podporované tv karty

Sekcia: Hardware a Drivery 16.11.2011 | 17:00
martin   Návštevník
nazdar páni. Chcel by som vás poprosiť o osobnú skúsenosť s tv kartami ktoré sú bežne v predaji. Potrebujem takú ktorú nebude treba extra silno moc konfigurovať a pôjde v linuxe dopohody. Lebo som sprostý a potom otravujem keď niečo nejde:) Potrebujem prioritne ťahať vhs na dvd, takže asi analógovú. A keby bola hybrid na dvbt tak nebudem nadávať. Prípadne ak má niekto na predaj...ďakujem
    • Re: podporované tv karty 16.11.2011 | 20:38
      WlaSaTy   Návštevník
      Závisí od toho, koľko chceš do toho investovať. Hybridné karty nezvykli mať s-video input a ajtak im dosť často nefungoval analogy. Možnosť je použiť priamo video grabber, alebo nájsť v bazári starú TV kartu. Tie zvykli fungovať bez väčších problémov ak človek nepotreboval tv tuner. Možno také niečo dajú aj zdarma.
      • Re: podporované tv karty 16.11.2011 | 22:37
        Martin   Návštevník
        ok, zohnal som kartu ktorá fungovala pod 95win, na xp už nie. Takže vhodná do technického múzea. Ale pc ju poza, dokonca má aj ovládač! Keď pustím vlc a dám pripojiť snímacie zariadenie, vidím šum. Takže by to malo byť ok, nie? Poradíte mi teraz nejaký soft vhodný na to sťahovanie videa?
        • Re: podporované tv karty 16.11.2011 | 22:45
          WlaSaTy   Návštevník
          Ak vidíš šum po prepojení videa s TV kartou, tak je niečo zle. Ty to chceš prepájať cez RF modulátor? Ja som si myslel že video má minimálne SCART out a ten prepneš s S-Video IN na karte.

          Mimochodom, kedysi som sa s tým hral a najviac mi vyhovoval mplayer/mencoder.
          • Re: podporované tv karty 16.11.2011 | 22:54
            Martin   Návštevník
            nie, ja som ešte video nepripojil k pc. Ten šum vidím vo vlc. S usb tunerom nevidím šum ale hlási chybu. Preto myslím že šum je ok. Video mám v pláne pripojiť koaxialom. Bude to stačiť?
            • Re: podporované tv karty 17.11.2011 | 11:05
              WlaSaTy   Návštevník
              Či to bude stačiť, uvidíš keď to dokopy zapneš.
              • Re: podporované tv karty 18.11.2011 | 00:46
                Martin   Návštevník
                tak som to spustil. Zdá sa že som niekde na polceste. Ovládač pozná, kartu pozná ale neviem to naladiť na tú správnu frekvenciu. Moje staré video nemá scart, takže som to prepojil cez anténny výstup a vstup na karte. Len neviem na akej frekvencii to video púšťa signál. Viem že som to na televízore manuálne ladil, ale ako to mám ladiť na pc, to netuším. Existuje nejaký soft ktorý tú frekvenciu dokáže naladiť sám?
                • Re: podporované tv karty 18.11.2011 | 17:50
                  WlaSaTy   Návštevník
                  No. Takže máš aktívny len frame graber, možno aj s akcelerátorom enkódovania do MPEG. A treba spojazdniť zvyšok karty, teda TV tuner. Toto by odpadlo, keby si to prepojil cez SCART.

                  Softov čo dokážu naladiť kanály na TV karte je kopec. XawTV a podobne. Už si nespomeniem, ktorý z nich som použil pred tými rokmi a ani neviem kde skončila tá TV karta. Ale, v správcovi balíkov ich nájdeš dosť.

                  Keby s tym bol nejaký problém, tak je potrebné porieť čo je to za kartu. Takže výstup z lspci, opisy FCC-ID a nápisy najväčších integrovaných obvodov na nej. Podľa toho sa dá dohľadať, z čoho sa tá karta skladá.