Graficke karty a linux

Sekcia: Hardware a Drivery 12.12.2011 | 19:51
Avatar default Debian  Používateľ
chcem sa spytat na nazory na znacky a podporu v linuxe, nejedna sa o konkretny problem, len mam daky nazor na karty a chcem vediet aj nazory ostatnych, myslim podporu, vykon a take veci, podporu so strany vyrobcov ale aj komunity, problemovost, a tak podobne, kto mozete tak sa vyjadrite prosim, ked mam povedat ja tak si myslim ze najlepsie podporovane su inteli, asi koli tomu ze robia open ovladace, brat ma integrovany intel a zda sa dost dobra podpora, ale zevraj slabsi vykon, ati som mal len na windowse, cez prazdniny co idu byt skusim jednu starsiu atinu, nvidiu mam, a aj mama, a musim povedat ze vykon je dobry iba na propertialnych ovladacoch, mama to ma odladene, ale ja mam taku este novsiu a myslim ze je celkom problemova, neviem koho je to chyba, ale proste dost bugov v prostrediach najdem a nejde to napriklad tak dobre ako na maminom pc kde je starsia nvidia, to bude preto ze je starsia a obidve strany mali viac casu na vivoj, nouveau ovladace a gallium su sice viac vychytane a nenajdem tam tie chyby co su pri propertialnych ovladacoch no na druhu stranu, to neda taky vykon v 3D vo som si vsimol, napriklad
R.K
    • Re: Graficke karty a linux 13.12.2011 | 00:09
      Avatar mmatko   Používateľ
      ja som davnejsie pouzival starsiu atinu s opensource driverom radeon a prakticky som nezaznamenal ziadny problem v 2D ani v 3D... po kupe novej atiny, ktora mala byt oficialne podporovana radeonom, tato s nim vobec nesla, v dosledku coho som presiel na nvidiu - nouveau mi obcas zmrzlo, proprietarny drv. zas obcas nefungoval, ako mal (na googleearth vobec nevykresloval satelitne snimky, len hranice a symboly...) vsetky karty mam AGP
      • Re: Graficke karty a linux 13.12.2011 | 16:22
        Avatar default Debian  Používateľ
        no, ja taku starsiu ati dostanem na skusku, nemozem si hu nechat lebo to je len taka 128mb, a ja mam teraz 1gb nvidiu, ja len som chcel vediet aka je podpora a tak, ked budem kupovat dakedy novy pc alebo mozno aj len tu grafiku , tak lepsi obraz som si chcel spravit s kartamy a ovladacmi a tak...
        R.K
        • Re: Graficke karty a linux 13.12.2011 | 17:12
          Avatar mmatko   Používateľ
          ked budem kupovat novy stroj/kartu, budem preferovat atinu - ak ju nerozbeham, az potom sa "uchylim" k nvidii - s radeon driverom som bol fakt spokojny
          • Re: Graficke karty a linux 13.12.2011 | 17:31
            martin   Návštevník
            ja mám s radeon hd3000 a ich ovládačom tiež milé skúsenosti, vsetky texty mám roztaté po uhlopriečke a miesto obdĺžnikov kosoštvorce :) Tak používam galium driver, fps síce 72, ale moje oko aj tak viac nestíha.