utserver

Sekcia: Konfigurácia 13.11.2011 | 19:08
Avatar drysoft   Používateľ
Ahojte Linuxaci :)
mam doma server bezi pod najnovsim ubuntu, bezi tam ftp server, a hlavne utorrent
vznikla potreba prevadzkovat server v danych casoch, kedze v biose viem nastavit automaticke zapnutie servra vznikla potreba automatickeho spustenia utorrentu, s automatickym vypnutim kompu.
skusal som akekolvek skripty bohuzial mi funguje utserver len v rc.local a to konkretne:

#!/bin/sh -e
ethtool -s eth0 wol g ( pre pouzivanie wol v pripade potreby)
cd /cesta/utadresar/ (cesta pre utserver)
./utserver
exit 0

takto mi krasne bezi utserver, s webui atd atd.. avsak pri vypnuti kompu mi komp navypne jednoducho vypinanie zamrzne, musim najskor vypnut utserver.
tak a moj dotaz je ako to vsetko hodit do skriptu?
skusal som cosi take ako:

#!/bin/sh -e
ethtool -s eth0 wol g ( pre pouzivanie wol v pripade potreby)
cd /cesta/utadresar/ (cesta pre utserver)
./utserver
killall utserver |at 11:00
shutdown 11:05
exit 0

toto mi bohuzial nejde neviete mi v tomto pomoct??

a druha vec je ze tak po tyzdni zerie proces compiz tak 1,2G ramky tak chcem aby to cele bezalo len v riadku ale na to som sa este nepozeral :))

dakujem krasne za pomoc
    • Re: utserver 13.11.2011 | 19:12
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      casovane vypnutie by som asi riesil cez cron :)

      a ten compiz sa da zriesit napriklad uplnym odinstalovanim window managera. tym padom pojde prec aj compiz. lebo ak sa jedna o server, tipujem, ze nie je potrebne graficke prostredie.
      • Re: utserver 13.11.2011 | 23:27
        Avatar drysoft   Používateľ
        no pojde to do prikazoveho riadka len si najpr musim vsetko nastavit a vyskusat, a ku cronu radsej by som bol aby to bolo vsetko v jednom skripte, kde pri padnuti systemu mam zalohovane dva skripty a obnovenie servra bude hracka
        je to vobec mozne vsetko narvat do rc.local-u ??
        • Re: utserver 13.11.2011 | 23:54
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          narvat to mozes a koniec koncov ani obnova zo zalohy nie je tazka. proste si pridas len dalsi prikaz do nejakeho scriptu ;)