pri boote zhasne monitor

Sekcia: Hardware a Drivery 09.11.2011 | 18:15
Martin   Návštevník
nazdar. Mám takýto problém. Distribúcia z live cd ide normálne. Ked ju nainstalujem, tak pri jej spustení zhasne monitor. Nepustí ma ani k voľbe prostredia. Ide o ubuntu 11.10. Kde môže byť chyba?
    • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 19:46
      WlaSaTy   Návštevník
      Chyba môže byť hocikde, ale najskôr sa monitor vypol keď dostal vyššiu frekvenciu ako zvláda. Kedy zhasne a čo signalizuje monitor keď zhasne? Nejaké to blikanie kontrolky alebo nápis out of range.
      • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 20:10
        martin   Návštevník
        áno, asi to bude tak. Napíše autocalibrate a zhasne. To isté mi robilo po nainštalovaní nvidia ovládačov na staršie distrá.
        • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 20:17
          Avatar default Debian  Používateľ
          pokial davas instalovat software tretich stran a aktualizacie pocas instalacie, tak ti ubuntu samo nvidia ovladace nainstaluje ;)
          R.K
          • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 21:14
            WlaSaTy   Návštevník
            Ono, teoreticky sa to jedno nezaškrtnuté políčko dá dosekať aj po sieti cez ssh/vnc. Ale, hádal by som že sa NVIDIA už prestala chovať ako prasa a nepchala maximálnu frekvenciu keď je jasné že bežné LCD monitory idú na 50 až 60 Hz. Skutočne to dehonestuje Linux už od doby keď začali miznúť CRT monitory.
            • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 21:34
              Martin   Návštevník
              áno, začiarkol som ten soft 3 strán. Nevedel som že to ťahá aj ovládače na grafiku, zas som múdrejší, budem machrovať:) Ďakujem páni.
              • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 21:36
                Avatar default Debian  Používateľ
                pocuj lenze bez tych ovladacov si toho moc nevyhral, mozno by bolo dobre zacat to riesit preco to nejde :)
                R.K
            • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 21:36
              Avatar default Debian  Používateľ
              to ja uz neviem, moze skusit nastavit tu frekvenciu v xorg rucne, ak je to tym, ja len viem ze ked zaskrtne jedno s tych policok, neviem ktore, tak sa tie ovladace nainstaluju uz pocas instalacie, zrejma software tretich stran
              R.K
              • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 22:10
                Martin   Návštevník
                ťažko niečo nastavim ručne, keď mám čierny monitor
                • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 22:22
                  Avatar default Debian  Používateľ
                  tak to treba nastavit este skor ako tie ovladace tam das, tak to preinstaluj a nedavaj software tretich stran, a neinstaluj nvidia ovladace ked vyziada
                  R.K
                  • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 22:44
                    Martin   Návštevník
                    dobre, a k tomu xorg. Čo sa zmení po nainštalovaní ovládača? Iba ten xorg? Keď si zálohulem xorg na kľúč, a po nainštalovaní ovládača mi to zhasne, tak by som mohol dať live cd a vložiť ten uložený xorg z kľúča, malo by sa to vrátiť do pôvodného stavu? Či?
                    • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 22:53
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      nie, ked zmenis ovladac tak zmenis ovladac :) , xorg.conf ked nechas prazdny tak si to nastavi samo dake hodnoty, dokym nemas nvidia tak sa pouziva nouveau ovladac, ked das nvidia tak sa nahradi nvidia ovladacom, neviem celkom cim to moze byt, ze to ma s tymi ovladacmi problem, skus to co ti radi wlasaty
                      R.K
                • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 22:44
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Máš na sieti nablízku iný počítač? Ak áno, tak si môžeš presmerovať zobrazovanie na iný stroj a spustiť nvidia-config.
                  • Re: pri boote zhasne monitor 09.11.2011 | 23:02
                    Martin   Návštevník
                    nemám iný. Musel som to preinštalovať, už to ide s linux ovládačom. Len ma to zaujíma do budúcnosti.
                    • Re: pri boote zhasne monitor 10.11.2011 | 14:45
                      Avatar default Debian  Používateľ
                      aj predtym to slo s linux ovladacom, nvidia je tiez pre linux, len nvidia ovladac je od nvidie a nieje opensource, a nouvau ktory mas teraz je opensource a nieje od nvidie (oficialne)
                      R.K