necitatelne zobrazovanie grafiky

Sekcia: Konfigurácia 21.09.2005 | 22:28
marek-atlas   Návštevník
No zdravim ninstaloval som Mandrake 10.1 uz pri instalacii mal linux problemy s grafikou ... no a ked som stastne doinstaloval a restartol linux nabehol aj jeho graficke prostredie ale uplne necitatelne :) ... uz som hladal nieco v diskusii ale kedze som kapanek uplna linux lama ... ( neviem sa dostat ani do prikazoveho riadka :) ... Prosim nejakeho skusenejsieho uzivatela aby mi pomohol... mohlo by to byt v frekvencii monitora.. ozaj ked som pustil live cd slax tak tam mi grafika slapala v pohode ... dakujem
    • Re: necitatelne zobrazovanie grafiky 21.09.2005 | 21:28
      meno   Návštevník
      no, potesilo by aspon taka informacia aku graficku kartu to mas. ono ak vies trochu robit f terminaly, tak prepis v /etc/inittab taky riadok ze id:5:initdefault:, alebo neco takeho, teda chcem povedat ze ja predpokladam ze tam mas tu 5-ku, a mal by si ju zmenit na 3-ku, tym budes butovat do terminalu... ale ak je to graf. prostredie nevyuzitelne, neviem ako to vyzera, tak zrejme budes muset pouzit na to nejake to rescue, alebo inu distribuciu ak mas uz na pocitaci nainstalovany iny system okram toho tok..., a inac dobre napisat tu graficku, inak to moze byc cokolvek, ale potom ti poradim ak pevne veris tej freqvencii tak si precitaj /etc/X11/xorg.conf, ak mas xorg, alebo nekde tam( nemam mandrake, ani som ho f zivote nevidel... ) ale myslim ze to bude tam, a f tom subore si najdi sekciu o monitore a zmen tu vertikalikus, mozes i horizontalikus, na to co tvoj monitor vladze... hoci monitor to podla mna rozoznalo, ale tazisko povedat
      • Re: Re: necitatelne zobrazovanie grafiky 21.09.2005 | 22:11
        marek-atlas   Návštevník
        no pisal som uz vyzsie ze neviem robit s terminalom a mam nb prestigio 151c grafika Intel Extreme Graphics II, ktorý je súčasťou northbridgu. Framebuffer je vyčlenený za RAM v kapacitnom rozsahu 8-16-32 MB,
        • Re: Re: Re: necitatelne zobrazovanie grafiky 21.09.2005 | 22:26
          meno   Návštevník
          ach jajajajaaaj, co uz... ja myslel ze budes mat nvidiu naku, a ja ti veselo napisem stahni si drojaky a budem vizerat ako big mufty... no co uz... to co si napisal mi moc nehovori, ale neviem jak to funguje na nb, ale ak si vies zistit na akej freq. monitor( ci ako sa to tam vola ) slape + nejake tie parametre... alebo este lepsie ak mas uz to livecd, tak skus to nabootovat tym, urob si adresar, ak ti vobec nic terminal nehovori tak skus spustit nejaky xterm nebo neco, urcite to to livecd ma, a napis ze: mkdir /mnt/montujem; mount -t ext3 /dev/hdaXX /mnt/montujem; zisti si samozrejme na akej partition je /var, zrejme tam kde je / ... a to dopln za XX, napr. mount -t ext3 /dev/hda1 /mnt/montujem; a predpokladam ze mas tamto na primary master disku a ext3 filesystem...( preto hda ), no a posli neco take ze v /var/log/Xorg.0.log, ak mas teda xorg, a myslim ze s najvacsov pravdepodobnostov to bude tak ako to je, cize pod /var/log/blabla no a v tom subore su uzitocne informacie od pana X servera, ktore sa velmo zidu, hlavne co sa snazil urobit a tak... takze to keby sa dalo tak by to pomohlo, mozno trosku komplikovane ale nic lepsie ma nenapada...
    • Re: necitatelne zobrazovanie grafiky 21.09.2005 | 22:28
      marek-atlas   Návštevník
      No nakoniec som konecne vyluskol z manualu ako to urobit :) vlozil som instalacne dvd dal som upgradnut a tam som nastavil grafiku ako X.orf/vesa