Výber linux distra pre tablet PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.12.2011 | 12:37
tomy   Návštevník
ahojte,

podpora HW Lenovo S10-3t je dobrá

trošku experimentujem a tak som chcel vedľa Fedory 16 hodiť nejaké iné distro.

Jedná sa o to, že ak to použijem ako tablet, tak neviem posúvať stránky vo Fedore, virtuálna klávesnica nezostane hore

skúsil som MeeGo 1.2, ale to zďaleka nerieši to, čo chcem - opäť malý posuvník na pravej strane, dotyk na stránke označí blok, ale neposunie sa

Ubuntu - ak vypnem v compiz wall a zapnem kocku tak to so sebou švihne a už je problém - je pravdou, že nemám skúsenosti v Ubuntu

vďaka za rady
    • Re: Výber linux distra pre tablet PC 29.12.2011 | 17:36
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      ja by som skusil opensuse s kde, mam ho na netbooku lenovo s10-3 (bez touchu) a som spokojny, tak isto opensuse pouzivam aj doma na desktope, vyuzivame ho aj v praci.. je to fajn distribucia
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Výber linux distra pre tablet PC 29.12.2011 | 18:01
        tomy   Návštevník
        mám tam Fedoru 16, dobre šlape s tým nemám problém

        experimentujem a preto som sa pýtal, neviem totiž povoliť napr. emerald v ubuntu - práve s týmto tablet-PC je množstvo videí na youtube, veľa popisu na stránkach - najväčší problém spočíva zrejme v mojej neznalosti ubuntu
    • Re: Výber linux distra pre tablet PC 29.12.2011 | 18:09
      WlaSaTy   Návštevník
      Žeby Android?
      • Re: Výber linux distra pre tablet PC 29.12.2011 | 22:29
        tomy   Návštevník
        to by slo, slo az na to, ze neviem instalnut flash player
        - nemam vraj. pridruzeny telefon.
    • Re: Výber linux distra pre tablet PC 31.12.2011 | 12:43
      Peter Kotrčka   Návštevník
      to posuvanie nejde ani dvoma prstami?
      • Re: Výber linux distra pre tablet PC 31.12.2011 | 18:37
        tomy   Návštevník
        nie, nejde

        "ak by ten multitouch" nechodil vo win, tak by som neexperimentoval

        Jednoznačne robím nejakú chybu, pretože používam "kocku" /myslím plochu/ napríklad na stolovom, na druhom NB a bez problémov a nie jeden rok, ale už tuším pred piatimi rokmi v mandrive 2006.

        Čo sa týka napr. webu tak viem, že chrome ani firefox toto akosi nepodporuje, ale že neviem zväčšiť, posunúť napr. v adobe reader-i tak je to na zamyslenie - myslím posúvanie prstami - veď vo vlaku, na ceste je veľmi dobrý tablet. To nehovoriac aké sa to stane otravné, keď prípadný dotyk mi spustí "ktovie čo" namiesto toho, aby sa posunulo. LDP_4 som si stiahol, po prvej stránke som to vzdal - robilo to všetko, len nie to, čo som chcel. Kalibrácia touchscreen je akosi zbytočná.

        Tu som písal o Ubuntu 11.10

        V Android je to obdobné - umiestnim niečo na plochu a už s tým neexistuje niečo urobiť - postupne som na veľa vecí prišiel, ktoré mi nevyhovujú, hoci to vyzeralo dobre

        zatiaľ som vrátil win, to si viem veľmi jednoducho a rýchlo prispôsobiť a pracuje korektne, ale chýbajú mi niektoré veci z Linux. Som trochu sklamaný, čakal som, že budem experimentovať s možnými riešeniami a nie čítať vo fórach, že je to problém