ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.11.2011 | 20:04
quercus   Návštevník
Dobry vecer, prosim o radu, ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na LUBUNTU, tak, aby ma prihlasilo automaticky ? Nejde mi to zrusit, mam tam tu moznost, ale nejde zaskrknut, je taka bleda, seda a ostatne moznosti su cierne.

Dakujem vopred.
    • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 08.11.2011 | 21:13
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Lubuntu používa na prihlásenie GDM? Pokiaľ áno, napíš gdmsetup a tam si to zapni.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 08.11.2011 | 21:41
        WlaSaTy   Návštevník
        Lubuntu používa lxdm, takže lxdm-setup.
        • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 09.11.2011 | 11:11
          Avatar mmatko   Používateľ
          a cez sudo, aby sa mu spristupnil autologin
          • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 09.11.2011 | 14:47
            quercus   Návštevník
            sudo lxdm-setup

            [sudo] password

            lxdm-setup: command not found
            • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 09.11.2011 | 15:07
              Avatar mmatko   Používateľ
              kuk
            • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 09.11.2011 | 19:39
              WlaSaTy   Návštevník
              Tak si ho nainštaluj, ja ho mám. Ak som sa nesekol v názve. Keby si nevedel ako, tak napíš ten príkaz bez sudo do terminálu. Ono to už poradí ako.

              Teda, Pokiaľ to nepridali až do 12.04 .
              • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 10.11.2011 | 16:55
                quercus   Návštevník
                Ak napisem prikaz do terminalu, nenajde prikaz. Bude to asi nieco ine.
                • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 10.11.2011 | 17:12
                  Avatar mmatko   Používateľ
                  ved som ti vyssie nechal link... pozri donho a najdes tam okrem ineho toto:

                  CONFIGURATION FILE

                  The configuration file is /etc/lxdm/default.conf, which is a symlink to
                  the real configuration file. (/etc/lxdm/lxdm.conf for standard lxdm,
                  /etc/xdg/lubuntu/lxdm/lxdm.conf for Lubuntu).

                  To update the symlink, type "update-alternative --config lxdm.conf" and
                  follow the instructions.

                  autologin

                  Enable autologin if you set autologin=user, when user is your login.
                  Disable by default, you need to uncomment the line.
                  .


                  prislusny subor si vyedituj cez sudo a mas to hotove...
                  • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 10.11.2011 | 18:49
                    Avatar mmatko   Používateľ
                    a spusti cez sudo update-alternative --config lxdm.conf , ako mas uvedene v navode...
                  • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 10.11.2011 | 19:23
                    quercus   Návštevník
                    Prepacte, ale neviem, co mam robit.
                    Skusam ten subor otvorit, ale mam pristup odmietnuty.
                    Neviem ,ako to mam napisat.
                    • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 10.11.2011 | 20:18
                      Avatar mmatko   Používateľ
                      ok - spusti si terminal, napis

                      sudo nano /etc/xdg/lubuntu/lxdm/lxdm.conf

                      tymto sa ti otvori prislusny konfiguracny subor v editore v admin rezime

                      najdi si v subore polozku autologin, dopln autologin=tvoje_uzivatelske_meno a na zaciatku riadku zmaz znak #
                      subor uloz a zavri editor

                      v terminali spusti prikaz sudo update-alternative --config lxdm.conf a nasleduj instrukcie...

                      odhlas sa a skus sa znova prihlasit, resp restartuj stroj
                      • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 10.11.2011 | 21:59
                        quercus   Návštevník
                        Toto su moznosti
                        ^G Získať pomoc ^O Uložiť ^R Načítaj súbor ^Y Predch. stránka ^K Vystrihnúť text ^C PozKurzoru
                        ^X Koniec ^J Do bloku ^W Kde je ^V Nasl. stránka ^U UnCut Text ^T Hláskovať
                        Ako to prosim ovladat???
                        • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 10.11.2011 | 22:13
                          Avatar mmatko   Používateľ
                          Uložiť :) stlacit klavesy CTRL a O spolu...
                          • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 11.11.2011 | 15:10
                            quercus   Návštevník
                            dakujem, podarilo sa prihlasovaciu obrazovku zrusit, ale nieco som asi nespravil dobre. Neprihlasi ma do mojho konta, ale na uplne nove konto, kde nemam nic. (pozadie, prac. plochu, subory.....) Kde moze byt chyba ? Pripadne ta alternativa predtym mi vyhovovala viacej :)
                            • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 11.11.2011 | 15:21
                              Avatar mmatko   Používateľ
                              predpokladam, ze vas neprihlasilo na iny ucet, ale na vas s inym spravcom plochy/okien - pozrite ten isty konfigurak:

                              session

                              Default session which will be started if "Default" session is provided
                              at login. Disable by default, you need to uncomment the line.


                              v konzole zistite prikazom "w" bez uvodzoviek, kto je aktualne prihlaseny...
                              • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 11.11.2011 | 18:44
                                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                Ja len poopravím, správne sa meno prihláseného užívateľa získava cez príkaz whoami, dá sa tiež použiť aj id -un
                                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 11.11.2011 | 18:47
                                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                  Inak stačí sa tiež pozrieť na meno pred zavináčom v terminály :)
                                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                  • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 11.11.2011 | 19:26
                                    Avatar mmatko   Používateľ
                                    jasne, nenapadlo mi... inak w tiez posluzi, ked je sam na svojom stroji
                                    • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 15.11.2011 | 14:01
                                      quercus   Návštevník
                                      To je vsak problem, pretoze na tom konte, kde ma prihlasi automaticky nejako moc skoro nic nejde. ALT a F2 nereaguje, ked dam menu mam tam len spustit a odhlasit a ked dam spustit nic sa nestane a tak. Takze prosim, co tam bolo napisane namiesto mojho prihlasovanieho mena, predtym ? bolo to lepsie asi tak. Kedze teraz sa musim zapnut pc, potom sa odhlasit a prihlasit pod svojim menom.

                                      Dik.
                                      • Re: ako zrusit prihlasovaniu obrazovku na lubuntu ? 15.11.2011 | 14:18
                                        Avatar mmatko   Používateľ
                                        ako som Vam napisal vyssie - prihlasi Vas na Vas ucet, ale s inym spravcom okien - v konfiguraku zmenit parameter session na session=lxde-session , aby Vas prihlasilo do LXDE

                                        pokial chcete zrusit autologin, pred parameter autologin vlozte znak #

                                        po vsetkych operaciach samozrejme spustit sudo update-alternative --config lxdm.conf