Graficke prostredie sa nespusti

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.12.2011 | 11:35
Avatar deiso   Používateľ
Dobry den vcera som naistaloval ubuntu 32bit 11.04 na dell m5030 po instalacii ked sa idem prihlasit tak ide to len v rezime bez efektov normal v rezime to nejde zobrazi sa len kurzor a pozadie a myws strasne laguje neviete mi stym poradit ? dakujem
    • Re: Graficke prostredie sa nespusti 13.12.2011 | 12:08
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      najprv ta opravim - prostredie sa ti spustilo, ale chyba mu akceleracia (grafickou kartou)
      ak som si nasiel na nete dobre tak ten notas ma ATI grafiku
      takze potrebujes nainstalovat ovladace pre ATI grafiku

      na to najdes na nete milion navodov a rovnako aj tu na fore v databaze znalosti

      ja som ati nikdy nemal, ale predpokladam ze ubuntu ma v repozitaroch nejaky ovladac na grafiku ATI, daj si v synapticu vyhladat ati alebo radeon alebo daco podobne

      uz som buntu dlho nemal pustene, ale myslim ze v prihlasovacej obrazovke si mozes zvolit prostredie do ktoreho sa prihlasis, mala by tam byt volba uniti 2D alebo gnome clasic alebo daka ta podobna sranda ktora nevyzaduje akceleraciu

      este raz, googlom najdes vela navodov
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Graficke prostredie sa nespusti 13.12.2011 | 12:12
        Avatar deiso   Používateľ
        Hej viem cez to 2d sa dostanem aj som grafiku anistaloval aj som ju odksusal cez prikaz glxinfo a vzpisalo ze 3d akceleracia je funkcna takze neviem ako nato