Vypadky internetového pripojenia

Sekcia: Konfigurácia 09.12.2011 | 17:00
johnny   Návštevník
Dobrý deň.

V poslednom čase začínam mám také veľmi špecifické výpadky internetového pripojenia. Zapnem internetový prehliadač a ako ktorá webová stránka si zmyslí tak tá proste nejde a ja sa môžem aj...

Internetovým prehliadačom to nie je. Chrome,Iceweasel,Epiphany aj Opera, vykazujú tie isté výpadky.

Nie je to dokonca ani DNS. Ten som zmenil veľa krát a aj ping na práve vypadnutý web fungoval stále.

Traceroute tiež fungoval.

Prosil som aj kamošov nech mi otestujú, či im práve teraz ide stránka a im išla.

A zistil som ešte jednu skutočnosť, že pokiaľ má daná stránka aj HTTPS pripojenie, tak to funguje bez problémov.

Ďík za pomoc.
    • Re: Vypadky internetového pripojenia 09.12.2011 | 17:23
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      To vyzera na nejake transparentne proxy po ceste (zeby provider?), ktore je bud blbo nakonfigurovane alebo pretazene.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Vypadky internetového pripojenia 09.12.2011 | 17:34
        johnny   Návštevník
        Asi aj blbo nakonfigurované aj preťažené. Do nedávana boli problémy s DNS, tak som si to začal cachovať cez bind a teraz toto... Tak to aby som si začal platiť nejaký virtuálny server a chodil cez tunel.
        • Re: Vypadky internetového pripojenia 09.12.2011 | 21:43
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Myslim, ze toto riesenie je vyhodne hned z viacerych dovodov :)
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity