Greenie nastavenia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.11.2011 | 10:43
Milan   Návštevník
Viem ze sa tu casto objavuje pan Hoferek, tak sem skopirujem par otazok ohladom Greenie.
Povodne som to pisal na Greenie stranke, nechcelo to vsak odoslat, tak som tu.

Dobry den tvorcom Greenie.
Som tak povediac ¨Greenie novic¨ mal som povodne nainstalovane Ubuntu 10.04. Dost dlho som ho nastavoval, az k mojej uplnej spokojnosti. No a kedze som zvedavy skusil som Greenie.
Mam vsak aj zopar problemov....
Poprosim vas teda o radu.
1- Minimalizacia programov, program sice zminimalizuje, len neviem kde. Po minimalizovani mi totiz nikde na ploche nezostane znacka programu na ktoru by som mal kliknut na jeho opatovne maximalizovanie. Takze napr. hudba mi hra, len ju nemozem vypnut, lebo ju neviem najst, firefox bezi ale neviem kde je....

2-Zmizla mi ta dolna lista, koli miestu na malom display mi nechyba, skor naopak, som tomu rad. Len by som chcel aby sa symboly z nej zobrazovali v tej hornej. (mozno je to pricina toho ze nevidim tie minimalizovane programy)

3-Klavesnica. System mi ju nerozpoznal a automaticky nepriradil. Ked si najdem daku pribliznu tej mojej (netbook Toshiba, nic exoticke) nastavim si ju, tak po restarte sa mi tam aj tak pcha ta Slovenska, hoci som ju pred restartom odstranil. O tom ze niektore znaky len triafam ani nehovorim....

4-Firefox, vrazdil by som... Pouzival som 3.6.24 a toco cudo 6... mi teda pije krv. Downgrade si snad najdem na nete...

Dakujem za odpovede a zelam vsetko dobre v dalsom rozvoji Greenie.

Milan

To je zas co, ze vyplnte text spravy!!!???
    • Re: Greenie nastavenia 10.11.2011 | 12:58
      Avatar menom   Používateľ
      Nenapisal si ktoru verziu Greenie pouzivas.
      Ja pouzivam Greenie 7L a nijaky z uvedenych problemov nemam.

      A k tomu Firefoxu - Stlac vlavo hore tlacitko "Firefox" potom "Moznosti" a zafajkni "Hlavna ponuka" a budes mat vzhlad ako v starsej verzi.
      Okrem toho ja mam na Greenie uz verziu 7.0.1.
    • Re: Greenie nastavenia 10.11.2011 | 13:28
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Klikni pravým tlačítkom myši na prázdnu plochu horného panelu vyber Pridať do panelu... a vyber Zoznam okien
      Inak nepoznáš klávesové skratky? Alt+Tab sa prepínaš v oknách, ak máš Win klávesu stlač Win+D a minimalizujú sa všetky okná.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Greenie nastavenia 10.11.2011 | 15:33
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      1) priamo v dolnom paneli nie je? Greenie používa bežné GNOME. Ak nie je bežne v dolnom paneli, tak odfoť obrazovku. Zoznam minimalizovaných okien sa dá vždy pridať, ak to nejakým zázrakom zmizlo.

      2) pridať do tej, ktorá ti ostala, čo len chceš. stačí kliknúť pravým a pridať do panelu

      3) klávesnica je hlavne podľa toho, ktorú si si nastavil. Aké presné fungovanie klávesnice si praješ? Chceš tam anglickú? Alebo slovenskú qwerty?

      4) downgrade je tiež možnosť, ale moc neodporúčam. Novší Firefox má pár šikovných zlepšovákov a hlavne je to modernejší browser. Odporúčanie je jasné, používaj najnovší Firefox a môžeš si zmeniť čokoľvek a akokoľvek. Osobne som pred asi mesiacom kompletne prešiel na Chrome.
      • Re: Greenie nastavenia 10.11.2011 | 16:27
        Milan   Návštevník
        Vdaka za odpovede.
        Prisiel som len teraz, tak postupne idem na to.

        Na horny panel som to uz pridal, vdaka, funguje to.

        Klavesnicu si predstavujem hlavne funkcnu a samoneprepinatelnu.
        Cize co je na klavesach natlacene to tam aj chcem.
        Nastavil som si anglicku qwerty a po chvili ma zaskocilo nespravne heslo....
        Prepla sa opat na Slovensku, hoci som ju predtym odstranil.
        Kliknem na moznosti a ta ...na je tam zas!

        Ten FF,..panel doplnkov je lista naspodu displaya, co za haluz?
        Popresuvat ikony kde chcem ja, nehrozi a niektore doplnky tiez.
        Koli miestu pouzivam foxiframe basic a aero styl.
        3.6.24 robi to, co chcem ja a nie co chce stroj.
        Tak ak mate link na daky navod ako na downgrade, budem vdacny.
        Ze je nieco moderne neznamena ze je aj dobre a nutne.

        A mala technicka nakoniec.
        Chcel som zmenit heslo (koli tej blbnucej klavecnici) 3x ma to zrusilo, vraj heslo podobne predchadzajucemu, potom ze je prilis kratke...trochu drze nie?!
        Ked si dam heslo makke f, pripadne ziadne, tak to ma akceptovat na prvu supu a nie sa tvarit dolezito. Nie, ja to nemam co nastavovat (keby chcel niekto oponovat) ja som jeho sef a nie on moj.

        Este raz dik za trpezlivost.

        • Re: Greenie nastavenia 10.11.2011 | 16:35
          Milan   Návštevník
          Panel doplnkov som uz poriesil.
          Uz je tam kde chcem.

          PS, isiel som vlozit kod k odoslaniu odpovede a klavesnica je zas Slovenska
          • Re: Greenie nastavenia 10.11.2011 | 16:54
            Milan   Návštevník
            Skor ako si nieco nenapravitelne /odpalim/ poradite daky zalohovaci nastroj pre OS.
            Nie v cloude, to ma tusim deja dup, pozeral som backintime, ma s tym niekto skusenosti?
        • Re: Greenie nastavenia 10.11.2011 | 18:08
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          neodstraňuj klávesnice, jednoduché riešenie. len si pridaj anglickú a nastav ju ako predvolenú

          panel doplnkov a spol sa dá premiestňovať. to, ako sa riadia heslá, nemožno tak celkom ovplyvniť. Menil si ich cez terminál?
          • Re: Greenie nastavenia 10.11.2011 | 18:37
            Milan   Návštevník
            Skusil som aj ponechat anglicku spolu so slovenskou, len som ju dal ako predvolenu.
            Aj tak sa po chvili prepla na slovensku.

            Problem s heslom bol taky, ze obsahoval aj cisla.
            No a po prepnuti klavesnice som tam nevedomky daval slovenske znaky namiesto cisiel.
            Menil som ho len v mojom profile, nie v terminali.
            Niekedy sa prepne bez zmeny statusu na paneli.
            Ukazuje usa a pritom je sk.


            Este skusim odstranit tie nepotrebne-potrebnosti (ani len neviem kde su uvodzovky) okolo klavesnic a ich nastaveni a uvidim.