Mint 11

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.11.2011 | 16:20
Avatar Mário Maršálek Mint 11  Používateľ
Dobrý deň potrebujem na školskom počíači bez pripojenia na internet v linuxe mint 11 z gnome nainštalovať web server sambu ako doménový radič a dhcp server inštalačné médium základného mintu tieto balíky neobsahuje takži ich potrebujem sťiahnuť doma a na usb doniesť do školi a rozbehať a ešte potrebujem might commander alebo krusader a potrebujem pomoc vlastne zo všetkým...
    • Re: Mint 11 24.11.2011 | 16:46
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      smiem vediet naco ti je dhcp server a domenovy radic bez pripojenia na internet? kvoli zavislostiam neviem, ci sa ti to na usb kluci podari priniest v kompletnom zozname, ale drzim palce ;)
      skor by to riesil cez mobilne pripojenie na internet, dnes ma v mobile internet kazdy, sice neviem, na aku tarifu, ale mozno ze budes mat vo svojom okoli ludi, ktori este zastihli program O2 data neobmedzene, tak nazdielaj mobilny internet a pouzi ten. bud cez usb kabel alebo priamo cez nejaky huawei modem
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Mint 11 24.11.2011 | 18:59
        Avatar Mário Maršálek Mint 11  Používateľ
        sieť tam je len internet je odpojený takže otestovť ho na sieti problém nieje internet v mobile mám na dostatočnom tarife ale ako to na minte rozbehám mám sony erricson wivaz pro..
        • Re: Mint 11 24.11.2011 | 20:22
          WlaSaTy   Návštevník
          To závisí od toho, ako dokáže ten telefón sprístupniť internet do počítača. Niektoré vytvoria prístupový bod WiFi, niektoré sa po zapojení do počítača objavia ako nová sieťová karta a niektoré zas ako modem. A niektorým je to treba vybrať pri pripojení k počítaču aby sa nechovali ako disk. Namiesto kábla sa kedysi dalo vybrať pripojenie cez IrDA a teraz cez Bluetooth.

          Toto je spoločné pre všetky operačné systémy. Takže ako sa cez ten telefón pripájaš?
        • Re: Mint 11 24.11.2011 | 20:24
          martin   Návštevník
          pustíš bluezub, dáš nájsť telefón, vyberieš telefón kliknutím, zadáš 4 cíferny kód aj na pc aj na mobile, ideálne je ten istý, klikneš na ďalej, opýta sa či chceš pripojiť na internet, dáš áno, vyberieš krajinu, vyberieš operátora a systém ti napíše buď ok alebo nie. :) potom klikneš na ikonu siete, tam sa ti zobrazí o2, no a po kliknutí sa pc pripojí k sieti. Horko zaplačeš a ešte horšie zahrešiš keď zistíš aké to je rýchle, ale ide to.
          • Re: Mint 11 24.11.2011 | 20:52
            Avatar Mário Maršálek Mint 11  Používateľ
            ok díky a kdeže nájdem ten bluezub??
            • Re: Mint 11 24.11.2011 | 21:00
              Avatar default Debian  Používateľ
              to je neoficialne prelozene do slovenciny, tiez sa mi to zdalo divne, ma na mysli bluetooth, a to najdes v nastaveni systemu, pod nazvom Bluetooth, len nezabudni aj na mobile zapnut bluetooth
              R.K
              • Re: Mint 11 24.11.2011 | 21:02
                Avatar Mário Maršálek Mint 11  Používateľ
                jaj ale k tomu by som potreboval bluetooth nie?? takže nie a ten nemám....
              • Re: Mint 11 24.11.2011 | 21:06
                martin   Návštevník
                ak tam máš bluethoot, ikonu budeš mať na panely. Ak nie, daj kábel. Potom klikni na ikonu sete, klikni tam kde sa editujú nové, daj mobilnú a potom to od teba bude chcieť to čo som písal skôr.
    • Re: Mint 11 24.11.2011 | 21:31
      Avatar Mário Maršálek Mint 11  Používateľ
      mám vivaz pro ten nepodporuje internet cez mobil ani na windowse cez pc suite ani tuna mi to nejde nič to nerobí keď to mobilné vyplním mobil nič a možnosti su na mobile prenos dat prenos medii a pcsuite ktoré mám dať aby to šlo ak to vôbec niako na tejto šumke so symbianom ide....
      • Re: Mint 11 24.11.2011 | 21:41
        martin   Návštevník
        ja dávam prenos dát
    • Re: Mint 11 07.12.2011 | 20:35
      Avatar vojto   Používateľ
      Nie som dáky odborník, ale som šiel kolo návodu, ako nainštalovať nejaký balík pod Ubuntu (Mint), keď je PC odstrihnuté od siete: help.ubuntu.com
      V skratke je postup nasledovný:
      1. Na odstrihnutom PC (PC1) sa vygeneruje zoznam balíkov (aj so závislosťami), ktoré by sa mali nainštalovať.
      2. Zoznam sa uloží (pohodlne cez menu) na USB kľúč.
      3. Na pripojenom PC (PC2) sa zoznam použije na stiahnutie všetkých potrebných balíkov.
      4. Hotové USB so stiahnutými balíkmi sa použije ako zdroj balíkov tretej strany pri inštalácii na PC1.
      PC2 môže byť s akýmkoľvek OS.

      HTH