      (tento krok si nechaj potvrdit od nejakeho dalsiehu prispievatela tu na fore)

      a naozaj instalujes ubuntu 10.10 ?? lebo najnovsie je 11.10 (alebo to je len preklep)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: problem pri instalacii ubuntu 05.11.2011 | 22:42
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      No skor ako by som to rozdelil skusil by som tradicne ubuntu (alebo ine distro), ci to budes vidiet pod nim. Mozno udelali inziniri nekde chybu dalsie rozdelenie by ti znacne skomplikovalo zivot.
      • Re: problem pri instalacii ubuntu 06.11.2011 | 13:14
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        stymto sa neda nesuhlasit
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: problem pri instalacii ubuntu 06.11.2011 | 13:37
          WlaSaTy   Návštevník
          podľa možností, ale najnovšie. Totižto sa už predávajú disky na ktoré sa nedá poriadne aplikovať partition table, ale treba použiť GPT.

          Jedná sa o disky 2T alebo viac. Ale, to len tak strielam. Nejako som si nevšimol to najdôležitejšie (čo je to za disk a či na ňom niečo je).
          • Re: problem pri instalacii ubuntu 06.11.2011 | 15:32
            Avatar lukas530   Používateľ
            skusim upgradnut na ubuntu 11.10
            • Re: problem pri instalacii ubuntu 06.11.2011 | 15:33
              Avatar lukas530   Používateľ
              a mam na nom data a nerad by som o ne prisiel
              • Re: problem pri instalacii ubuntu 06.11.2011 | 16:28
                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                Ak máš na disku akékoľvek dáta, tak nech ťa ani nenapadne rozdeľovať disk či inštalovať systém. V tom prípade je totiž všetko stratené a už sa k tomu nijak nedostaneš. To že sa ti neukážu particie na disku môže byť jednoduchá chyba, ale aj niečo horšie a ak skusiš reštart systému a bude to opäť v tomto stave tak sa zameraj na obnovu pôvodných oblastí disku cez softvér ktorý ti to umožní.
                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
            • Re: problem pri instalacii ubuntu 06.11.2011 | 16:57
              WlaSaTy   Návštevník
              Ty chceš preinštalovať systém pretože máš nedostupný disk? Tak toto obvykle prinesie viac škody ako osohu.

              Čo je to za disk a po akom zásahu prestali byť dáta na ňom dostupné? Podľa toho by sa to mohlo riešiť.